"Obiteljska skripta"

Pozdrav, naime kako je YouTube oso u prkno, ne mozes postaviti privatan video bez da dobijes neku opomenu ili restrikciju (zbog pozadinske glazbe uglavnom) trazim neku skriptu koja bi sluzila za upload videa i fotografija, ali da je jednostavno za koristenje.
Naime kupio sam “kgjsdkgj” domenu cisto da mogu postaviti videozapise i fotografije, koje bi moja familija mogla gledati, a takodjer i postavljati, zbog toga trazim da je jednostavnija jer iz obitelji mi svi nisu apsolutno informaticki pismeni.

Dakle stranica zatvorenog oblika, kojoj mogu pristupiti samo oni koje ja odobrim ili dodam.
Nasao sam neke na codecanyonu, ali to su vise ko socijalni sajtevi, a to meni nije potrebno.

Hvala na pomoci :slight_smile:

btw. pare nisu problem :smiley: platio bi neku jednostavnu skriptu

Možeš koristiti https://d.tube

Znam, ali isao bih na nesto privatno, naime imam dovoljno jake servere s “unlimited” mjesta, osobno imam preko 100gb slika i videa koje bi htio imati na jednom mjestu (ne sve, ali vecinu), roditelji imaju slike stare preko 60 godina pa na novije, i sve to ima sentimentalnu vrijednost, a htjeli bi da u par klikova svi clanovi obitelji to mogu gledati na jednom mjestu bilo gdje u svijetu, posto osobno ja, a i odredjeni dio familije zivi van RH.

vidiš sad si mi dao ideju, imam i ja dva stara hdda koja se moraju svuci

Imam i ja sve backupano na par mjesta, takodjer i roditelji, ali svejedno htjeli bi podijeliti nase slike s ostatkom familije, kao i cijela familija s nama. Ja dosta snimam kamerom dok putujem, a svi iz familije vole pogledati putovanja i stavljao sam to pod privatno na YT, ali poceo sam dobivati opomene, pojedini videi nisu bili dostupni u pojedinim zemljama i to me pocelo zivcirati.

1 Like

Google docs, pics, mozda ima i video, znaci ne youtube. I onda dodas ljude u tu svoju grupu i mogu gledati videe do mile volje.

Ili vec spomenuti dtube. Ovo sa skriptama, serverima, neznam kak bi to funkcioniralo, mislim znam, ali to je puno posla malo muzike.

1 Like

Razumijem ja tebe, ali nisi me shvatio. Ja zelim privatnu stranicu, dosta mi je googlea, microsofta i svih njihovih gluposti. Vecina nas iz obitelji ima FB i to bi bilo najjednostavnije napraviti na FB, ali nije to to. Nikad se ne zna kad ce se neka glupost opet desiti, ovi promijene pravila i sve ti preko noci nestane. Mogucnost da hosting ugase bez najave je vrlo mala, pogotovo ako su “popularnije” kompanije kod kojih sam ja, a i u tom slucaju sam sebi postavljam pravila.
Dakle ne interesiraju me nikakve stranice vec skripta.
Kao sto sam rekao, pare nisu problem, platit cu. Jednom platim i imam zauvijek, a i generacije poslije mene.

1 Like

icloud family share od 3$ mjesecno 200GB That leaves three options for iCloud pricing now: $0.99 per month for 50GB of storage, $2.99 per for 200GB, and $9.99 per month for 2TB.

Ili dropbox

Da o tome sam i ja pricao, google ima slicno. Ja sam kupio 100GB i jos nisam popunio, a trpam slike i docse, nemam videe, ali vjerujem da ima i video za upload.

@keisuke
Sigurniji ti je Facebook nego taj server kojeg jednom platis i imas zauvijek.

Nisam mislio server, vec skriptu da jednom platim i to je to.
Servere placam na godisnjoj bazi :smiley: a mislim da a2hosting nece ubrzo propasti :smiley:
Sto se tice google photo i dropboxa tamo mi automatski idu sve slike i videi, ali kao sto rekao htio bih privatnu stranicu i to je to. Ne zanimaju me nikakve druge stranice :wink:

EDIT:
pronasao sam ucloud, cini mi se interesantno, te upravo ono sto mi treba… znaci nesto u tom smislu

Huh, ovo kod tih je najgora moguca solucija i itekako skupa. Pa tko ce placat do 100 Eura mjesecno server za video i slike? Ako mislis to hostat na sharedu to ti nece proci, brzo ce ti opalit ili trotlanje ili limite. Ako ti kojim slucajem ne opale onda si siguran enko vrijeme dok se vijest ne procuje…

A ako imas para na izvoz onda lijepo instaliras wordpress, i napravis sebi media webpage, stavis sve pod private i ljudi se regaju ljepo i samo onima kojima ti dozvolis mogu da gledaju, dodaju ili rade sto god vec…

Da WP mi se cinio interesantan, ali odustao sam od njega.
Pronasao sam ucloud skriptu, nesto u tom smislu mi treba, mozda kupim cisto da vidim kako radi, demo mi se cini interesantan.
Sto se tice hostinga imam “neograniceno” do 1tb, mislim prodaju maglu ko i svi s neogranicenim, bio sam u kontaktu s a2hostingom kod kojeg sam vec duzi niz godina, objasnio im sto cu raditi i rekli su da uopce nema problema.

Naime ne placam server samo za tu privatnu stranicu, imam svoje stranice na njemu, a ova koju mislim napravit nece uzimat nista previse resursa osim prostora, po mojim procjenama oko 200gb podataka bi trebalo biti kroz godinu dana.

Pa zasto si odustao od WP? On ti je najbolji. Ako se nece abusat onda mozda prodjes ispod radara, ali ako se cijela familija zakaci i odluci gledati video u isto vrijeme, a video recimo nije optimiziran pa se trosi vise resursa nego treba onda bi mogli biti problemi.

Meni je jednostavan, ali nekome od 60. godina nije, nekome je magija napraviti FB racun, napisao sam na pocetku da nisu svi informaticki pismeni, te da iz tog razloga trazim nesto jednostavno.
Sto se tice servera, moze jedino meni naskoditi da mi uspori druge stranice, no ne brinem se oko toga.
Napisao sam gore da mi je a2hosting rekao da mogu raditi sa svojim serverom sto zelim, naravno sve sto je legalno, objasnio sam im naravno detaljno sto ce se raditi.

Nekome ko nije informaticki pismen i najjednostavnija skripta biti ce komplicirana. Mislim da je wp najbolje rjesenje.

Dakle, tražiš sustav koji bi bio zatvoren za registracije, a radio bi upload fotografija i videa koji bi onda bili svima dostupni za download? To nije problematično, samo je pitanje koliki ti je budžet, pa da vidim isplati li mi se raditi na tome. :slight_smile:

Nasao sam za 36$ skriptu, testiram je i to je ono sto mi treba :smiley:
Jednostavno je, imas upload ili da pregledavas multimediju koju sortiras po folderima, a sve ce ici preko jednog racuna i samo mogu pregledavati oni koji su spojeni na taj racun.
Hvala @bobo_1 kad je spomenuo icloud koji mi nikako nije pao na pamet, pretrazio sam clone skripte i naisao na ucloud. Za sada radi posao :slight_smile:

Naravno svi ostali prijedlozi su dobrodosli, mozda nekome zatreba u buducnosti.

ownCloud :slight_smile: .org 20 znakova

1 Like

problem možeš najjednostavnije riješiti kupnjom NAS servera, dakle jeftini kućni server za osobnu upotrebu, s gomilom mogućnosti. A jedna od mogućnosti je da dodaš korisnike ili grupe i zadaš svakom korisniku njegova prava, točno koji dokument (ili sliku ili video) će koji korisnik moć samo pogledat, tko će moć pogledat i uređivat. Ako nekome želiš prosljediti samo jedan određen video da ga pogleda, jednim klikom kreiraš link koji šalješ i na kojemu taj tko ga dobije može pogledat. Ili ga samo podijeliš na istom principu kao što se na FB-u dijele objave, tj. jednostavno i brzo

1 Like

Ovo je katastrofa koja se čeka.
Sigurnost?