Novi Site: SEO nedoumica

Novi site je u tehničkom smislu spreman (dizajn, WP pluginovi, onPage SEO, URL struktura…).
Vrlo je opširan u tematskom smislu (cca 60 pages, 160 categories) pa se dvoumim, odnosno troumim:

1.) Bolje je prvo napisati barem jedan članak po stranici/kategoriji - pa onda objaviti site
2.) Bolje ga je objaviti “praznog” - pa pomalo pisati.
3.) Bolje je stvarati kategorije/stranice proprocionalno kreiranom sadržaju
4.) Ništa od navedenog ne utječe na SEO

Po mom mišljenju 3.)

Posto je wordpress u pitanju, ja uvijek prvo napravim kategorije. Ali kategorije radim na nacin da su mi to u biti kljucne rijeci , ali “malo sire” nego recimo glavna kljucna rijec. Znaci napravise nekoliko kategorija za koje znas da su ti bitne kao kljucne rijeci. Primjer (banalan): Site se zove barbie igre. kategorije su ti: barbie igre oblacenja, barbie slagalice, barbie sminkanje itd.
I obavezno (ako koristis All in one SEO plugin) makni mu kvacicu sa “Use noindex for categories” jer mu je to po defaultu ukljuceno.

@hmati
Da, to je logično, jer signalizira da site “prirodno raste”.

@drmrgood
Meni su sve stranice, kategorije (i H1/H2 titlovi) zapravo ključne fraze , vrlo precizno odabrane nakon
višednevne analize. Za kompletnu URL strukturu mi se pretraživanja kreću oko 4.5M (mjesečno, globalno, svi jezici).
Koristim Yoast za WP i več sam naštelao svaku sitnicu u njemu.

Tako da bih najsretniji bio da ga objavim “praznog” (uključujući URL strukturu) - a da
to ne utječe na SEO. Jer ovako se moram opet j-ti sa redirekcijama, robots.txt, micati
izbornike pa ih stavljati…A toga u ovom slučaju ima pun klinac.

Ne znam kako G gleda na takvu situaciju: Kompleksna URL struktura objavljena - a nema sadržaja.
To me muči, jer tako veliku količinu sadržaja nije moguče objaviti u kratkom vremenu, osim ako ju nemaš
već spremnu.

Ja ne shvacam sto tebe konkretno muci ? Daj neke konkretne primjere ? Btw. kakva je to “kompleksna url stuktura” u wordpressu ?

Pod kompleksnom URL strukturom smatram:

1.) Dva izbornika koji su već kreirani a sadrže all pages + categories (više od 200 items-a).
Jedan izbornik je RWD a drugi je običan (zapravo je riječ o istom izborniku ali se jedan pokauzje/skriva na @media queries)
2.) SEO meta titles + SEO meta descriptions tagove koji su već kreirani
3.) URL slugove - koji su također već kreirani
4.) Sitemap (manje bitno) - koji je već kreiran

Poanta je u tome šta sam sve unaprijed već to sve napravio (i potrošio dasta vremena) - samo još nemam sadržaj.
Pa se bojim, ako objavim site, koji ima već jasno definiranu URL strukturu ali nema još tekstualnog sadržaja - da ne poušim kakav ban.

Mislim da te to ne treba brinut. Puno veci problem bi ti bio da sve radis offline i onda odjednom sve bubnes na stranicu. Tek tad bi popusio ban. Poznato je da Google “voli” kada se sadrzaj redovito dodaje, malo pomalo.

1 Like

Na to sam mislio, da.
Niš… idem onda step-by-step.
Thx.

Nema na cemu :smile: