Novi projekt - affiliate

Odlučio sam uložiti nešto novaca u affiliate sajtove. Trebam nekoga sa iskustvom u tome.
Konkretno trebam nekoga da nađe nišu na koju bi se išlo, ključne riječi i da piše unikatne članke, naravno na engleskom.
Zanima me kolika je cijena svega toga za jedan, za pet i za 10 različitih sajtova.

I naravno trebam pisanje članaka na tjednoj bazi i za ubuduće, tako da me zanima koliko i to košta…

Za jedan sajt ti treba za prvih mjesec dana cca 600eura,
plaćaš domenu 10e,
dobar hosting 20e,
nekoga da ti pronađe nišu i ključne riječi i organizira sve 200e,
popratni alati 50eura
i ostalih 320e za oko 12-15 dobrih članaka za engleskom
to je potrebno za prvih mjesec dana,

a onda trebas poslje minimalno 100e mjesecno platiti nekoga da ti prati progres stranice, sve organizira, trebas webmajstora koji sve to razumije i koji će paziti na seo optimizaciju i raditi link building

i uz to još trebaš svaki mjesec 20e za hosting i 300-400e za članke, sve ovisi koliko članaka želiš,

ja mogu napraviti gore sve navedeno, mozemo dogovoriti neki drugi tip suradnje osim placanja, pošalji mi pm ako imas pitanja

200E da ti netko pronadje nichu i organizira sve? WTF ja onda radim keyword research za 5$

20E mjesecno za hosting? WTF, od kud vadis cifre?
Za site na kojem ce biti malo posjeta, koji nije zahtjevan. I jos je jedan.

Po clanku 20 eura?
Taj clanak za 20 eura mora napisat covjek koji se rodio u USA ili Engleskoj i ima malo visu skolu. I onda je mozda preskupo.

2 Likeova

Meni je anteloff preporucio ove http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/misc/819218-cash-grab-keywords-ultimate-no-competition-keywords-sale.html ali nisam jos uvijek uzeo neki paket, imam nekih drugih vecih troskova pa sam mislio poslije toga uzeti bronzani paket cisto da pokusam.

Pronaci sam keyword nije problem, mozda zato i je moja usluga na fiverru 5$, no ja ne pronalazim samo jedan keyword, ja ljudima dadem masu keyworda (pise da cu dati 10), no dajem vise buduci nemam posla pa da pokupim dobre reviewe za dobar posao.

No ovi daju samo jedan keyword. No ono sto me zanima je sto oni napisu zasto ej taj keyword profitabilan. I to isto mislim da nije toliko vrijedno osim ako se ne radi o full analizi s tekstom objasnjeno sve u detalje na 2 stranice.

I ona treca stavka koja je mozda i najvaznija, strategija kako zaraditi s tim keywordom takosjer barem na 2 stranice objasnjeno. Ako je cjena toga da ti platis 500$ i dobis keyword koji si mogao nac za par dollara, sturu analizu u par recenica zasto je taj keyword dobar i strateski plan koji kaze napravi amazon site, stavi dobar content i napravi black hat linkanje i zaradit ces… Onda je to pljacka.

@Anteloff je pobjegao sa foruma pa da bi nam rekao kakvu analizu je on dobio od ovih.

Vjerovatno da oni urade neku full analizu i sve detaljno pojasne zato i jeste 100+$ a ti posaljes samo keyworde i mjesecno pretrazivanje. Pokusaj i ti nesto tako mozda se i poveca prodaja.

Mislim da Anteloff nije kupovao od njih, nego je radio sam za sebe. Ja sam htio uzeti od njega onaj paket sto je prodavao, ali je odustao nakon onih komentara, ali mi je ipak poslao ovaj link i rekao da ce i oni uraditi dosta kvalitetno.

Da ali koliko sam citao oni ne sloze website i ne napisu clanke? Ili i to ide u paket? Onda i nije tako puno.

Ali koliko sma skuzio oni samo daju keyword, objasne zasto je ekyword dobar i dadu ti smjernicu kako zaraditi. Predpostavljam sve jako sturo. Dobro mozda nekom tko je potpuno nov u tome to bi izgledalo kao da su puno toga dobili, no meni bi trebali dati puno vise, pa pitam, dali je tu puno vise ili je to onak, bazicno…

Ovdje je nesto mijenjao cijene http://www.blackhatworld.com/blackhat-seo/misc/819218-cash-grab-keywords-ultimate-no-competition-keywords-sale-5.html nije mi engleski jaca strana pa nisam bas najbolej ni razumio, a ima ovaj ispod u komentarima nesto pise za kljucnu rijec koju su mu dali.

Ima netko od vas da piše unikatne članke na engleskom?

Da tu i je razlika, @dadaas ti radis keyword research za 5$, a nudim potpuno drugu uslugu, a keyword research je samo jedan dio toga ali je najvazniji.

Ako hoces napraviti uspjesni affiliate blog sa dugorocnom visokom zaradom trebas napraviti analizu cijelog nicha tj, prvo trebas naci nichu koje ces analizirat, za svaki niche trebas vidjet kakva konkurencija, da li mozes doci u prvih 5 googal, da li mozes imat dobru zaradu preko amazona i na koje ces sve naci moci zaradivati preko stranice, trebas analizirati top 10 blogova u toj nichi vidjet kakav promet imaju, na koje nacine zaraduju i kakvu kvalitetu i vrstu sadrzaju imaju na blogu, od kuda povratne linkove dobivaju i kakva im je autoritativnost. i naravno niche mora biti dovoljno veliki za dugorocnu zaradu.

I tek kada pronades odgovarajuci nich u kojem nakom 3-6 mjeseci se mozes rangirati i konkurirati drugim blogovima u nichu onda radis in-depth keyword research i prije nego uopce pocnes radit stranicu trebas naci minimalno 100 keyword sa niskom konkurencijom u tom nichu.

I kada je togo gotovo onda radis dizajn stranice, brending, logo i ton stranice i dugorocnu strategiju pisanja sadrzaja, strategija kratkorocne i dugorocne zarade, strategija za drustvene mreze i sveukupno strategiju za rast kroz godine.

Ja stvarno neznam što je tu preskupo, za svaki keyword treba napraviti jos jedan mali keyword research da bi se pronasle varijace te rijeci i popratne i relavatne rijeci koje se ukljuce u sklopu clanka za sto bolju optimizaciju i da clanak pokupi sto vise long tale prometa od googla, i naravno kad napravim sve te pripreme za clanak i kad napravim kratke upute kako napisati i kakvu vrstu clanka zelim i sto ocekujem zelim da pisac napravi sve gramaticki tocno i dobro istrazi poantu i cilj clanka i da prati moje upute za optimizaciju, i kada clanak bude gotov da to bude clanak sa 1000+ rijeci sa glavom i repom i koji rijesava neki problem, i kada takav clanak stavis na stranicu normalno da ce se ljudi vracat na stranicu sto i je poanta. I ako takav clanak platim 20-tak eura je super jer je takav clanak dode i skuplje.

ŠTO DOBIVATE SA ČLANKOM OD 20 EURA?
Dobivate svaki mjesec 1000+ posjetittelja vise na vasoj stranici za 20e ovisno o nichu, tih cete 1000+ posjetitelja dobivati svaki mjesec sljedecih par godina ovisno o nichu. Zato mislim da je 20e za dobar clanak i dosta povoljno

@dadaas ako ti mozes naci nekoga tko dobro pise, bez gresaka i prati upute i ima cijenu ispod 20e molim da javis u pm

Tu razlika da li ce neko nakom par godina zaradivat 1000e mjesecno od stranice ili 10 000e mjesecno od stanice.

Trebate napraviti brend od vaseg bloga da se ljudi na nju vracaju i da je djele sa prijateljima,
to se nemoze napravit sa smecem od clanaka.

Da fulo sam cijenu malo, za pocetak stranica moze biti na bilo kakvom hostingu samo da nije shared hosting.

Paket se cini uredu, ali neznam tko radi jos tako one page stranice, i glupo je sto se dobije random keyword iz bilo kojeg moguceg nicha, i jedno veliko pitanje je koliko rijeci taj keyword ima u sebi, lakse se rangirat keyword od tri rijeci ili vise nego keyword od jedne rijeci.
Mozda se moze uzet paket pa ako se dobi neki keyword u zanimljivom nichu na bazi tog keyword napraviti stranica ali je to dosta zastario nacin radenja affiliate stranica

1 Like

Dobro si to pojasnio i da slazem se da kada tako napises u detalje onda se bolje razumijemo.

Da organizacija svega skupa od nule je skuplja od recimo obicne analize keyworda. I slazem se za clanke, 1000 rijeci ide za oko 10$ bi se moglo reci, plus ako zelis malo kvalitetnije dodas jos 2, pa ispadne 12, plus kako si reko da treba pronalizirat keyword i podesit clanak cijeli za SEO, da dodje de se do cifre koja je blizu 20$ ajmo reci.

Mozda si malo skuplji nego ostali, ali kada tako objasnis onda cijene nisu astronomske.

Ajd mozda si fulao za hosting. A zasto shared nebi bio dobar? Imas dobre shared hostinge koji mogu nositi ovakvu vrstu stranice.

Mislim da se malo bezveze razbacujete brojkama. Nekad jednostavno treba imati srece. Ja sam prije 4 godine ulozio cijelih 40ak $ u stranicu, i to ne odjednom, nego kroz par mjeseci. 8$ domena, neki jeftini host, par clanaka od 5$. Ostavio sam par linkova, pocela je zaradivati vec kroz mjesec dana, kroz par mjeseci bila je prva za 3 KWa koja sam ciljao, cak sam preskocio stranicu ciji proizvod sam prodavao i u godinu i pola zaradila mi je 40000 $ (samo tad je $ bio ispod 5 kn), nakon toga affiliate je imao nekih zakonskih problema i sa svima raskinuo suradnju, ali bmk, donjeli su mi love da zavrsim privatan fax, kupim auto i dobijem neko videnje mikro niche stranica. Vise/manje uspjesno radim takve stranice i danas samo ih je puno teze progurati nego prije 3-4 godine.

2 Likeova

Ako vec nisi napravio website i odlucio se javi mi se pp poslat cu ti sve informacije detaljno za izgradnju koja ce te kostati ni pola kao sto su ovi gore rekli.

Lp

1 Like