Okupljam ekipu za projekt

Pozdrav. Okupljam ekipu za projekt koji bi radio u PHP-u u gotovom open source CMS-u. Namjeravam okupiti malo veću ekipu za ovo i stvarno potegnuti da napravimo dobar posao. Zainteresirani javite mi se mailom: [email protected]

Uživajte!

Pa bilo bi lijepo znati malo više detalja :slight_smile:

Čisto znatiželje radi

Ideja je vrlo jednostavna. Okupiti barem desetak ljudi, iscijediti svo njihovo znanje na jednu hrpu i vidjeti koliko love se može umlatiti na takav način. Ono što želim reći je da nikaj nije unaprijed striktno određeno. Moja jedina motivacija je da vidim koliko para može umlatiti desetak developera sa znanjem i kreativnošću koju već posjedujemo. Ideja mi je također u ovo upetljati i par cura (moramo si nekak popraviti taj usrani omjer) s ekonomije koje bi bile zadužene za inicijalnu analizu tržišta i marketinški dio. Sve bi naravno išlo bez nekih ozbiljnih ulaganja. Ja bi doniral prostor na dediciranom serveru i bandwidth. U globalu, ovo je totalni eksperiment i ne treba ga shvaćati previše ozbiljno.

Ako kažeš da to nije ozbiljno, automatski sve zaposlene koji bi se eventualno i priključili tome si odbio jer zašto da troše svoje dragocjeno vrijeme na nešto što nije ozbiljno.
Ostaju ti samo nezaposleni i freelance igrači koji imaju višak slobodnog vremena i spremni su ga umlatiti na nešto što se ne treba shvatiti ozbiljno.

Sretno ali bez nekog konstruktivnijeg plana ljude i na pivu nemreš pozvati.

Ukratko: gubljenje vremena

Meni ideja stvaranja male ekipe koja će pokrenuti projekt zvuči sasvim uredu, naravno, ako se uzme u obzir da je ekipa koja radi na njemu punoljetna i zna što radi. I naravno, da je projekt full profitabilan i namjenjen svjetskom tržištu…

To nema budučnosti, ja sam par puta pokušao u duetu nešto radit pa nije izdražali tjedan dana, kako bi tek bilo sa 10-ak ljudi!

Daj molim te budi konkretniji, zašto nije funkcioniralo?

Puno ljudi si dopušta odustajanje na temelju jadnih izgovora. Ljudi koje ja okupljam su ljudi koji nisu zadovoljni prosječnošću, ljudi koji su u stanju gristi do zadnjeg, ljudi koji su voljni riskirati da bi postigli nešto.

Pod ‘ne treba shvatiti ozbiljno’ podrazumjevam da ljudi kojima treba plaća za skrpati od prvog do prvog i to hitno niti ne pokušavaju. Ovaj projekt će itekako biti ozbiljan.

Glede toga kako se ‘bez konstruktivnijeg plana ljude nemre ni na pivu zvat’ moram priznati da se ne slažem. Smatram da desetak developera ima više nego dovoljno potencijala, kreativnosti i ideja za smisliti i sprovesti itekako konstruktivan plan. Još ako se tome doda nekoliko marketara uvjeren sam da imamo više nego dovoljno potencijala. U tome je i poanta cijele ideje. Skupiti ljude koji su pozitivna energija, energizirani i motivirani i nekako izbjeći pesimistične, samoporažavajuće osobe koje, na žalost, u svemu bivaju poražene i prije samog starta i uvjeren sam da je time postignuto više od pola uspjeha.

Za one koji se vide kao dio tima koji upravo nastaje, javite mi se emailom: [email protected].

Dobrodošli su PHP programeri sa znanjem MySQL-a, ljudi koji se bave CMS-ovima, SEO igrači, JavaScript majstori (vjerujem da ćemo koristiti puno xajax-a sa comet pluginom), Linux će biti OS podloga tako da bih volio vidjeti i Linuxoljupce i dakako dizajneri i osobe koje su u stanju kreirati vizualne identitete. Ako kojim slučajem koji marketar zaluta ovdje, smatrajte se pozvanim. Ako sam Vas izostavio a smatrate da imate čime pridonijeti te da odgovarate psihološkom profilu svakako se smatrajte pozvanim!

Sve je super… ali stvarno ne može se nešto realizirati ako se nema neki poslovni plan.

Istina, u duetu još postoje nekakve šanse… 1:10 000 :vipme:

Okupit češ ti 10 ljudi, svi će reć ajmo radit. Nakon 2 dana će jedan reć joj nemam vremena, drugi ovo, treći ono… (piši propalo je)…

Svi smo to prošli ovdje najmanje 2 puta :slight_smile: Najbolje mi je što lik koji je to organizirao prije 2 godine, i koji je sam od sebe nestao sa skype-a ili neznam čega, opet raspisuje natječaj za takvo što, i onda si on misli da je netko zaboravio neke njegove pothvate iz prošlosti.

P.S ne kažem da si ti taj :vatr: tj. nisi ti :eu:

Kao što sam i naglasio, sve ovisi o kvaliteti ljudi koje ću skupiti. Ljudi koji završavaju započeto su ljudi koji završavaju započeto. Zato i tražim takve. Takvi postoje i takve ću i angažirati.

Važna je prije svega dokumentacija.
Aplikacija treba imati dobar temelj na koju će se aplikacija nadograđivati.
Ako je temelj aplikacije dobro izdizajniran i ako se skupe ljudi koji su voljni poštivati dobar OOP dizajn nikakvih problema nebi trebalo biti.

No netko bi trebao iznjeti teret projektiranja cijelokupnog CMS.
Ima programera koji su možda željni ugraditi sustav za kometiranje i sl. ali mali broj njih će potrošiti par dana da stave na papir cijelokupnu ideju.

Recimo da je core aplikacije gotov, možeš naći 100 programera koji će izraditi sustav za kometiranje koristeći postojeće core klase za manipulaciju s userom.

Ako tražiš programera koji mora da bi izgradio sustav za kometiranje izgraditi i core klasu za manipulaciju s korisnikom koja mora biti tako izdizajnirana da radi s login sustavom i svim ostalim gdje se user koristi, brojka od 100 potencijalnih programera će pasti na 1-3.

Rep+ za ovo definitivno

[size=4]Dokumentacija is killing me[/size]

[quote=“gorrc”]No netko bi trebao iznjeti teret projektiranja cijelokupnog CMS.
Ima programera koji su možda željni ugraditi sustav za kometiranje i sl. ali mali broj njih će potrošiti par dana da stave na papir cijelokupnu ideju.[/quote]

Krivo si shvatil. Nećemo raditi CMS. Raditi ćemo projekt u gotovom CMS-u. A i to nije zapisano u kamenu. Poanta cijelog projekta je okupiti talent, staviti sve ideje na stol i vidjeti koliko para možemo izvući na temelju svojeg znanja. Neke ideje su već tu i ja osobno smatram da potencijala ima. Zato ovo i guram dalje. Poziv i dalje vrijedi. Potičem sve koji ovo čitaju da se aktiviraju i da mi se jave osobno. Možemo se čuti i preko skype-a. [email protected]

Samo vas vizija može spojiti i držati na okupu.
Novci će vas posvaditi.

Yep, slažem se s ovim zadnjim. Zapravo, ono što treba ovakvom projektu su pozitivni ljudi, oni koji neće svaku ideju nazivat propalom prije nego što se pokrene i oni koji neće bitchat i whineat kako ništa ne valja. Također odmah otpiši one koji su imali prijatelje koji su isto pokušali, ali im nije uspjelo jer 50% njih izmišlja, a druga polovica ima prijatelje koji nisu sposobni izvesti takav pothvat.

Drugim riječima, sva ekipa na projektu mora biti pozitivna i svi poslovi moraju biti transparentni. A po prošloj stranici si mogao vidjeti da je pozitivnu osobu teško naći na ovom forumu…

Ovako… Ja sam odbio sudjelovanje u ovoj ideji al evo ovako. Ja nemam puno vremena al bi se prijavio na sljedeće rubrike: Web dizajn i SEO. Sa ostalim mi se neda zezat je to troši previše vremena. Eto… Moj MSN je [email protected] , a mail [email protected]

““Samo vas vizija može spojiti i držati na okupu.
Novci će vas posvaditi.””

Slažem se

uzdaj se use i u svoje kljuse … puno je ovakvih tema bilo pa nista na kraju. A svi se pomame na ono “zaradit puno para” :slight_smile:

a cuj… ipak novac pokrece svijet :eu: