Ogroman pad reach-a na Facebook linkove

Nakon sto je Facebook izbacio ovaj svoj novi alogirtam sa kojim su zeljeli da smanje reach click-baitovima, stranicama sa puno reklama i sl. Taj pad reach-a smo osjetili i mi sa normalnim sajtovima, reach je na linkove 4-5x manji nego što je bio prije tog update. Da li je neko skontao neku caku da se taj reach barem malo poveća?

Zaboravio sam napomenuti da na sajtu imam 4 reklame, skratit ću na 2 pa ću javiti rezultate.

1 Like

Slozi IA mislim da sve drugo ce s vremenom u zaborav.

2 Likeova

Da, svi koji testaju s IA su mogli primjetiti pad normalnog reacha i djelomican rast na IA, koji ce, sve su prilike, postati nekakav standard, nisam bas siguran kako, ali FB nas uvijek iznenadi

Npr. profl gazde FB-a ima IA verziju clanka za desktop uredjaje, a svi ostali samo za mob.

“Bice besplatno i zauvijek besplatno…” ali od tog besplatno na kraju nece ostati nista :slight_smile:

pa besplatno je za one koji ga samo koriste za statuse, slike, klipove, ali oni koji se oglašavaju su na udaru … s obzirom da fejsbuk zaradjuje od tih koji se oglašavaju bit će veselo kada svi odustanu od oglašavanja

Što više boostate, manji reach… Uvjerio se više puta

1 Like

I ja sad to bas gledam. Krenuo od 0 i dosao na 1.6k ljudi a reach konstantno do 300-400…Par postova pustio FB na preko 1k i 50+ lajkova…A boost stranice non stop aktivan…

Ovo nije istina.

Lose vodis stranicu :slight_smile:

To je do tvog sadržaja, nego problem je što linkove automatski ograniče, možeš raditi hiljadu čuda ali reach ne raste.

Ajde malo objasni ovo, kako lose vodim stranicu? Kad je reach 1k ima 50+ lajkova, kad je reach 300-400 bude po 10-20lajkova po objavi.