Oglašavanje Web stranice mimo interneta

Cudno, ovdje ima svakakvih komentara.

Nekoliko web poduzetnika koje znam su pokušali offline promociju online proizvoda i nije išlo. Neki od njih nisu osjetili apsolutno nikakvu promjenu u posjecenosti dok su svi rekli da ju u potpunosti ne isplativo (ROI negativno) oglašavanje.

Jedan moj kolega ima web stranicu koja se vrti na više razlicitih radio stanica u regiji. Neke od tih stanica su najslusanije u svojem gradu. Na prvom tweetup-u u Osijeku, taj je kolega upoznao covjeka koji radi na nekoj Djakovackoj stanici koja vrti njegovu reklamu. Bio je iznenaden jer nije znao da oni i dalje vrte njegovu reklamu. Naime, nije imao nikakvu posjetu iz Djakova te nikakve unose iz tog podrucja.

Što se tice TV reklama, good luck with that. Samo je 18% TV reklama imalo pozitivan ROI (HubSpotovo istrazivanje).

I tramvaj broj 6 oblijepljen adresom i sloganom

Potpisujem w00t-a, isto primjer i Osijeka, primio sam letak koji reklamira web stranicu i naletio na jumbo plakat iste stranice, stranica je online nekoliko godina, community a 8k članova. Znači neisplativo potpuno.

Radio sam u velikom marketingu (Velika banka) i iz iskustva znam da je najbolje prodati proizvod u svojoj kući, klijentu koji je došao podići svoju plaću na šalter.
Znači reklamirati medij na istom mediju, web na webu, a Tv na Tv-u. Eto to je moje iskustvo.

Čini mi se da se dnevnik.hr samo offline oglašavao, na Nova TV. :slight_smile:

Cak i uz konstantnu pomoc svoje TV kuce, tek je na 11. mjestu po posjecenosti u RH (prema audience.com.hr-u).

Nije istina da se oglasavao samo offline, ima strasnu stratesku pomoc od svoje mreze, a posebno blog.hr-a koji ga stavlja kao link u sidebar svakog bloga.

[quote=“w00t”]
Nije istina da se oglasavao samo offline, ima strasnu stratesku pomoc od svoje mreze, a posebno blog.hr-a koji ga stavlja kao link u sidebar svakog bloga.[/quote]

  • što su mučili ljude svojim floating bannerima (možda nisu ni prestali), a i banneri se vrte i na samoj naslovnici.

Ja za dnevnik.hr znam, recimo, od prvog dana i uvijek si mislim da bih trebao to uključiti u nekakav izvor informacija. Tek u zadnje vrijeme sam u par navrata bio tražeći, zapravo, štogod iz programa Nove TV. Ali nisam još uvijek osjetio taj osjećaj privlačnosti… Mislim da sam više puta išao na stranice emisija HTV-a nego na dnevnik.hr.

[quote=“d00m”]Potpisujem w00t-a, isto primjer i Osijeka, primio sam letak koji reklamira web stranicu i naletio na jumbo plakat iste stranice, stranica je online nekoliko godina, community a 8k članova. Znači neisplativo potpuno.

Radio sam u velikom marketingu (Velika banka) i iz iskustva znam da je najbolje prodati proizvod u svojoj kući, klijentu koji je došao podići svoju plaću na šalter.
Znači reklamirati medij na istom mediju, web na webu, a Tv na Tv-u. Eto to je moje iskustvo.[/quote]

Slažem se stobom, što se tiče weba, ali tv na tv-u ili radio na radiu sumnjam… Neće niko reklamirati konkurenciju… Iako i dalje ima izuzetaka…

I, zasigurno je oglašavanje online medija najisplativije na webu, ali ako želite neko brandiranje, moramo ići i na ‘offline oglašavanje’…

Oglašavaj svoju web stranicu koja se bavi uzgojom biljaka na Hrvatska danas i plati to 16k kuna za par sekundi i onda ćemo razgovarati o isplativosti reklamiranja.

Bolesno… baš me interesuje šta w00t ima da kaže na ovo… :hmmmmmm:

Što bi imao za reci, uopce ne razumijem konstataciju.

d00m, jesi li ti oglašavao stranicu u o uzgoju biljaka na Hrvatska danas i platio nekoliko sekundi 16k kuna?

Koliki je bio ROI?

[quote=“w00t”]Što bi imao za reci, uopce ne razumijem konstataciju.

d00m, jesi li ti oglašavao stranicu u o uzgoju biljaka na Hrvatska danas i platio nekoliko sekundi 16k kuna?

Koliki je bio ROI?[/quote]

Na pocetku teme si navodio kako offline oglasavanje online sadrzaja uglavnom nije isplativo… Ovo je primjer glupog oglasavanja… Sumnjam da je ta stranica dobila neki znacajan broj posjeta…

a zaboravili ste na Aviokarte.hr ima ih po cilom gradu…

To je gureilla