Novi google analytics GA4

Pitanje u vezi novog GA4.

Jos uvijek mogu koristiti stari analytics do 1.7.2023 , ali me ovaj novi GA4 malo buni.

Na starom google analytics mi prikazuje da ima trenutno 100 osoba na sajtu, dok na novom GA4 prikazuje 1100 osoba. Sta je sada ovo, kome vjerovati? I zasto je ovolika razlika?

Hvala

Zato jer Google vec ko zna koliko cacka pa GA4 i nikako da to dovedu u red. Valjda hoce do 1.7.2023…

1 Like

Zato što stari sistem pokazuje za prošli 5 min a novi pokazuje za prethodnih 30min
Imaš na novom ono po minuti koliko ih je aktivni pa računaš za prošlih 5min :sweat_smile:

Ali na oba piše u zadnjih 30 minuta?

2542

ma to si sigurno na inspect element mijenjao

Da, inace pise 30 minutes :smiley:

još koji dan i :wave: dobri stari analytics :smiling_face_with_tear: :sweat:

od iste stranice imam i stari i novi ga4 ALI ne prikazuje ise brojke :thinking:
npr. pregledi za prethodnih mjesec dana na starom piše 121k a na ga4 piše 107k
dnevna analitika se još i više razlikuje…
wtf?
je li i kod vas?
šta je alternativa :slight_smile:

A sranje je ovaj novi GA4, ne mogu se navići nikako…

Također i ja sam u potrazi za alternativom .:slight_smile:

Ja sam danas nešto pokušavao prebaciti, i iako sam maknuo kod za UA, još uvijek mi na njemu prikazuje nšeto, ali samo određeni broj…

Ne znam je li moguće da ti se različite brojke pokazuju baš zato što imaš oba koda pa ne učita svakome oba koda… neam blage, ali nimalo mi se ne sviđa GA4, svjestan sam da ima svojih prednosti, ali meni osobno ne paše

Blago tebi. Ja te prednosti ne vidim :poop:

hahaha, ma ima za praćenje i to, ali nama smrtnicima sa običnim web stranicama to vjerojatno neće nikada trebati… nisam gledao u detalje ali vidio sam da se može pratiti sve živo…

ja gledam samo običan broj korisnika i koje stranice posjećuju, i rijetko bacim oko odakle su, ili što upisuju u tražilicu na mom sajtu

Sad tek postavih ovaj novi google analytics 4 celo vreme koristio sam stari dobri :blush: Napatih se (uz svo svoje znanje jel…nisam početnik) sa silnim opcijama i pod opcijama! Ja se ovde u GA4 ne mogu snaći sve je konfuzno i skrnavo do bola !Ne znam gde i šta da gledam i ušta gledam! :thinking:

Ovo ko da su deca pravila užasno loše urađeno! Tačno ću gledati možda neku drugu alternativu za statistiku jer ovo…ovo… je :face_vomiting:

2 Likeova

Previse opcija i previse pracenja, te nekakvi signali, sve hoce da znaju, ko skrola do kraja, ko klikne i na sta, gdje odlaze klikovi, ko je pogledao video, ko je pretrazivao sajt, znaci strasno. Mene licno zanima samo koliko posjete imam, a koji uređaj neko koristi i gdje je otisao s moje stranice me ne zanima, ali oni hoce da prikupe sve podatke sto me bas nazivciralo. I pored svega ovoga oni u analitici ne prikazuju stvaran broj posjete, prikazuju manje pregleda nego im ima. Vjerovatno jer je povezano sa Adsensom, manje pregleda je odma manja zarada. I posto ja nisam strucnjak, pitala sam ChatGPT da li uopste trebam takvu spijunsku analitiku. I dobijem odgovor da ako samo trebam osnovne podatke o prometu i ako želim izbjeći povezivanje s Googleom, alternativni plugini mogu biti prikladnjii i da je u svakom slučaju važno poštovati pravila privatnosti. Nakon toga sam pretrazila koji su plugini najprikladniji i instalirala sam samo Koko Analytics. Da li ce to uticat na adsense nemam pojma, valjda ne bi trebalo.

2 Likeova

I da…dodam uz tvoje s kojih izvora to jest, odakle je došao na sajt mene to na primer interesuje. Ovo ostalo mi je totalno nebitno

I ja sam sad to nešto skoNtao kada sam postavio (iz 3 puta GA4) .Dođe mi da još testiram (ostavim) stari GA uz novi da vidim dal baca razliku u posetiocima

mislim da ti je bolja varijanta ima više opcija ja ovu koristim nekako mi preglednija od GA4

Da, taj ima vise opcija ali posto mene samo zanima koja objava se cita i koliko je bilo posjete instalirala sam Koko A, bas je najjednostavniji. A bas probaj pa usporedi posjete, vidjet ces da manje ocitava na GA4, ja kako god sam postavila pracenje, za broj događaja, prikaze, broj posjetilaca, svega manje :face_with_hand_over_mouth:

1 Like

Ja koristim Koko i GA4 :blush:

2 Likeova

Evo testirah juče malo i danas novu GA4 i staru GA zajedno u isto vreme (dva koda različitih analitika).

Kako sam skontao izgleda da nova GA4 ne daje stvarni broj korisnika . Već totalno manje! I ne mogu da vidim stvaran broj ljudi na sajtu na primer danas do određenog vremena to jest do minuta

Primer dajem (znači nisu stvarne brojke) : po novoj GA4 (reports snapshot) samo 25 po staroj GA na sajtu imam 100 ljudi dok po WP statistic pluginu imam malo više 115 ljudi. Aj ti sad znaj tačan broj :thinking:

**Po ovome GA4 nova je totalno neupotrebljiva i izleda programski traljavo odrađena ili se još uvek naštimavaju sve ili je sistem ,moj nalog ima bug ** :angry:

E sad… il ja nešto nisam dobro povezao kod nove GA4 mada znam da jesam. Ili ja ne znam u koji deo da gledam broj korisnika (za danas do momenta kad gledam) ne realno vreme korisnika na sajta (jest sad zvuči glupo za nekoga kod ima milijardu godina sajt da ne zna gde gleda)

Tako da…verovatno ću se oslanjati na WP statistic plugin na dalje…

GA4 je katastrofa. Trazim alternativu jer ovo je ocajno

1 Like

Nema bug nego je cijeli GA4 jednostavno los. Dnevnih posjeta sa novim GA4 bude duplo manje. A real time usersa uvijek tri put vise. Ja jos nisam prebacila na svim sajtovima na novi, mislila sam da ce do tog 01.07. srediti sve, ali jok, isto njesra kao sto je bilo pre godinu dana.

2 Likeova