Novi CMS sistem

Da se vratim malo na godine, Trambus aplikaciju je napravio covjek mislim da nije imao vise od 16 godina kad je izasla prva verzija, to je dokaz da godine nisu vazne ukoliko si uporan i znas sta radis.

znaci u pravu sam :wink:

istina al ne znam mozda samo ja tako mislim al ipak malo je drugacije probiti se s mobilnom aplikacijom i CMS-om…

al ok reko sam svoje licno misljenje u najboljoj nameri i savetovo ga kako da zaradi koji dinar ako vec moze i to je to a sta god odlucio decko zelim mu srecu :slight_smile:

I vise nego hvala vam,

Ali, ja ipak mislim da cu praviti neki specijalni CMS. Zasto?
Zato jer WP i Joomla nisu ono sto se meni svidja. Dok naucim jedno ili drugo trebace podosta vremena. Drugo je kad ja imam svoju aplikaciju i znam ama bas sve njene mogucnosti itd.

At least, biti ce koristen na mom blogu, ali prvo treba a zavrsim projekat koji radim za takmicenje u februaru.

A cesto cujem ono: Gazda me pustio da programiram u firmi cijeli dan i jos mi platio za to xD

Mislim da sam jedan od tih tipova, bitnije mi je zadovoljsto kada nesto uradim.

U svakom slucaju svima vam hvala :slight_smile:

[quote=“Davor86”]istina al ne znam mozda samo ja tako mislim al ipak malo je drugacije probiti se s mobilnom aplikacijom i CMS-om…

al ok reko sam svoje licno misljenje u najboljoj nameri i savetovo ga kako da zaradi koji dinar ako vec moze i to je to a sta god odlucio decko zelim mu srecu :)[/quote]
Da slazem se sta se tice zarade, ali svaki prijekt je zahtjevan bio to cms, aplikacija ili nesto drugo. Nisam mislio na novac ili slavu nego samo na komplekstnos projekta. Također puno srece!!

[quote=“harisb2012”]I vise nego hvala vam,

Ali, ja ipak mislim da cu praviti neki specijalni CMS. Zasto?
Zato jer WP i Joomla nisu ono sto se meni svidja. Dok naucim jedno ili drugo trebace podosta vremena. Drugo je kad ja imam svoju aplikaciju i znam ama bas sve njene mogucnosti itd.

At least, biti ce koristen na mom blogu, ali prvo treba a zavrsim projekat koji radim za takmicenje u februaru.

A cesto cujem ono: Gazda me pustio da programiram u firmi cijeli dan i jos mi platio za to xD

Mislim da sam jedan od tih tipova, bitnije mi je zadovoljsto kada nesto uradim.

U svakom slucaju svima vam hvala :)[/quote]
Ako je WP tesko nauciti onda stvarno ne znam,jos ako znas PHP :slight_smile:

Nije to tesko uciti, ali je necu da ucim to… zasto kada je meni draze imati svoj sistem :slight_smile: Bolje je kada je znam sve o necemu, a drugo je kada izradjujes nekakve plugine… :>

Moj savjet - napravi svoj CMS. Na njemu ćeš učit, a tko zna, možda ti u razvoju padne na pamet i neka revolucionarna ideja. Možda napraviš nešto što će ostali kopirati kasnije. Možda ne napraviš ništa, ili napraviš nešto jako loše. Ali u tom procesu naučit ćeš mnogo u bilo kojem slučaju. Radi i razvijaj. Pusti marketing i zaradu, ne naganjaj novac. U marketing se upusti kao što ti rekoh, nakon što bude sve gotovo i kad prodaš prva dva-tri CMS-a. Na kraju krajeva, novac je samo posljedica rada :wink:

I ne govorim ti napamet, ne teoretiziram i ne citiram nečija mišljenja i teorije - sve ti govorim iz osobnog iskustva.

[quote=“dmitrecic”]Moj savjet - napravi svoj CMS. Na njemu ćeš učit, a tko zna, možda ti u razvoju padne na pamet i neka revolucionarna ideja. Možda napraviš nešto što će ostali kopirati kasnije. Možda ne napraviš ništa, ili napraviš nešto jako loše. Ali u tom procesu naučit ćeš mnogo u bilo kojem slučaju. Radi i razvijaj. Pusti marketing i zaradu, ne naganjaj novac. U marketing se upusti kao što ti rekoh, nakon što bude sve gotovo i kad prodaš prva dva-tri CMS-a. Na kraju krajeva, novac je samo posljedica rada :wink:

I ne govorim ti napamet, ne teoretiziram i ne citiram nečija mišljenja i teorije - sve ti govorim iz osobnog iskustva.[/quote]

Pa, u biti, to i jest moj cilj. Sto vise nauciti, jer php itd. se nikada ne moze potpuno nauciti:)