Odabir kategorije i podkategorije

Pozz svima,

imam kategorije i podkategorije na jednoj stranici i trebao bi da kada se korisnik zeli registrovat da mu se ucita lista kategorija (lista kategorija CHECK BOX-ova) i kada on odabere jednu ili vise kategorija da mu se dole pjave podkategorije odabranih kategorija.

Volio bih kada bih to mogao odradjivati preko neke scripte, nadam se da ste razumili i unaprijed zahvalan

hm nisam siguran jel sam dobro shvatio, ali da li ti nije lakse napraviti recimo rank registraciju, znaci kad se osoba želi registrirati odabere rank, a svaki rank joj omogucuje da vidi određene kategorije ovisno o ranku.

Ovako ne vjerujem da nesto takvo psotoji, znaci da korisnik dode na site , da odabere kategoriju, pa podkategoriju pa mu tek onda ponudi registraciju, i kad se registrira i logira vidi samo te kategorije koje je odabrao… hm nekako cudno…

Možeš li neki primjer navesti, ako se ne varam to bi se moglo raditi o državama i gradovima, ili županijama i gradovima… ??

vidi fora je sto pri registraciji mu moram ponuditi koje kategorije moze izabrat preko CHECK BOX-ova i može izabrat vise od jedne, eh kad on naprimjer checka jednu kategoriju da mu se ispod odmah ponude podkategorije od tekategorije i ako izabere jos jednu kategoriju da mu se na tu listu podkategorija dodaju podkategorije druge kategorije sto je izabrao i tako moze izabrat koliko god zeli a ispod da mu se dodaju pod kategorije,

milslim jest malo zamrseno ali to mi je idealno rjesenje, ako ima neka druga da neko preporuci bilo dobro,

znaci u biti ja bi trebao da korisnik moze izaberat vise od jedne kategorije i podkategorije od tih kategorije (ali da moze birat i te podkategorije da nemora uzeti sve podkategorije izabrane kategorije), imam preko 30 kategorija i u svakoj oko 6-7 podkategorija.

svaki savjet bi mi dobro dosao

hvala

Ukoliko sam te razumio, tebi treba AJAX (ili Flash, zavisi u čemu ti je stranica) koji, pri izboru kategorije radi asinkronizirani poziv na server (tj bazu) koja onda korisniku šalje podkategorije određene kategorije.