Nova pravila za sajtove koji imaju Google Adsense reklame

Kakvo ti je stanje sa adsense i gdpr banerom? Ja na sajtovima gde nemam baner sa gdpr ne osetim neku razliku u zaradi.

Koliko sam ja video mmm nema neke razlike .Mislim da će google ( možda ) zbog EU regulativa oko privatnosti i GDPR nešto morati činiti ili menjati .
Jer neki dan pročitah da austrija to jesti organi za zaštitu podataka zabranili su korišćenje Google Analytics servisa na sajtovima u Evropi, zbog kršenja GDPR

1 Like

Treba pitati ove iz austrije i ko je zaduzen za regulativu privatnosti a kako cemo onda videti problematicne radnje koje se desavaju nama na sajtovima kada nas napadnu hakeri, ako ne budemo smeli nista pratiti pa cak i regione.
Kada mi neko napadne sajt,vidim region i blokiram opseg IP adresa.

1 Like

uspeo sam da nađem članak o austriji i GDPR
https://www.b92.net/tehnopolis/vesti/google-analitika-se-suocava-sa-problemima-u-eu-2100010

Jos nista nam ne salju na mail povodom ovoga.

Update teme:
I dalje nemam to obavestenje na istom sajtu i sad kad je sredina meseca vidim da mi je zarada veca nego pre.
Verovatno mi sada na sajtu plasiraju reklame koje se ticu nishe pa ljudi vise klikaju.
Blog koji ima obavestenje ima istu zaradu.
Dobio sam i neke nove vrste reklama oko pretrage.

Ja sam primetio od kako nemam ovaj GDPR adsenseov da mi se prikazuju čini mi se ( nisam 100% siguran) reklame po keywordima .Znate ono…kada(nekada) ste pravili adsene kanale pa dodavali svoje engleske ili maternje kewyorde .(lupam sad reči domain,insurance, news,zabava, forum )

Što se tiče pretrage ja je nemam na sajtu ustvari i ne znam dal to ljudi i dalje koriste na sajtovima u nekoj većoj meri

1 Like

Da to koriste na ostalim sajtovima gde imam razne tekstove.Primer u tekstu spomenem hladan kao spricer oni pokazu klime ili grejanje i tako nesto.
Ovo nisu reklame za one stare pretrage nego nesto drugacije.
Reklame za dodavanje sadrzaja matched content ukidaju i bice bez reklama.

Stare vrste pretrage su korisne jer kada na klasicnoj gugl trazilici ukucas odredjenu rec, bude ponudjeno svakakvih pretraga dok u google adsense search, bude pretrage samo za tu rec koju odredis u podesavanjima.
Cak se mogu odrediti i sajtovi koji ce biti u prvim rezultatima pretrage.

1 Like

Evo da napisem licna iskustva i sta se desava sa mojim sajtovima koji imaju GDPR obavestenje preko celog sajta i koji nemaju.
Blog koji ima GDPR obavestenje nema nista vecu zaradu naspram proslih meseci, dok sajtovi koji nemaju GDPR imaju vecu zaradu.Blog sa GDPR preko celog sajta, belezi manju posetu nego sajtovi koji nemaju GDPR.
Najverovatnije cu i sa bloga ukloniti GDPR obavestenje ali dok se jos uverim da nema nikakav efekat da bude veca zarada.
Na tudjim sajtovima koji imaju GDPR ne vidim nikakve personalizovane oglase.

Ja znam da neću držati dok god budem mogao da ih ne držim to jest, dok god mi ne utiče na zaradu

1 Like

Ja sam stavio na ovaj blog cisto da vidim razliku ali i tu cu najverovatnije skloniti jer nema velike razlike.
Zato i pisem ovde licna iskustva da se ljudi ne maltretiraju i stavljaju dosadna obavestenja.
Cak vidim da i sam adsense vise skoro da i ne plasira personalizovane oglase pa GDPR preko celog sajta gubi smisao.

1 Like

Update teme:
Uklonio sam dosadnu GDPR objavu i sa bloga jer nema nikakav efekat i smanjuje mi posetu.

1 Like