Odvojeni tekst u glavnom tekstu

Link? Na šta? Riječ je o bilo kojem tekstu, unutar vijesti na Portalu, u koji treba umetnuti kraći dio teksta zasebno, a da ostali dio teksta ide uokolo… Gore, iznad postoji dio koda koji ide u style.css i dio koji ide u tekst, ali ne radi…

Link na članak

¸Evo, u njemu postoji nešto slično, a to je urađeno u text editoru… Vidjećeš oko polovice teksta dio sa svijetlo plavom okomitom linijom, ali ja želim staviti taj tekst lijevo u obrubljeni dio…
http://www.novogradiscani.com/?p=15845

ajde probaj na element blockquote stavit class koji sam ti gore napisao

Ista stvar, samo što dobijem obrub… Ne pomiče taj dio teksta lijevo
… Evo kako izgleda:

e stavi width 50%

a ti imaš u style.css već, nađi blockquote tamo, pa probaj to editat i makni border ili stavi padding

blockquote {
overflow: hidden;
padding-left: 9px;
font-style: italic;
color: #666;
border-left: 3px solid #CADAE7;
}

Što promijeniti ovdje…?

Probaj ovaj css, mislim da će biti ok.

.odvojak {
width: 200px; 
float: left; 
max-width: 100%; 
margin: 0 8px 8px 0; 
border:1px solid #545555; 
padding: 8px;
}

Izbaci blockquote i ostavi samo <p class"odvojak">TEXT TEXT</p>

Hvala za ovo, sutra ću nastaviti, moram završiti neki tekst za sutra, a već je kasno… Hvala svima! :slight_smile: i ugodna večer…

Samo polako :smile:
Inače, testirao u Chrome-u i Firefox-u i ovako izgleda, ako si to hteo da postigneš.

upravo to, hvala… :smile:

Sve bi to trebalo raditi… daj napisi tekst, objavi ga, stavi sve sto ti je receno gore da napravis i daj link na tekst… treba vidjeti dali ti uopce lovi css… jer se znalo dogoditi zbog neke sitne greske da ne uhvati.

Evo mene, izbacio sam blockquote i stavio novi .css
Radi, ali sam morao nekoliko puta refreshati da se konačno pojavi onako kako treba. To je izgleda boljka WP …
Moram dodati drugu boju teksta (ugodna plava ili zelena). I još nešto. Može li se i kako dodati iznad teksta podloga u boji, npr. plava, visine cca 16px-18px na kojem bi se mogao napisati kraći naslov?
Kao naslov sa lijeve strane (one vijesti sa Tportala)…
http://www.novogradiscani.com/?p=15845

Hvala još jednom svima! :slight_smile:

Neznam kak da ti paisem, ne prima mi dobro kad objavim… Uglavnom ovo je style.css ispred # maknes minuse
-#odvojak {
border: 1px solid gray;
float: right;
width: 200px;
margin: 0px 10px 0px 0px;
}
-#odvojak .tekst {
padding: 20px;
list-style: none;
}
-#odvojak .naslov {
background: black;
color: white;
padding: 0px 10px;
}

Sve to obradis jos kako hoces, boje fontovi sve te gluposti koje trebas…

japac, thnx… Čim uhvatim vremena poigrat ću se s tim pa javim ide li…
Hvala još jednom… :+1:

Sve postavljeno po uputama… Thnx! I sve radi.
Hvala svima na trudu. :+1:
http://www.novogradiscani.com/?p=15845

Eto… molim…

Ako mogu što učiniti odavde iz Nove Gradiške, nevezano za web, javi…
:slight_smile:

A cemu… svima nama ponekad zatreba pomoc. Ovo je jedan jednostavniji dio koji nije vrijedan spomena.

1 Like

Ma, sve je vrijedno spomena, već i to kad potrošiš vrijeme na druge i usput pomogneš riješiti problem.
Veliko hvala još jednom! :+1: