Od starog kompjutera do web servera

Pozdrav, zanima me sta mislite o pretvaranju starog pemtium3, u web server koristeci LAMP ili WAMP ?
Imam staru komu, koju ne koristim vec 7-8 meseci, i planiram da je pretvorim u web server za hostovanje licnih sajtova, koristeci WampServer za windows…
Krenuo sam u neke izmene hardwera *(uklanjam masku, i povezujem komponente u masku od D_link-a, ugradjujem dodatne ventilatore za hladjenje, uklanjam cd/dvd romove).
Znam da kompa mora da radi non stop da bi sajt bio dostupan, a 99.9% uptime cu obezbiditi portalnom verzijom WampServera…
Zanima me da li je neko ovo vec probao, i kako je prosao? :win:

Zaboravi na to, već je bilo nekoliko tama o tome.

nemaš dovoljan upload i to je protivno uvjetima korištenja usluge interneta kod svakog providera…

pročitaj ugovor koji si potpisao sa svojim ISP-om

Ako ako kupim vec gotovi server, tipa D-link ili drugi ?

Od takvog resenja nemozes ocekivati 99.9% uptime pa cak se i mnogi provajderi muce da imaju 99% uptime na profesionalnim masinama sa 100 i 1gbps linkom…
Kada bih nam rekao koju internet konekciju koristis i koja je brzina i da li ces tu konekciju koristit samo za taj "server"ili ti je link za ceo home network?

U principu kucni serveri imaju problem sa uptime , brzinom rada ,protokom interneta.

Preporucujem ti da isprobas Softaculous AMPPS a najbolje resenje bih ti bilo da srusis windows i instaliras centOS + webmin