Nova prevara eMagnetix

https://crna-hronika.info/potresna-ispovijest-hiljade-gradjana-su-prevareni-zao-mi-je-ljudi-koji-su-zbog-mene-izgubili-novac/533065

Jel moguce da ljudi idalje padaju na ove fore da se novac treba ranije uplatit. Mislim da neuki ljudi jedva cekaju da mogu reci “e ja radim marketing” ili “radim online preko interneta” xd a nemaju pojma ni sta je to. Svi bi leba bez motike

“Ukoliko se neko pobunio ljudi su prijetili kako će doći da polome noge ukoliko vi uplatite svoj novac a oni vam ne isplate” hahahahahahha

A ljudi vjeruju da im je rodjak iz Nigerije ostavio bogatstvo a da ne povjeruju u nesto realnije…

1 Like

samo jedna rijec: kinezi

je li protiv pravila da kazem ko im ■■■■ mater? Ja sam dosta raje upozravao, a odgovor je bio, ma hajde, laka para, nema veze. Bas smo prevaratsnki balkanski mentalitet.

a najjaci su mi samoprozvani internet strucnjaci koji su predvidjeli da ce past aplikacija hahhah wow niko nije vjerovao da ce past, samo par njih :joy::joy::joy::joy:

da neko nije ismijavao, vec podrzao te zamoprozvane strucnjake, ne bi bilo par hiljada prevarenih. U BIH kazu da je oko 10.000 prevarenih, odnosno ukljucenih u ovaj scam.

Kako ce ih podrzat kad su se izjasnili tek nakon sto su ljudi prevareni

Mislio sam da govoris na one koji su bili ismijavani koji su upozoravali prije nego sto je postala ocigledna prevara

npr Reddit - Dive into anything

Skupe lekcije, ali za nadati se da će naučiti nešto iz njih. Prevare ovakvog tipa će biti sve učestalije u vremenima ispred nas.