Odvojeni tekst u glavnom tekstu

Dakle, imam tekst koji je vijest, ali mene interesira na koji način odvojiti dio teksta, par rečenica, i staviti ga u glavni tekst, nešto kao stavljanje fotke koja je ilustracija negdje u taj tekst…

Postoji u Text editoru nešto što se zove Citat odlomak, ali on samo skupi tekst prema sredini i stavi po visini plavu crtu sa lijeve strane…
No, ja bih htio da ga mogu skupiti, npr. na lijevu stranu, a da ostali tekst ide uokolo…

misliš ovako?

https://jsfiddle.net/qveta2ou/1/

Upravo to, naravno, da taj odvojeni dio može biti velik prema veličini teksta koji stavljam… Dakle, da nije određen veličinom…

Da može se na taj način

Kako, ako smijem pitati… :smile:

Aha. pa u style.css napravi klasu .odvojak ovako kako sam ti poslao. Pretpostavit ću da ti je stranica u WP. Onda dok pišeš post otvoriš tekst, ne vizualno i staviš HTML tag <p class="odvojak"> </p>. Između tih tagova napišeš tekst koji hoćeš.

Dimenzije će se mijenjati automatski osim ako ne staviš u css klasi nešto drugo.

Tako je, stranica je u WordPress-u… Probat ću to odraditi. Veliko hvala za savjet! :clap:

Sad tek vidim, kako napraviti style.css klasu jer to nikada nisam radio…?

Ne znam na kojem ti je jeziku wp, ali evo ovako u nadzornoj ploči. pod izgled imaš uređivač. Onda će ti otvoriti Stylesheet (style.css). I samo otskrolaš do dna fajla i ubaciš
`.odvojak {

}`

između zagrada stavljaš upute… kopiraj s ovog linka što sam ti poslao unutra, pa se igraj s tim malo. ako hoćeš da bude desno staviš float: right.

ovako?

.odvojak {
text-align: left;
color: grey;
font-family: arial, tahoma, verdana;
font-size: 12px;
}

ne znam je li ovaj dio coda gore, dobar ili ne, ali ne radi…

taj dio coda je dobar. fali ti float:left i display: inline.

probaj s ovim

.odvojak {display:inline; text-style:bold; float:left; border:1px solid black; min-height:100px; margin: 8px 8px;}

Zamijenio, ali ne radi… Ne znam u čemu je problem?
Ah, da… WP je na hrvatskom…

a što si napravio u objavi?

Stavio sam <p class="odvojak"> </p> , prebacio sam u text editoru sa Vizualno na Text… Unio nešto teksta između, ali nema nikakvih pokazatelja da se nešto mijenja…

zamijenio sam i ovo height sa width, ali ne ide…

I code sam posložio ovako:

.odvojak {
display:inline; 
text-style:bold; 
float:left; 
border:1px solid black; 
min-width:200px; 
margin: 8px 8px;
}

Zna li netko kako riješiti ovu enigmu? Thnx…

Možda bi mogao rešiti. Ako ti nije problem, pošalji link makar u PM. Teško ovako dok se ne vidi.