Novi google analytics GA4

Ja ću držati stari GA dok god mogu posle ću videti il gledati kroz WP statistic plugin il uzeti neki od platformi kojise bave analitikom sajtova - neka alternativa GA.

@Davor_R_Bergam je bio ispred svog vremena. Zna je da ce G sjebati dobar proizvod pa se bacio u izradu alternative: Brojač sa statistikom v 1.0.0 - #107 od simeon

2 Likeova

Instalirao sam prije 2h Koko i došla mi poruka, kao obavijest kad uđem na statistiku:
“There seems to be an issue with your site’s WP Cron configuration that prevents Koko Analytics from automatically processing your statistics. If you’re not sure what this is about, please ask your webhost to look into this.”

Evo i meni došla poruka za perfomans: Tempirani događaj koko_analytics_aggregate_stats nije izvršen na vrijeme. Vaša web-stranica još uvijek funkcionira, ali ovo može ukazivati da tempiranje objava ili automatskih ažuriranja možda ne funkcionira ispravno. :thinking: Pošto se ja ne razumijem u ovo, ja sam i njega deaktivirala pa sam samo od starog GA stavila kod, dok ga ne prestanu pratit. A poslije cu vidjet da ovaj WP statistics ubacim sto je Goci govorio.

1 Like

Kako dodajete GA code?

Prije sam imao neki plugin s par dodatnih opcija poput lokalnog držanja gtag.js, a sada sam instalirao Site Kit od Googla Site Kit by Google – Analytics, Search Console, AdSense, Speed – WordPress plugin | WordPress.org
Čini mi se da ne usporava site.

Korisno je vidjeti GA, search consolu, Adsense i PageSPeed Insight unutar Wordpressa.
Ali opet brzina je prioritet

Moram vidjeti oko tog lokalnog držanja js-a u ovom slučaju

ja obično ručno u footer sajta

100 % usporava sajt - provjereno i testirano na vise sajtova.

1 Like

a jel netko poredio rezultate jednog i drugog, jesu li identični?

imaš ovde što sam ja već napisao (Novi google analytics GA4 - #18 od Goci)
Znači ko dva razroka oka stari GA i novi GA4 Uspeli su da unište i ovo

Stopa napuštanja početne stranice na novoj analitici ispod 60%?

Ja lično ne verujem ništa ovom novom GA4! I sad za sad pratim analitiku preko starog GA kad ga ugase koristiću alternativu (trenutno) WP statistic plugin a kasnije videću nešto profi

je je, svi kažu nevalja, ovo ono, a svi pitaju ima li još :rofl:

e da, još nešto meni bitno…
kako pratiti live posjetu, koji linkovi se i koliko trenutno čitaju… ima ovaj dio za “stvarno vrijeme” ali je munjen, ne pokaziva uopće cijeli popis… šta treba kliknuti da dođem do cijelog popisa?

GA4 je munjen i toootalno zbunjen :joy: ma sve je to raštimano ja se nisam mogao snaći u šta da gledam i gde da klikćem .Treba da budeš mega giga expert da bi znao da čitaš analitiku ko da vodiš berzu

Savjetovao bih da poslušate Roberta Petkovića ako netko ima pristup videima s Konverzija konferencije, objasnio je dosta detaljno sve oko GA4 i kako ga pratiti itd. :slight_smile:
Možda bi nekome bilo od koristi.

Ima i 30.6.2023 seminar:

Zar to nebi sve trebalo biti intuitivno, a ne doktor znanosti.

I dalje stojim kod ovoga… na kraju cu se vratiti na https://statcounter.com/ koji sam koristio jos u srednjoj skoli :smiley:

Još radi UA?

Kao primjer za prošli mjesec i broj korisnika:

July perfomrnace on Google Search: 15.5K web kclicks
GA4: 9.15 K active users

Jel to po njihovim objašnjenima normalno? U GA4 gledam active users
Kašnjenje podataka je stvarno nevjerovatno. Osnovna stvar na webu je brzina reakcije i sada se to nema. Nekako sam se nadao da će prebaciti servere sa UA na GA4 i ubrzati obradu.

Znate šta? Ja mislim da će , ajd sad…možda grešim i lupetam :rofl: al da će na kraju ostaviti stari GA kao neka “pomoćna opcija” (ne nađoh trenutno pravu reč)

1 Like

I dalje mi radi GA3. Tek toliko da vam javim.

Valjda skuzili da masa ljudi ne prelazi na cetvorku pa su ostavili jos neko vrijeme. Ja sam se nakon evo sad skoro 2 godine napokon navikao na cetvorku al sam lijen sve sajtove prebacivati pa mi i dalje trica aktivna na vecini. Mozda da postoji neki nacin da se u bulku sve prebaci…