Okupljam ekipu za projekt

[quote=“Ivan Peso”] Moj MSN je [email protected] , a mail [email protected]
[/quote]
Skoro pa su isti :smije:

Pa da novac pokreće svijet ali ja nevidim budućnost u ovom projektu ukoliko će svi sudionici gledati na zaradu i samo zbog zarade raditi. Želja da napraviš neki kvalitetan OS CMS bi te trebala tjerati da radiš

Slažem se :slight_smile:

[quote=“Ivan Peso”]Ovako… Ja sam odbio sudjelovanje u ovoj ideji al evo ovako. Ja nemam puno vremena al bi se prijavio na sljedeće rubrike: Web dizajn i SEO. Sa ostalim mi se neda zezat je to troši previše vremena. Eto… Moj MSN je [email protected] , a mail [email protected]

““Samo vas vizija može spojiti i držati na okupu.
Novci će vas posvaditi.””

Slažem se[/quote]

Slažem se da nas jedino vizija može držati na okupu. Ono što ja želim je da to bude zajednička vizija, a ne nešto što sam ja smislio i sad pokušavam zapaliti druge za to. Siguran sam da bi svatko bio daleko zagrijaniji za projekt u kojem su i njegove ideje i kreacije. Zato još ništa nije upisano u kamen.

Vidim da će ovdje biti rezultata. Otpora ima zbog loših iskustava od ranije, što je razumljivo. No vjerujem da ćemo se polako ujediniti oko ovoga kako vrijeme bude odmicalo i kako se budu pokazivali prvi rezultati.

Ivane ti si prvi koji se pokrenuo. Drago mi je da nisi odmah skočio grlom u jagode što i nije mudro. Pozivam i ostale da se uključite na isti način. Ovo i nije projekt za 8 sati dnevno, već je i zamišljen kao projekt veće grupe ljudi koji će biti rađen na dulje staze. Jasno je da će u toj većoj grupi manji dio biti intenzivnije uključen dok će većina pridodati ponešto tek tu i tamo. No ta je distribucija normalna u svim OS projektima. U skladu s time, uložite nešto. Tko ima 30 minuta dnevno jednako je dobrodošao kao i oni koji mogu odvojiti 7-8 ili više sati tjedno.

[NEMESIS] 2,3 sata od tebe tjedno?

Može preko msn-a ako treba nešto u vezi dizajna ili promidžbe, ali više bi volio biti vanjski suradnik, mene ne trebaš plaćat jer ću ionako biti prebukiran faxom, svojim blogom i još jednim novim projektom na kojem trenutno radim. Tako da samo javiš ako nešto treba srediti ili kada bude brainstorming…

BTW: msn ti je nemesiscroatia[at]hotmail.com, a mail ti je nemesis385[at]gmail.com

Odlično. Još 2-3 PHP majstora imamo core ekipu. Baza će naravno biti MySQL, a predviđam i dosta AJAX-a. Ajmo ljudi, ovo će biti zabavno a moooožda i unosno. Obećanja nema. Ima li hazardera ovdje?

[quote=“Ivan Peso”]Pa da novac pokreće svijet ali ja nevidim budućnost u ovom projektu ukoliko će svi sudionici gledati na zaradu i samo zbog zarade raditi. Želja da napraviš neki kvalitetan OS CMS bi te trebala tjerati da radiš

Slažem se :)[/quote]

Ja sve sto radim radim jer namjeravam zaraditi na tome… Ako smatram da je projekat ekonomski neisplativ jednostavno ne ulazim u to jer ne volim bacati novac niti vrijeme uzalud. Ali ok, nije sve u novcu, nesto je i u zlatu :zub:

Nemožeš ti sada očekivat od toga neku veliku zaradu nego neku sitnu ako je uopće bude.

Svaka cast za inicijativu al cisto sumnjam da ce ista od toga biti :

http://webmajstori.net/forum/forumdisplay.php?f=54

Tresla se brda …

Ja osobno ne bi pristao nista radit dok ne cujem detalje o projektu u koliko ih uopce ima. To natucanje imam ja vise ideja mi bas ne pije vode.

Treba pljunut projektni plan pa da vidimo.

Sretno. :slight_smile:

Javite kak ide…

[quote=“djomla”]Svaka cast za inicijativu al cisto sumnjam da ce ista od toga biti :

http://webmajstori.net/forum/forumdisplay.php?f=54

Tresla se brda …

Ja osobno ne bi pristao nista radit dok ne cujem detalje o projektu u koliko ih uopce ima. To natucanje imam ja vise ideja mi bas ne pije vode.

Treba pljunut projektni plan pa da vidimo.[/quote]

Klasični problem sa manjkom inicijative i odlučnosti. Srećom ja s time nemam problema.

PRVI BRAINSTORMING: nedjelja, 31.8.2008. u 19h u trajanju maksimalno 45 minuta.

Predlažem skype voice konferenciju. Zna li itko kako to funkcionira preko 2-3 sudionika? Ako ne uspijemo dogovoriti voice konferenciju fallback je skype chat. Ako ni to ne upali složit ću neki web chat kod sebe.

Nebih se baš složio. Čovjek koji je realan nije lud. Vrlo mi je drago da si našao neku ekipu ali osobno nebih išao realizirati nešto bez ikakvog plana.

Kada je to ikad uspjelo ? I možda jesam pesimist, ali izreka kaže: “pesimist je optimist upoznat sa činjenicama”

Al molim te ne osuđuj druge zbog toga što se ne slažu sa tobom

[quote=“nitko”]Nebih se baš složio. Čovjek koji je realan nije lud. Vrlo mi je drago da si našao neku ekipu ali osobno nebih išao realizirati nešto bez ikakvog plana.

Kada je to ikad uspjelo ? I možda jesam pesimist, ali izreka kaže: “pesimist je optimist upoznat sa činjenicama”

Al molim te ne osuđuj druge zbog toga što se ne slažu sa tobom[/quote]

Upravo tako … vec par puta sam se tako “dobrovoljno” javljao na slicne projekte i iz iskustva vec znam sto ce se dogoditi :slight_smile:

A glavni moj razlog je sto je osoba koja je predlozila projekt osoba koja je relativno novi clan i ne bas toliko aktivan. I odjednom s neba pa u rebra projekt :slight_smile:

Nejde to bas tako :wink:

[quote=“djomla”]Upravo tako … vec par puta sam se tako “dobrovoljno” javljao na slicne projekte i iz iskustva vec znam sto ce se dogoditi :slight_smile:

A glavni moj razlog je sto je osoba koja je predlozila projekt osoba koja je relativno novi clan i ne bas toliko aktivan. I odjednom s neba pa u rebra projekt :slight_smile:

Nejde to bas tako ;)[/quote]

Sve sasvim korektni argumenti. U potpunosti se slažem s vama. Nemojte da vas nema na prvom brainstormingu! :wink:

Još stoji onaj upit za skype voice konferencije. Zna li netko koliko dobro to funkcionira za više od 2-3 sudionika?

[quote=“dokma”]

Još stoji onaj upit za skype voice konferencije. Zna li netko koliko dobro to funkcionira za više od 2-3 sudionika?[/quote]
pa samo jedan od vas poziva svakog posebno u konferenciju, zavisno o vasim internet brzinama nebi trebalo biti problema.
poz

[quote=“tom971”]pa samo jedan od vas poziva svakog posebno u konferenciju, zavisno o vasim internet brzinama nebi trebalo biti problema.
poz[/quote]

Primjetil sam kad sam vrtil konferenciju sa troje da se potrošnja bandwidtha uduplala. Ako za desetoro treba 10x više brzine (što nije nužno) to baš i neće najbolje klapat.

Našel sam dobar host koji može podržat pristojnu konferenciju. Sutra (tj. danas = srijeda) ću biti online pa nabacite posjet da vidim koliko dobro funkcionira.

http://www.talkshoe.com/tc/24735

A u kojem CMS će se raditi ukoliko nije tajna?

Zašto bi bila tajna. Ja preferiram TYPO3. No ako većina bude za neki drugi CMS opcije su potpuno otvorene. Prioritet je uspjeh projekta a ne neki određeni CMS.

Pa mislim da bi bilo uredu prvo odlučiti kakav ćemo projekt raditi, a tek onda odabrati CMS…

lol… sry for ff