Odlazak u inozemstvo

u njemačkoj provjereno, ako gazda firme želi da te zaposli, može ti sve papire srediti … SVE

čak i sa bh pasošem

Koliko se onda krecu place za Senior developere u Njemackoj ?

Netto zavisi na kraju krajeva, i od porezne kategorije.

Ovisi za koji jezik, ovisi o firmi, industriji itd.

Seniori mogu dobiti od 60-90 k eura brutto, to je otprilike 3200 - 4400 eura netto mj, racunajte ako niste ozenjeni ide 300 eura dolje mj, dio se vrati kroz porez. Ali za te novce morate biti jako veliki strucnjak i imati znanja.

Za php se uglavnom trazi symfony ili zend, za javu spring ili ejb. Jos se trazi c/c++, python,asp.net(c#), linux admini, database admini ,bi i big data.

Ruby, golang, rust i perl trazeni su jako malo.

Izvor za place je njemacki monster jobs,

1 Like

Uglavnom mene zanima php, za php se trazi jos: Magento, drupal i typo cms.

U biti mi raspravljamo sa jednom osobom koja ima staža, ali bez dovoljno vještina da se dokaže i uspije u jednoj razvijenoj državi kakva je D.

Znam par ljudi iz IT sektora koji su imali što predočiti i tražili su posao dok još nisu odselili. Svi redom upali u jake kompanije u Njemačkoj i dosta dobro im ide.
Znam i bauštelce, nije ni njima loše jer su dobili ono što su i očekivali. Mnogo rada za bolju plaću nego koju su imali u BiH.

Pa naravno da ti je nepojmljivo jer si gastarbajter i tražiš i pričaš o bauštelskim poslovima. Sam si rekao da pokušavaš ih ubaciti u putz firmu.
Njemačka i austrija su uglavnom šljakarske zemlje i odlaze bauštelci i čistačice, dok je s školovanom radnom snagom skroz drugačija priča.
Ali tko želi uspjeh neće otići u njemačku i austriju, to je za one koje zadovoljava par tisuća eura mjesečno, da kupi mercedes i bmw i smatra će se uspješnom osobom.

1 Like

Upravo radim na mobilnoj verziji kao side projekt - http://www.lohnanalyse.de/de/startseite.html pa provjerite odokativno.

1 Like