Odabir tehnologije

Imam listu app koji bi htio napraviti, sad kad imam vremena.

App bi bio čisti api + vuejs.

Tehnologije na promatranju:
nodejs + express
čisti php
python + flask
.net core

Ono što mi je interesantno jest python + flask, u najgorem slučaju će api vratiti max set podataka od max. 1000 recorda.

Tako da smatram da bi to trebao raditi brzo i kvalitetno.

Ovih 1000 recorda je plafon, vrlo vjerojatno bude manje.

Cilj mi je da prvu aplikaciju izbacim što prije van, kroz 3-5 mj., jer imam dosta toga na listi.

Sad je ova komedija i u budućnosti bi htio osigurati sebi dodatni prihod ili ako ostanem bez posla da imam rezervu.

Imam razne ideje za app , većina app sa moje liste postoje, ali ima nisu dobro napravljene, imaju mane ili nemaju neke feature koje bi trebale imati.

Što bi vi odabrali, uvjet je da se app može deployat na linux.

Nisam skužio kakav app, jel ideš na nešto što bi radilo u browseru na svim platformama ili aplikacija za mobitele?

Web app…

Si razmišljo možda o
Node + NestJS (stvarno ljep framework)
ili
Node + KoaJS

Umjesto Expressa ?

Backend (API))
.net Core + SQL Server

Frontend
.net Blazor

Ovo je onako na pamet da nemam pojma uopće nikakve predodžbe što želiš i kakav je App u pitanju.

1 Like

Cuo sa za NestJs, problem je to što dosta stvari radi jedna osoba, a možda 2-4 te je budućnost takvog frameworka upitna.

Nije problem ako je framework mali, pa ga možeš i sam održavati. Kao npr. bottle.

@creatifcode

Dobra ideja, čuo sam za blazor, ali sam zaboravio na njega.

Probao sam na linuxu se spojiti na postgresqliz .net core, ali nije mi uspjelo.

VueJS mi je skroz OK za frontend. Isto kao React i Angular, ali bih bježao od ostalih izvedenica od ova 3.

Backend, teško je reći, ali ja sam najviše za opciju Python + flask.

Ali backend, kad govorimo o izradi API, je lako zamjenjiv tako da bi se ja u ovom trenu više fokusirao na frontend i uzeo bi ono što mi najviše leži za API.

Hmmmmmm, ne bi trebalo biti nikakvih problema, iako moram priznat da postgresql koristim samo za Atlassian proizvode i da tu na bazi ode nešto jebao sam ježa u leđa, jer jedva da znam kako se ta baza i izgovara. :slight_smile:

Uglavnom odlična baza i to pod bsd licencom.

Mislim da će to biti moj odabir.
Iako ću još probati .net core.

Što kažete na Xamarin?