Nosite li leće?

Interesuje me nosite li leće i vasa iskustva sa njima. Do sada sam naocale nosio, pa htio bi malo promijeniti, sad ne znam vasa iskustva kakva su? Koje su prednosti, mane, koje bi mi preporucili…?

Već 20 godina :wink:
Ne bih tu komociju mijenjala ni za što.
Ja imam samo pozitivna iskustva sa njima.
Dioptrija mi je za to vrijeme narasla za 1.25 što mislim da bi sa naočalama bilo mnogo više.
Udobnost je ono što mi je vrh jer od jutra do večeri ih ne osjećam a vidim kao da nisam kratkovidna.
Kupujem preko Adria leća po povoljnoj cijeni i stignu za dva dana.
Mogu se i paypalom naručivati i izvana…
No sve ovisi o očima, suhoći i slično. Današnje leće imaju bolji sastav pa se lakše prilagođuju oku.
Ovisi i da li nosite mekane, tvrde ili neke druge…ja nosim mekane

1 Like

Mozete li mi neke preporuciti, i koje ne najbolje nositi mjesecne, tromjesecne?

Ja sam probala nosit meke leće prije par godina ali nazalost oci su mi preosjetljive i stalno sam ih osjecala u oku i oči bi mi se brzo umarale s njima. Za par sati su me toliko zuljale da nisam vise mogla izdrzat. Sve ovisi od osobe do osobe. Vrijedi probat :slight_smile:

1 Like

Ja nosim stariji model leća Bausch & Lomb koje polako izlaze iz asortimana :slight_smile:

Ali planiram uzeti TopVue Air ili Aqua leće jer mi kćeri te nose pa znam da su okej …
One nikada nisu nosile leće i otprve su im pasale…

Najbolje je uzeti mjesečne ili tromjesečne. Uz njih morate uzeti tekućinu za leće jer ih svakodnevno morate očistiti kroz čistu otopinu.

Idealne su dnevne jer ih svaku večer bacate a ujutro uzmete nove i nema tekućine, ali su te najskuplje :wink:

Na Adria leće imate mali paket TopVue dnevnih leća tipa 2 kom za petnaestak kuna ako želite probati da li vam leće uopće odgovaraju pa da ne izgubite više novaca.

Ako vas još što zanima samo pitajte :sunglasses:

1 Like

Meni su mjesecne najbolje,i to cini mi se da sam uzeo Biofinity. TopVue su mi bile ok sve do nedavno,ali sam nakon cjelodnevnog nosenja osjecao kao da imam pijesak u ocima. Sa njima sam jos uzeo i Gelone otopinu i besplatno dobio kapi za ovlazivanje.

1 Like

I ja sam gledala uzet Biofinity jednom…
To je stvarno individualno i teško preporučiti nekome…najbolje je isprobat pa vidjet…

1 Like

Meni osobno je oftamolog nakon pregleda preporučio Air Optix Aqua. Ne znam je li im to inače praksa, no meni su pasale. Odmah sam krenuo s mjesečnim lećama, te tako i dalje nastavio. Počeo sam prije xy godina kada su kod nas bile skupe, pa sam ih naručivao iz Poljske. Kako se kod nas na tržištu pojavila Adria leće, ušteda je bila zanemariva (otopine su zbog težine dizale cijenu, pa je nekad bilo isto ili čak skuplje naručiti izvana), a dostava kod Adria leće je mnogo brža, pa sam prešao kod njih i s njima nikad problema nisam imao.

E sad, kao što su i drugi rekli… Hoće li oko prihvatiti leće, e to je već previše individualno pitanje i dok ne probate ne možete znat.

2 Likeova

Hvala vam puno na odgovorima.

1 Like