[Nudim] Izrada web stranica - 100kn

Probao sam. Konkurencija je pre velika i nitko ne zaposljava onoga nema odrađenih projekata i reputationa na istoj. Također sam odradio par dizajnova na kojem sam izgubio 10-12h u photoshopu, da mi na kraju nebi prošli. Vrijeme bačeno u vjetar, a zauzvrat sam dobio k**ac…

@creatifcode neznam kako možeš uspoređivat fizički posao s ovim. Također po tvojoj logici trebao bi uskladit 10h satni posao i faks? No way…

Kako ne zaposljava ? Popuni Elance profil do maksimuma, zatim napravi dobru prijavu i ocekuj da ti se klijent javi.

Ako ti konkurenciju predstavlja hrpa “developera” iz Indije,Bangladesa i sl. onda ne znam stvarno.Pola njih ne zna Engleski jezik, te za prijave koriste translate.Ako znas dobro Engleski i imas dobru prijavu normalno da ces ti zapasti za oko klijentu koji je npr iz SAD.

Jaoo…svi ste u pravu (i u krivu) :smile:

Reći ću nešto za što ne očekujem da ću biti shvaćen. Prosto iz razloga što do tih stvari dolazim proteklih +10 godina.

Uglavnom, kad bi sve činjenice na ovom svijetu stavili na vidjelo, pola njih bi se našlo u kontradikciji.
No to je pozitivna stvar, jer rješavanje kontradikcije vodi ka novim otkrićima…novom razvoju…evoluciji u pravom smislu.

To je nešto kao kad neka naša navika (koja se odvija potpuno podsvjesno) …naiđe na problem. Ugrađena navika jednostavno ne funkcionira u zadanoj okolini, situaciji.
Onda slijedi osvještivanje navike…tj. svjesni smo odjednom našeg pokreta a i problema na koji smo naišli. Na svjesnom nivou se dolazi do rješenja problema…i to rješenje polako tone u novu naviku do novog sukoba s nekom novom kontradikcijom. A ovaj proces se odvija na puno dubljim razinama, osim na razini osobe kao jedinke.

Sad imate autora teme koji radi tako tako jer mu odgovara tako ali i jer mu se može…i one kojima to ne odgovara. Imamo znači kontradikciju, sukob…koji isplivava u svjesno…evoluciju.

No rješenja ovom su već ponuđena…tako reć, već su evoluirala. Vi ga možete prijaviti …ili možete smozgat novo praktičnije rješenje ovoj kontradikciji…što također rezultira evolucijom.
Ali zamoliti ga da ne radi ono što njemu odgovara, hmmm, neće ići. Atomi nisu zamoljeni da se ponašaju tak kak se ponašaju, nego se ponašaju po uređenim pravilima, a svatko unutar svojih ograničenja će se ponašati onako kako njemu najbolje odgovara. To je jednostavno prirodno…kao što struja teče linijom najmanjeg otpora. A mi nismo ništa drugo do uređenih pravila ponašanja atoma :wink: S time da se pravila non stop uređuju i evoluiraju. Bilo to organizacija atoma u protein, organizacija proteina u stanicu ili organizacija ljudi u civilizaciju. Pravila su = fizikalna svojstva.

Btw. uživam u promatranju evolucije na djelu :slight_smile:

marxka je rekao/la:

Treba vratiti informatiku informatičarima.
Treba zabraniti zakonom Joomle i Word pressove i ostale open source gluposti.
Hebivetri kao ovaj samo nagrđuju sliku struke.

Tako je! Sve treba biti custom cms još uz to staviti logo,hosting i domenu te sve to naplatiti 20 000kn+PDV.
Nagrđuju
sliku struke? Ma neee, ćini ti se. Aj molim te sutra smisli neki
projekt, bilo koji, sastavi mail te ga pošalji 20 ljudi i kompanija koji
se bave programiranjem, kladim se da će neki staviti cijenu 5 000kn, a
neki 15 000kn+ i to ne nagrđuje sliku? Ajde molim te… Sam sam bio
svjedok kad je firma snizila cijenu za 4 puta zbog jednog jedinog maila.
Što misliš zbog čega je prihvatila 4 puta manju cijenu?

Slažem se da je to loše za struku jer se tu na balkanu, ako ćemo gledati sa laičke strane - sve trpa u isti koš.

Ja ne doživaljavam ovakve likove kao konkurenciju, ja obožavam tzv. “kinez” likove što rade za 100 - 500 kuna, jer ako dođe do pitanja od strane klijenta - zašto je cijena takva i jel može jeftinije (ili “kako to moj pajdo dobiJo stranicu za sto kuna”) - pokažem klijentu jednog ili dva “kineza”, objasnim i prikažem jasno greške i nedostatke i onda se on odluči između tog “kineza” za 100 - 500 kuna znajući da je bacio novac ili za fer i normalnu cijenu jer mu se jasno postave milestonesi i cijena svakog dijela izrade stranice, detaljno mu se objasni funkcionalnost i zašto mu je to potrebno.

Ako hoće generičku stranicu, nek ide kod “kineza”.

btw, vidim da ovom liku ne rade linkovi na radove, ako mu ne rade linkovi, bojim se kako tek izgleda njegov javascript!

A stisli ste se malo a? Ne svidja vam se dumpanje cijena jel. Pa da,nije u redu… Ali bi zato svi odrzavanje servera za par sto kuna. A tu treba dosta vise znanja… I gledam tu po forumu svako malo se javi neki pametan koji nabada i kaze daj si instaliraj apache i mysql i stavi si web i to je to. E zakon. A tamo u drugoj temi nema pojma o tome sto mu treba za neki software za windowse. Ne bi stavio produkcijski sajt na te vase instalacije,no way. Pa panel instalira svaka cimpanza. A ostalo? Ispod haube, security,monitoring,rjesavanje problema kod paketa,migracije na nove verzije,backupiranje,tjuniranje kernela… Jel netko od vas uopce vidio Vi/Vim? Ili recimo dizao neki cluster? A sto kad se nest rusi ili pukne, a produkcija trpi? E pa zato taj koji nabada moze stavit odrzavanje za par sto kuna,a profesionalac nece ispod soma ili cak dva soma kn ic mjesecno. I onda ekipa uzme te za par sto kuna i kad im ne rade serveri,kukaju i pljuju. Isto je i sa webom, nebi dao nekom da mi radi web za te pare no way, niti za 500kn, niti za 1000kn.Ili odrzavanje racunala za 100kn. Ili ovi jeftini hostinzi za 20-70kn, gdje ekipa nema pojma pa ruse ugled ovima koji su mali,ali rasturaju. Lista ide u nedogled. Da,trebalo bi isfurat neko licenciranje za rad jer svaka susa misli da se moze bavit IT-em i klepa poluproizvode i blate struku i otezavaju ljudima rad,ljudima koji su potrosili desetke i desetke godina educirajuci se i koji su potrosli hrpu vremena da postanu strucni. Kakva debilana majko mila. Ako nemas para,idi tamo zavrsi tecaj za pedikuru pa zaradi vise para. Ili idi radit na tcom helpdesk. Ili odi pec otrove u mekdonalds,vise ces zaradit. A mozda i samo trollas… :smile:

2 Likeova

Nije da kuham frku, ali moram ovo napisat :smiley:

Zanimljivo mi je da se ovdje cijeni sama web stranica, a na oglasima kada netko prodaje web stranicu koja nema zaradu ona ne vrijedi ništa :wink:

Na oglasima je bilo puno komentara tipa “ne zanima me koliko si platio skriptu”, “ne zanima me koliko si sati rada uložio u izradu stranice”, “ne zanima me koliko si tečajeva završio i novca uložio da bi znao napraviti takvu stranicu” i sl., ali na ovoj temi sasvim druga priča :smile:

1 Like

kemosabe tebi treba napraviti jedan veliki popup like da ga mogu kliknuti :smile:

Evo nedavno netko promovira vps za 300kn, a u digitaloceana 65kn (jos malo vise resursa u DO), onda neki genijalci doslo na zamisao da je prodaja stranice mjesecna zarada puta 12, odakle vam ta racunica u pm, sve neki debili koji slusaju ovakve ljude onda za godinu dana svi ovako (barem ovdje) prodaju svoj sajt na istu foru. Davno sam pitao lika koliko bi dosla izrada cmsa za odredenu tematiku da ne ulazim u detalje rekao je ugrubo 15k kn (zna on tko je, ovo je samo primjer bez ljutnje), nakon toga sam poslao mail najmanje petorici kompanija s istim opisom od kojih su mi odgovorili samo 4, a cijena je bila izmedu 10k i 20k kuna, sada kada bi ja sve mailove i poruku stavio u jednu temu nastala bi svada kako se za takvo nesto toliko cijena moze spustiti.

Neki se ljudi pitaju zasto su indijci jeftini, pa hebote znas i sam zasto su jeftini koja su to glupa pitanja? I onda jos kaze indijci nam ruse cijenu, zapitaj sebe jesi li ti kreten? Zar stvarno mislis da u siromasnoj zemlji mozes drzati takve cijene? Imas odredeni postotak ljudi u svijetu koji imaju love za takvo nesto i ti sada stavljas istu cijenu njemu i nekome s balkana, a znas i sam da si stavio visoku cijenu, pa smanji je malo pa zarada je zarada, ali kada covjek zacrta da on mora mjesecno zaradit XY love nema te sile da on spusti cijenu.

Sada malo o tvrtkama, ti posaljes mail s opisom tvog projekta koliko bi to kostalo da se realizira i on kaze neku cijenu koja tebi odgovara, sada ako ti pitas tko ce sve raditi na tvom projektu, jeli imaju iskustva, neki njihovi prijasnji projekti na kojem su radili on ce tebe odjebat. Tocka. Nema sanse da ce tebi neka balkanska tvrtka reci ovakvo nesto. Ti zelis da tu rade neki iskusni ljudi, a ne neki balavci koji su prije godinu dana zavrsili fakultet i misle da su popili sve znanje ovog svijeta.

1 Like

Napisao si se bome… Nije riječ bila o nikakvom trollanju nego o hitnosti zarade, reći ću samo da niti jedna suradnja ovdje na web majstorima nije ostvarena po toj cijeni. Sve su bile cijene od 100€ pa nadalje, svaki klijent je bio zadovoljan ostvarenim poslom, i ispunio sam sva njegova očekivanja. Tako da stručnost / ne stručnost nema veze s cijenom.

Ova tema je također objavljena i u svrhu mog kreativnog uma, jer kad ponudiš ljudima cijenu od 2500 kn, kažu da im je puno, a kad im ponudiš cijenu od 100kn kažu da je malo, tako da nikako im udovoljit.

Moram ovo komentirati prvi put sam fulao ovu temu ne znam kako.

Stranica za 150,00 kuna, u PM i ova zemlja i ti koji radiš za 150,00 kuna.

Naime apsolutno želim, apsolutno bi to platio da vidim video tvog workflowa za stranicu od 150,00 kuna.
Evo naručiti ću da mi snimiš video što radiš zapravo? Ne da te kopiram nego da vidim tu satnicu?
Pa čovjeće koji ti je vrag?
Ako nema love, nema posla onda ne promoviraj ovdje stranice za 150,00 kuna nego se potrudi bolje oko svog marketinga ako znaš raditi.

Drugo, CMS ili od nule. Ma daj molim te i CMS, da ne imenujem dvije GIGANT firme u hr koje koriste svoj prastari CMS, i klijenti onda zovu naokolo da im netko zamjeni SLIKE u navigaciji jer su napravljeni gumbi kao slike.
To je bio web dućan od 45 tisuća kuna!!! FU!

Drugi, gospođa platila 25 tisuća web dućan i pola godine nakon toga pregovaraju kako je nemoguće da ga pretvore u toj cijeni u responsive. Dućan je naručen prije nekih 6 mjeseci…Bez responziv dizajna? Greške ispravljaju i dan danas, i to kakve…FU2!

Wordpress, Joomle, Drupal… itd… ili čisti kod iz nule?
Pa svatko će se složiti da uvijek treba naći najbolje riješenje koje riješava problematiku, i to je dobar posao, a ne BILO KAKVO RIJEŠENJE, to onda nije dobar posao.

Stvar je da mnogi kod nas žele najbolje riješenje za najmanje para. To ne ide. Nema kvalitete bez vremena, a ako Vam je satnica 2kn po satu, onda možda i može. Ali vjerujem uz cijene vode, plina struje koje imamo rijetko tko ima toliko sati na raspolaganju.

Hosting? Neću ni ulaziti u tematiku, osim da kvalitea zahtjeva puno vremena i posvete, učenja i praćenja, svaki dan.
Da li je ko nas usluga skupa? Da li se može jeftinije proći negdje vani? ostavljam to nekome drugome da komentira.

I onda dolazimo do klijenta? Što tu vidi klijent?
More ekipe koja radi za par sto kuna stranice, price dumping, kajle ovaj ovome, ovaj onome.
Nije više stvar u webu koliko se sve seli na ZARADU!!! POVRAT ULOŽENOG!!!

Ljudi gdje se nalazi ta stranica od 150,00 kuna, dobro, ako si radio za 2kn po satu, napravio si posao, i možda se vidi tu na prvoj strani tražilica.
Stranica mora biti na prvoj strani, mora biti opcija oglašavanja, mora biti odlična optimizacija, mora biti sugerirani dobar sadržaj, mora biti održavanje tog weba (pogotovo CMSovi), moraju biti autorske slike, video koji zapravo imaš pravo koristiti, teme koje nisu ukradene, plugin koji je provjeren, greška u kodu koju ne znaš ispraviti, da bude ispravljena.

Za 150,00 kuna!!! FU3 na 3!

I za kraj ako ovo obznanim onda će se biti problema, pa mi ne pada na pamet, ali davno sam poslao jedan posao da se napravi na 20 različitih firmi, jako specifičan posao vrijednosti , ajde 1000-1500kn bi progurao.
Dobio sam ponude od 300,00 kuna do 10,000 kuna! Za isti posao.

TO JE PROBLEM! Nema standarda, ekipa mlati cijene po svuda itd. I to ne mislim na standard u cijeni već u poslu.
Vjerujem da svi oni mogu napraviti to i toliko će koštati, no onaj koji malo naplati, već je sumnja da li je dobro odradio ili zbrzano, a ovi više netko će percipirati, ok dali su si vremena pa će biti dobro odrađeno, mora biti za u cijenu.
Treba neki standard KVALITETE, a onda tek može se postaviti cijena i reći to ti košta toliko i toliko. 150,00 kuna nije standard nego harikiri. Sve to mora se uzeti u obzir, i naravno da od toga živiš normalno, barem…

Jeb***, photoshop kad otvorim za nekog to mu je u startu 300,00 kuna. I gotovo.

Neki dan klijent unajmi fotografa! Da ne kažem da su oba na kraju grada, suprotni. Znači doalzak i odlazan mu je 2 sata.
SLika proizvode, i kažemo hoćemo bijelu pozadinu, lik stavio bijelo ispalo nešto sivo, izrezao pozadinu sa magic wand, tako da je sve tonove svuda maknuo, pa čak i na proizvodu, snimio filmić neki kratki od 15 sekundi, iz ruke, ima stativ koji je koristio za slike, ali video valjda koristi drugi stativ koji je zaboravio… I pošalje ti 35 slika, sve editing prek kur**** i pitam klijenta koliko ste to platili kaže 300,00 kuna!!!

I onda uzmi photoshop i editiraj jednu po jednu cijeli dan. Pa je dobio račun klijent.
I što sad?
Onog fotografa više nikada neće zvati kao ni ja. Naučio je da je jefitnije često i skuplje.
Onaj lik je dobio 300,00 kuna ali taj editing koji je radio, je bio očito mu knedla u grlo jer je brzao. Pa tko ti kriv što si rekao 300,00 kuna. Dajte malo razmislite.

Cijenite svoje vrijeme i znanje, niste sluge, već ste osobe koje nude usluge, a drugi ih traže i trebaju.
Znam da su vremena aposlutna koma, radim i sam po 12 sati dnevno skoro svaki dan. ALi sa takvim stavom od stranica od 100,00 kuna nećemo doći nikuda osim pokopati sami sebe…

I mala anegdota, traži lik stranicu za apartmane.
Ponudim mu riješenje, prema onome što traži i napravim ponudu. Cijena solidna.
I lik se vrati kaže ne znam kakva ste vi to firma kad naplaćujete web toliko, ja imam sada ponudu gdje samo dizajn košta dvaput toliko! Vi ste neozbiljni.

Ponuda je bila 6 i pol tisuća za web sa 4 jezika na CMSu, i 6 stranica po jeziku. Dizajn koji je htio, prema primjerima, pljuga, tipične stranice apartmana, ništa komplicirano… Eto imaš i takvih.

Ne znam , sve je to tako tužno, teško, usrali smo si sami ovu državu, a onda pojedinci su je zatrpali svojim sranjima, svi smo krivi, i sada se treba izvlačiti iz tih gova*a. Da li kad izađemo Van će biti bolje, ili ćemo gledati preko neke granice ne znam. Ja znam da ne mogu nikuda trenutno i da sam blokiran za Hrvatsku. Možda najbolje ne gledati tko što radi, dati maksimum od sebe što možemo i pokušati živjeti od toga.
Samo što eto danas pojedinca, jedinku previše diraju i guraju stvari koje mu uopće ne bi trebale biti na brizi. I tako nam je sada, i kako ćemo dalje ne znam.

Mala opaska apokaliptična, što ćemo kad se dogodi raspada energetike za 20-30 godina, kad ne bude nitko naručivao web? He he:)

2 Likeova

Svatko onaj tko misli da moze dobiti stranicu za 100 kn je jednostavno budala.
Svatko tko misli da ce mu neka osoba napraviti stranicu za 100 kuna je isto tako budala.

Oglas koji kaze sto kuna je jednostavno dobar nacin za privuci potencijalne klijente.
Potreban mu je posao kao i svima nama i potrebni su mu projekti za portfolio koji ce poslije moci posteno unovciti.

Domm1 je meni osobno radio stranicu i ja sam i vise nego zadovoljan, sa njegovim radom i podrskom.
Oglas od sto kuna me je privukao jer sam znao da mi nece naplatiti par tisuca kuna ali isto tako nisam ocekivao da cu platiti samo sto kuna…

Dobio sam neku drugu ponudu sa ovog topica i cijena je bila znatno veca, medutim osoba koja se hvalila sa svojim znanjem, firmom i poslovima od 10-ak tisuca kuna, jednostavno nije mogla zavrsiti moj projekt i zavlacili su me dva mjeseca da bi na kraju jednostavno odustali bez i jednog slova objasnjenja.

Tada sam se obratio Domm1, rekao je za to sto ti trazis cijena je takva, biti ce gotovo tada i tada!
Kako je rekao tako je i napravio! Izuzetno brzo i posteno bez ikakvih zavrzlama.

Svaki put kada mi je zapelo kontaktirao sam ga i jos nisam niti zavrsio recenicu a covjek se je vec bacio na rijesavanje problema.

Svaka preporuka za Domm-a, covjek izuzetno dobro radi, posteno odradi posao, i uz to sve i brzo.
Cini mi se da ovi sto pisu ovakve “postove-romane” imaju previse vremena odnosno premalo posla.

Ne vidim nigdje da Domm1 pise neke romane ovdje, izgleda da decko radi… Uspio je privuci klijente za razliku od nekih.
Pozdrav

Ne vidim problem ljudi koji pišu da je za 100kn nemoguće dobiti bilo šta, da će biti đubre, da samo spušta cenu rada sa tim. Pa to valjda vama odgovara…klijent će se upecati da može dobiti za 100kn nešto što mu treba videti da je pogrešio i vi mu možete naplatiti koliko god to vredi… Ne vidim razlog za bes, filozofiranje i pljuvanje. Tržište je tržište i vremenom sve dođe na svoje, ne mogu da verujem da se bavite takvim nekim poslom a da to ne znate, ko veruje u sebe i zna da to što radi vredi nema razlog za brigu.

I samo jedno pitanje, šta mislite da li vlasnik Mercedes salona automobila ulazi u kineske salone automobila u komšiluku u priča radnicima kako njihov auto ne vredi kako je loš i nekvalitetan i da mušterije neće biti zadovoljne i kako spušta cenu svih automobila?

kao sto kaze croart mali radi extra stranice a nije skup. i mene je privukao oglas cuj 100 kuna platio sam odma vise ali sam zadovoljan. sad imamo dogovor outsourcing i nasao sam nam dosta novih klijenata i domacih i inostranstva. preporucujem ga svima kojima treba web!

Ma nemam vremena za ovo. Svakome njegovo.
Ako si sretan da te ovdje ekipa zapošljava za 100 kuna po webu, onda super, uživaj!

Bravo, živjelo robovlasničko društvo!

Evo sad me zvao neki lik, pita koliko dođe web dućan.
Što da sad kažem? Da dođe od 5 do 45 tisuća kuna , ali evo može se naći za ispod par sto kuna?

Fakat sam dostao pisao idem raditi, i više u životu neću reagirati na ovakve teme.

Usput jel radi koji link na tom portfoliu ili sve gledam 404?

EDIT: nisam ljut, već je ovo sve otužno što ovdje ekipa mora raditi da bi preživjela.

2 Likeova

Bolje potrosi vreme da njemu objasnis to sto nama ovde, kazes mu lepo kao sto si i do sada pisao, sustina - "Mozes da uradis za 100 kuna kod klinaca, nece valjati nicemu i skinuces webshop za 2-3 meseca itd… a moze i kod mene, ja sam profesionalac radim to, to , to i to na najkvalitetnijem nivou, moji radovi su to, to to i to cena je ta i ta"
Problem solved…

Javljajte se svi na oglas, podrzavam decka, i onako 90% developera ni ne radi sa domacim klijentima. Na stranom trzistu svakako ima indijaca i pakistanaca, pa se zna sta i kako. To je on otprilike u ovoj situaciji, indijac koji radi za mizeriju neku, samo nemoj posle da te boli glava kad naucis malo vise, pa se ti isti klijenti kojima radis za 100kn pobune za vecu cenu :slight_smile:

Kad naučiš cijeniti sam sebe onda će te i drugi cijeniti!
Ti si sramota za sve nas koji se bavimo ovim poslom! Trebalo bi ti izbrisati račun i sve postove koje si ikad napisalo na ovnom forumu!

Ove moje tri rečenice iznad vrijede više od tvojih 100 kn!

2 Likeova

Čemu onda bes prijatelju? Šta ti je momak lično uradio? Lepo tebi 5000 na dan lepo njemu kako god on to hteo?

Nije to bijes prijatelju, već godinama se srećem s ljudima koji ne znaju cijeniti samoga sebe. To kao prvo nije dobro za njega a onda i za sve nas koji radimo ovaj posao pošteno. Ispada da smo mi ostali lopovi i prevaranti jer plaćamo porez, plaće i doprinose. Pitam te? Ako naplatiš stranicu 100 € koliko ti ostane od toga kad platiš sva davanja, jesi nakon što platiš sve obaveze ljut ili bjesan? Siguran sam da nisi sretan!

Ne zaslužuješ moj komentar!