Novi način zarade sa igricama!

upravo to sam i ja pokušao reći @Džoni-gs neki poslovi gdje i izgubiš lovu ti na drugom mjestu donesu dva puta više, hm znanje je moć al je i skupo.

Hvala na ljepim rječima, drago mi je kad vidim da su u moju obranu stali stariji i iskusniji webmajstori, a ovi drugi već davno spavaju.

[quote=“Dzoni-GS”]Ispričaću vam jednu moju priču, pa se nadam da ćete shvatiti zašto je ovo sasvim dobra ponuda.

Moj početak na internetu bio je free forum. Kada sam poželeo da napravim prvi sajt, pojma nisam imao. Tata mi je dao pare za domen i hosting. To sam kupio i stajalo je prazno 2 meseca.

Onda sam našao jednog čoveka koji mi je rekao da nađem na internetu template za HTML sajt i da će mi ga on postaviti na moj domen i da će izmeniti one gluposti, da umesto “YOUR WEBSITE NAME” piše “GAMERS SPACE” i ostalo… to je za mene tada bila naučna fantastika :frowning:
Tražio mi je 15 evra za najobičnije editovanje teksta i upload templatea na server! To je posao koji se završi za 10 minuta! Ja sam mu dao pare. On nije bio bezobrazan, kao što je mogao da bude, tako da me je naučio da ja sam uploadujem fajlove preko FTP-a, što je za mene isto bila jako složena operacija :smiley: Naučio me je da sam menjam template i pokazao mi još neke skripte koje su bile jednostavne, ali meni jako zanimljive… dao mi je skriptu za rotaciju banera i slično. Posle toga smo još nekoliko meseci bili u kontaktu, ja sam bio redovan na njegovom forumu (netmajstor.com) i jako smo lepo sarađivali.

Realno, posao koji mi je on odradio je bio glupost. Uzeo mi je 15 evra, što je za taj smešni poslić previše. Ipak, ja se nisam pokajao i čak i sada smatram da mi je on mnogo olakšao napredak na webu jer me je naučio tim osnovnim stvarima.

Tako da nemojte biti nerazumni. Šime je jedan od uspešnijih ljudi ovde, jedan od retkih koji živi od weba, tako da smatram da sarađivanje sa njim može biti jako korisno i da se mnogo može naučiti. Neće ni meni biti lako kada mu budem davao sajt posle 10 meseci, to jeste gubitak, ali sigurno ću nakon te saradnje izaći pametniji i iskusniji, sa više znanja i imaću više šansi da i ja jednog dana dođem ovde sa nekom ponudom da drugi rade za mene ili da prave sajtove u okviru moje mreže ili tako nešto…

Čini mi se da na ovom forumu u poslednje vreme ima mnogo propalih webmastera koji su samo došli da ostalima prosipaju pamet i da napadaju druge koji hoće nešto da rade i nauče.

Ovaj Igi je u svađanje uložio dovoljno truda da je mogao da napravi 2 sajta za saradnju sa Šimom :D[/quote]

Znaš di je problem, problem je u tome da je on tebi to svoje znanje, a ne samo i posao prodao za 15€, a mogao je isto tako to uraditi i okrenuti ti leđa. Najgore od svega što je on vjerojatno više platio to svoje znanje ne go što si ti njemu dao, a tebi je to i dalje puno. Nemogu vjerovati da ljudi u našoj regiji tako malo cijene svoje i tuđe znanje.

Ne stignem sad dalje pisati, nastavim kasnije.

@sime_zd
Lakše bi ti bilo da si dao oglas - tražim 5 ljudi koji će ubacivati igre na moje sajtove, plaćam po dogovoru. :slight_smile: Ne shvataju ljudi da iako sad imaš 10 ljudi koji bi to hteli da rade, da će od tih 10 već za 15 dana 8 odustati (pričamo o početnicima, iole iskusniji se neće prijaviti već će te pljuvati), a ti ćeš svima da objasniš šta i kako, da izdvojiš vreme za svakog da bi te na kraju odjebali.

Gubiš vreme samo ovako, ovo je super stvar za početnike koji ne znaju bukvalno ni novi članak da dodaju na sajt, ja znam par takvih ali ti ih neću preporučiti, ako te neki odjebe za mesec dana - a hoće, ja neću da posle ispadnem ja grbav jer sam rekao da je ok lik.

Džabe napadate čoveka, stoji da je malo glupo što će Šime uzeti sajtove posle 10 meseci ALI ovo bi trebalo da rade ljudi koji veze nemaju o sajtovima, SEO metodama, Wordpressu i ostalim skriptama, ovo im je prilika da nešto nauče i zarade u startu, tj. da osete neku zaradu za kratko vreme jer niko njima ne brani da uz taj jedan pokrenu još par sajtova.

[quote=“aleksej”]@sime_zd
Lakše bi ti bilo da si dao oglas - tražim 5 ljudi koji će ubacivati igre na moje sajtove, plaćam po dogovoru. :slight_smile: Ne shvataju ljudi da iako sad imaš 10 ljudi koji bi to hteli da rade, da će od tih 10 već za 15 dana 8 odustati (pričamo o početnicima, iole iskusniji se neće prijaviti već će te pljuvati), a ti ćeš svima da objasniš šta i kako, da izdvojiš vreme za svakog da bi te na kraju odjebali.

Gubiš vreme samo ovako, ovo je super stvar za početnike koji ne znaju bukvalno ni novi članak da dodaju na sajt, ja znam par takvih ali ti ih neću preporučiti, ako te neki odjebe za mesec dana - a hoće, ja neću da posle ispadnem ja grbav jer sam rekao da je ok lik.

Džabe napadate čoveka, stoji da je malo glupo što će Šime uzeti sajtove posle 10 meseci ALI ovo bi trebalo da rade ljudi koji veze nemaju o sajtovima, SEO metodama, Wordpressu i ostalim skriptama, ovo im je prilika da nešto nauče i zarade u startu, tj. da osete neku zaradu za kratko vreme jer niko njima ne brani da uz taj jedan pokrenu još par sajtova.[/quote]

onima kojima je stalo mogu se prijaviti na besplatan 30 day challeng kojeg vodi Ed Dale. stranica je


, a ovo su stare stranice:
http://www.thirtydaychallenge.com/training/
, nakon 30 dana ostaje ti sve, a znat će iskoristiit sve. Naučit će i vidjeti u tom challengu što ovdje nikad neće, i plus toga sve besplatno. Ja bih početniku prije preporučio nešto ovakvo nego to što šime hoće provući. Inaće i ovaj dečko ima super stvari za pročitati u vezi online zarađivanja:

, a u ovom postu piše o Ed Daleu i njegovom seminaru
http://www.entrepreneurs-journey.com/2333/ed-dale-internet-marketing-seminar/

Vidim da ste ovu temu dobrano zaspamali, a (pojedinci) Šimu ocrnili totalno nepotrebno. Koliko god da vam se njegova ponuda ne sviđa, ne zaslužuje ovo što mu se radi (posebno tu mislim na gluposti oko mailova)!

Uglavnom… Mnogi tu pričaju kako će Šime uzet sajt kad stane na noge… Heh, pa bi li taj sajt stao na noge da nije bilo njega? Točnije, pitanje glasi - bi li sajt stao na noge bez da Šime ne odradi svoj dio, i podupre sajt svojim drugim stranicama? Ko može reć da bi sajt izrađen vjerovatno u 10-15 uspio? I da bi nakon 10 mjeseci imao neku dobru posjetu i zaradu?

Hajde, potrošite 10-15 sati na izradu sajta i na dodavanje 100 igrica, i onda mi za 10 mjeseci pokažite da taj sajt ima posjetu. Nemoguće!

Šime praktički nudi da napravite nešto, i da za to postepeno preko Adsensa dobijete zaradu. On će vam dovuć brdo posjeta prvih nekoliko dana, koliko tih posjeta uspijete zadržat, zadržali ste i od njih očekujte zaradu. S tim da vam on garantira minimalno 200 unikata dnevno.

Reći ćemo da vam zarada bude u prosjeku 1€/dan (tako je neko naveo), što je 30€/mjesečno, što je 300€ nakon 10 mjeseci. Po meni, jako dobra ponuda za 10-15 sati rada!

I da, naravno da i Šime će kasnije imat korist od toga. Heh, pa tu nema ama baš ništa čudno! Svaki poslodavac u svakom poslu koji nudi, ima svoju korist, zar ne? Ali vjerovatno da se tu počne dijelit novac, da bi i to neki osudili.

Uglavnom Šime, imaš moju punu podršku!

[quote=“digits”]Istina ! Nesto je ****** trulo u drzavi Hrvatskoj !

[SIZE=“1”][color=“Silver”]ne pokusavaj izbrojat zvjezdice, nemoguce ih je izbrojat[/color][/size][/quote]:bljesak:

Šime, nedaj se pokolebati. Izaša si pošteno sa otvorenim kartama pa ko voli nek izvoli.

Šteta čovjekove teme, al kao ljubitelj dobre forumske drame sam uživao u ovom kratkom flejmanju, sa svim njegovim argumentiranim i neargumentiranim komponentama. :smiley:

Ponudu neću komentirat, nije moje da se miješam, ako ništa drugo ljudi će nešto naučit, ne vjerujem da će ih Šime zajebat van okvira ovog napisanog, nije debil da uništi reputaciju na taj način… imao sam ja i skupljih lekcija gdje sam ispušio, nije tako davno bilo kad sam iskeširao $3000 za TSM kurs na MMD-u, skupa sa još 70 ljudi očekujući 6 obećanih mentora i industrijskih profesionalaca da bi na kraju imali Roba Cravena pod 6 različitih imena, al ok, to sam već otplatio sa nekim njegovim idejama, neću sad dalje hijackat thread.

Mr. Iggy je inače nastavio thread na
http://www.internetzarada.org/posao-stoljeca-t-3583.html
i sve vas poziva da mu se tamo pridružite u novoj epizodi. :wink:

[quote=“Neosynthesist”]Šteta čovjekove teme, al kao ljubitelj dobre forumske drame sam uživao u ovom kratkom flejmanju, sa svim njegovim argumentiranim i neargumentiranim komponentama. :smiley:

Ponudu neću komentirat, nije moje da se miješam, ako ništa drugo ljudi će nešto naučit, ne vjerujem da će ih Šime zajebat van okvira ovog napisanog, nije debil da uništi reputaciju na taj način… imao sam ja i skupljih lekcija gdje sam ispušio, nije tako davno bilo kad sam iskeširao $3000 za TSM kurs na MMD-u, skupa sa još 70 ljudi očekujući 6 obećanih mentora i industrijskih profesionalaca da bi na kraju imali Roba Cravena pod 6 različitih imena, al ok, to sam već otplatio sa nekim njegovim idejama, neću sad dalje hijackat thread.

Mr. Iggy je inače nastavio thread na
http://www.internetzarada.org/posao-stoljeca-t-3583.html
i sve vas poziva da mu se tamo pridružite u novoj epizodi. ;)[/quote]

Taj lik je bolestan totalno, sad je i tamo otvorio temu, obasipa me mailovima , isuse

[quote=“Hellas”]
Takodje niko ne komentarisa da je 1 euro dnevno od domacih 200 posjeta teska nebuloza :D.[/quote]

Rekao sam NAJMANJE 200 posjeta i da se MOŽE zaraditi 1 euro, s time sam naglasio da mislim da je to puno ali da se može. Ne želim obečavati nikome ništa da nebi kasnije bilo prevarant ovo ono, neka sami procjene koliko mogu zaraditi.

Iggy, što se tiće one slike, ljepo sam kasnije u toj temi rekao o čemu se radi sa tom slikom i koliko taj sajt zaradi na adsenseu, tako da se ne moraš paliti.

Neću se spustati na njegovi nivo, ne volim iznositi javno neke stvari ali da demantiram onu sliku na IZforumu jer sam ljepo u samoj temi napisao o čemu se radi u toj slici pa da ne ispadnem lažljivac…

http://img156.imageshack.us/img156/6438/igrel.jpg

Mislim da sam vam pripremio dosta cirkusa, ja sam obavio što sam htio, sad se povlačim. Ako netko ima pametnih pitanja odgovorit ću rado.
Izgubio sam jučer cijeli dan na prepucavanje danas ga mislim pametnije utrošiti.

e sime sime, razocarao si me
kakav si ti fajter, pa nije u zivotu sve med i mljeko. Pa kako da drugi vjeruju u tvoju ideju kad ni sam sad nisi siguran.
Trebao si od pocetka znati da kad to objavis da ce biti samo drvlje i kamenje.
Ako se bude kome i svidjalo nece nis napisat ili samo rijetki.
To ti je nas mentalitet, samo ne priznat da neko zna bolje od mene samog.
IT bransha je nabolji primjer, nes covjek napikne kod OS-a ili nadje na gg. i onda suti o tome ko p…a i pusta da se drugi muce.

Moras braniti svoj stav pod svaku cijenu ili ces sad pricu izvuc do kraja ili si si iskopao rupu iz koje vise ne izlazis.

Poz

Istina, dam se nepotrebno izživcirat od ljudi od kojih nebi trebao.

To je trollova namjera. Troll je uspio. Troll ponosno paradira… i pjeva


. *

Successful troll is… successful.

[SIZE=“1”][color=“Silver”]* gigolo-bait[/color][/size]

Ovo je dobra ponuda za početnike, koji žele nešto naučiti.

Znanje koje bi stekao za tih 10 mjeseci vrijedi puno.

Za nekoga ko zna osnove i koji ima svoj hosting itd normalno da je ova ponuda neisplativa.

Eto svi smo se složili tko voli nek izvoli. Ponuda je dobra za totalne početnike a ove pretnje putem maila ne razumijem. Kakav čovjek moraš biti da se prijetiš nekom putem maila radi ovakve banalne stvari?

Ekipa se je prenjela svađu i na drugi forum i to mi još više nije jasno :slight_smile:

Na drugom forumu je gotovo, iggy se zakačio sa krivim tipom, bananiran je. :smiley: