Od 9-og jula drastičan pad rpm na adsense

ne znam na kakvu krizu misliš? globalnu ekonomsku?

jedina kriza koju ja vidim je ta da se dosta advertisera povuklo jer su sve platforme pooštrile kriterijume i ljudi više ne mogu izvlačiti dobre ROI-je, neki formati oglasa nailaze na google sankcije … dakle ulaganje advertisera je opalo i automatski, zakon spojenih posuda, sve je palo

Ja ti kazem da to nema nikakve veze sa ljetom i tkao tim stvarima. Jednostavno je nekim ljudima udaren double klik i njima je CTR opao za 80%… Tebi ako je opala zarada za 20% to moze biti zbog ljeta… al onaj ko je pogodjen sa duplim klikom njemu je zarada pala za 80% (bez ikakvog uvelicavanja, nekima mozda i koji % vise). Izmedju ostalog, eto jedan od gore pogodjenih gore je to i potrvrdio.

Meni je eto trenutno sve ok sto se adsensa tice

Da definitvno se desava nesto i kod mene se oseti pad fino… Ali ne odustajemo :smiley:

Kod mene je sve ekstra :slight_smile:

Samo ukloni sve reklame koje si liično postaviio a ostavi automatske oglase, kod mene i kod prijatelja nestalo za 3 dana. Bitno je da nema tih reklama koje su izazvale problem…

U odnosu na prošlu godinu koja je u poređenju sa 2017om bila lošija za 50% sad je još gore, 50% lošije nego u odnosu na 2018tu. Od aprila je baš dno dna a facebook ne pokazuje nazake da će da uradi nešto sa organskim ričom. Zaćera nam ga Zuki pošteno :slight_smile:

1 Like

Jutros ustao vidim došao mail odobren mi adsense racun normala skacem po sobi od srece, moral do plafona. Dolazi novi mail prije 10 minuta od ovog foruma kao neki newsletter. Udjo da šta “pametno” procitam kad ono imam sta i citati. Ukratko nakon ovih komentara vasih ne znam jel bolje sto su mi odobrili ili da nisu haha

bez frke, mislim da smo utvrdili da je autor posta dobio dvoklik na sajt… znaci nije neki random pad zarade nego se tacno zna sta je. Ostalima je manje vise ok

1 Like

Ma zafrkavam se ja malo. Radim ja sa adsensom odavno( od vremena kad je za verifikaciju racuna bilo potrebno samo telefonski broj)… A ovi što kukaju pretpostavljam da im je 99% trafike preko socijalni mreža a google mrzi tu trafiku. Ako želite dobru zaradu na adsensu pocnite uciti SEO i težite ka organskoj trafici. Malo više posla i ucenja, al se na kraju isplati.

1 Like

Evo da javim pošto sam skroz zaboravio. Dvoklik skinut posle jednog dana. Isključio reklame na jedan dan i nakon toga vratio. Sve šljaka u pristojnim okvirima za jul mesec. :wink:

Možda je bio nekakav bag, ko zna.

Jopke, koliko ti je Page RPM, ako se radi o sajtovima za ex-yu posetioce?

Zavisi, na mesečnom nivou. Da kažemo prosek između 0.30-35, tu se kreće. Ovaj mesec za sada 0.24, trenutno 0.39 ali pašće do večeras. :wink:

Sad da li su to niske vrednosti, verovatno jesu, ali to bi ipak malo stručniji trebalo da kažu.

Pa sedmi mjesec je vec godinama jedan od gorih po pitanju adsensa, barem kod mene.

E a najjači su kad izbace obaveštenje kao: U junu vam je pala zarada za 20%, hajde da je poboljšamo.

A meni uvek prodje kroz glavu: Pa hajde, dajte veću cenu klika :smiley:

4 Likeova