Objava plaćenih članaka

To znači da ako nema policajca u blizini - sve je plijen.

Da. Kradem, provaljivam, palim, silujem, crtam grafite, objavljivam promotivne članke na kojima ne piše promo, ubijam, a u slobodno vrijeme uživam u svojoj gluposti (pod uvjetom naravno da nema policajca u blizini).

[quote=“Petarcro”]
To znači da ako nema policajca u blizini - sve je plijen.

Da. Kradem, provaljivam, palim, silujem, crtam grafite, objavljivam promotivne članke na kojima ne piše promo, ubijam, a u slobodno vrijeme uživam u svojoj gluposti (pod uvjetom naravno da nema policajca u blizini).[/quote]:slight_smile:

Govorimo o moralnom plijenu i moralnom policajcu. Istina je, polemički sam se odrazio.

Ali nisi jasan - kažeš: ja ne bih volio vijdeti ovo, ali onda ipak… Nije da potičem kršenje, ali ako nema sankcije…

Evo da pojasnim : Ne treba stvari komplicirati gdje to nije potrebno - to je moj stav i to pokušavam objasniti.

Da se svi mi striktno držimo zakona iskreno neznam na šta bi internet pa i stvarni život ličio. Evo ja na autu na stražnjim felgama imam gume koje nisu propisane za taj auto tj. gume idu na te flege ali ih nemam u knjižici upisane (primjer jer neznam na pamet : nisu 165 nego su 170 brojevi). Dali kršim zakon? Vjerujem da da. Dali ču zbog toga dobiti kaznu? Samo ako me zaustavi policija i pregleda sve gume i naletim na nekog tko ima zaista loš dan. U 99 % slučajeva ću dobiti opomenu u najgorem slučaju.
Dali sam ja ona nemoralan i kriminalac? Pa po svemu sudeći jesam.

Mislim da više netrebamo raspravljati o ovome jer sve je rečeno. Mislim da si pametniji, obrazovaniji, iskusniji i pismeniji od mene i ja ti na ti poljima nemogu konkurirati.

Da li moj Engleski blog može podljegati uopće HR zakonu? Na kraju krajeva ispada da bi ja trebao provjeravati Američke zakone jer post promovima Američku kompaniju, a sam sajt nije niti Europski niti Američki već svjetski!

Da li sam ljepo pitao marketinšku kompaniju da li je to dozovljeno? Jesam, na što mi je odgovoreno da oni nikada nisu čuli zašto bi bilo zapranjeno.

Post objavljen, novci u džepu. :slight_smile:

I ovo je najbolji odgovor za skoro sve ovakve dileme. Da ne bi ispalo da je samo hrvatsko društvo nemoralno po vašoj raspravi, u poslu sve što nije eksplicitno zabranjeno zakonom je dozvoljeno. Pogotovo u zapadnom svijetu kao što vidimo iz primjera. Čestitke na zaradi :smiley:

a lijepo vam piše na linku koji sam dao odmah u prvom odgovoru:
“Takav način promocije uobičajen je u SAD-u, ali je u Europi (i u Hrvatskoj) zabranjen.”

Iz pitanja nije bilo jasno pod koju jurisdikciju postupak spada. Informacije za HR su dane, pa koga zanima - odlično, koga ne zanima - nadamo se da će pravna država odraditi svoj posao.

Što se tiče “nikada nismo čuli zašto bi bilo zabranjeno” odgovora: pravno, nepoznavanje zakona ne opravdava.