Okupljam ekipu za projekt

Bez ljutnje ali u cijelom tvojem clanku, sa tvoje strane ne vidim ni jednu ideju za koju bi se neko zakvacio…
Dao si ocjenu hr internet stanja, tocno kako je, ali bez i jedno ideje TOCNO sta bi ti i gdje se ti vidis(dating kazes mozda opet nis konkretno). Ovako se ne moze raditi jer ako dodju samo dva covjeka koji su super u dva podrucja svaki e razvlaciti u svoju stranu.
Sad se vracamo na pocetak, bez plana kojeg definira jedan covjek ne mozes naci ni sljedbenike, ako pokusate vise vas definirati sta uopce raditi, to ce tek biti uzas. Pitaj se zasto bi neko dosao kod tebe i iznio neku super ideju, reci ce pa to mogu i sam, kod nekog drugog ides ili zato sta sam nemas ideja ili ako imas ideju a nemas love.
Bez ljutnje kod tebe nema ideje,a sam kazes da nemas ni lovu. Nisi bas cura za udaju.
ponavljam sve sta sam napiso je u dobroj namjeri i nikako nemam namjeru vrijedjati ili omalovazavati .
poz

Što se tiče dating sajtu. Prvo je bila potražnja za php programerima a da se ide raditi dating sajt s video i audio komunikacijom php bi bio zadnja opcija barem po meni.

Jel vidiš zašto treba znati kuda se ide.

[quote=“tom971”]Bez ljutnje ali u cijelom tvojem clanku, sa tvoje strane ne vidim ni jednu ideju za koju bi se neko zakvacio…
Dao si ocjenu hr internet stanja, tocno kako je, ali bez i jedno ideje TOCNO sta bi ti i gdje se ti vidis(dating kazes mozda opet nis konkretno). Ovako se ne moze raditi jer ako dodju samo dva covjeka koji su super u dva podrucja svaki e razvlaciti u svoju stranu.
Sad se vracamo na pocetak, bez plana kojeg definira jedan covjek ne mozes naci ni sljedbenike, ako pokusate vise vas definirati sta uopce raditi, to ce tek biti uzas. Pitaj se zasto bi neko dosao kod tebe i iznio neku super ideju, reci ce pa to mogu i sam, kod nekog drugog ides ili zato sta sam nemas ideja ili ako imas ideju a nemas love.
Bez ljutnje kod tebe nema ideje,a sam kazes da nemas ni lovu. Nisi bas cura za udaju.
ponavljam sve sta sam napiso je u dobroj namjeri i nikako nemam namjeru vrijedjati ili omalovazavati .
poz[/quote]

Sve pet. Slažem se s tobom. Al kažem i sljedeće: ajmo ne ić u tu ulicu. U njoj nema niš korisnog. Idemo iznijeti konstruktivne ideje. Siguran sam da ne moramo biti članovi Mense sa novim googlom na papiru da bi složili koristan projekt. Ako se umjesto toga sklopimo kao ekipa i izbacimo ono najbolje na stol sigurno ćemo pokrenuti dobar projekt.

Također ovo nije prosidba za brak. Ako iznesete neku korisnu ideju to ne znači da ste sad obavezni raditi 10 sati dnevno na projektu niti da se nekaj od vas očekuje.

Dakle još jednom: jasno mi je da je sve osuđeno na propast i da nema nade jer Severina već ima dečka. To smo već utvrdili. Ajmo sad nabacit konstruktivne stvari. Kaj mislite o navedenim branšama, ideji za tehnički napredan i izazovan uradak? Slušam dalje.

[quote=“gorrc”]Što se tiče dating sajtu. Prvo je bila potražnja za php programerima a da se ide raditi dating sajt s video i audio komunikacijom php bi bio zadnja opcija barem po meni.

Jel vidiš zašto treba znati kuda se ide.[/quote]

PHP je svakako nezaobilazan. Samo će nam onda trebati i Jave i definitivno JavaScripta. Ali evo, meni je recimo ta ideja jako intrigantna. Kaj ne bi bila totalna ludorija imati dating site koji bi smanjil taj gap među članovima. Na iskrici to fakat ide malo presporo za moj ukus. Ja recimo preferiram igru na ulici i u klubovima. Al uz malo audio/video začina to bi moglo biti vrlo, vrlo intrigantno. Padaju mi na pamet audio/video konferencije ili predvorja di bi se otvoreno komuniciralo. Tu stvarno ima prostora.

Kazes idemo iznjet konstruktivne ideje.
malo filozofije, kako znas da je ideja konstruktivna,a ko sam nemas plan.
Recimo kako da ja znam da mi covjek koji nema para, nema iskustva kaze da je u njegovom vrtu pod zemljom 1 miloion barela nafte, jer eto on se vec godinama bavi hobby geologijom i po svemu to je tako.
Ja nisam geolog, da li cu ja covjeka sad odj. jer si mislim da je fiju, a sam ne mogu ocijeniti jer to ok sta prica ili ne.
Tako i ti ako nemas plan, ne mozes odrediti, ocijeniti sta je konstruktivno(konstruktivno je nesto sta daje konstrukciju necem, a cemu??).
Bude li dvoje dvoje koji “misle” da je njihovo konstruktivno… eto nevolje
Da samo ne laprdam, ideja sa datingom sta ja znam platforma koja je u njemackoj strasno in seitensprung, recimo za ljude koji bi malo tatane, ako razumijes. Ozenjeni ali eto malo bi zabranjenog voca sa isto takvima, jer ako oba imaju putra na glavi nece pricat…
poz

Da to bi se tako moglo rješiti, sajt u php, streaming preko Jave.

Razmišljal sam o audio streamingu. Ne znam dal Java appleti mogu komunicirati browser 2 browser ili samo browser 2 server. Jer ako je primjerice 10 ljudi u konferenciji a appleti mogu samo browser 2 server onda ima 10 streamova prema serveru, mixanje na serveru i 10 streamova od servera prema klijentima. To bi bilo malo preveć za bilo kakav server a pogotovo za ovaj koji ja imam.

Druga stvar koja mi je pala na pamet je da bi se moglo složiti da to ide client 2 client. Recimo za 5 klijenata bi to išlo ovako. A -> B, B mixa 2 streama, C -> D, D mixa 2 streama, B -> E, D -> E, E mixa 3 streama i vrati ukupni mix svim klijentima nazad istim putem dakle E splita na 2 streama i vrati E->D i E->B, B proslijedi B -> A i D proslijedi D -> C. Tako bi maximalni bandwidth za 5 članova bio 2x bandwidth za jednu osobu plus 2 mixanja od 2 streama i jedno mixanje od 3 streama plus kaj bi se sav load rasporedil na klijente. Naravno složili bi nekakav balancer koji bi pametno rasporedil mixanja prema jačini mašina.

Kaj se interface-a tiče tu sam počel raditi proof of concept sa malim JavaScript kernelom koji učitava razne module on demand. Čini mi se bi se time jako povećala brzina i reaktivnost aplikacije. Ono kaj sam ja zamislil je jedan tab za čitavo sučelje unutar kojeg bi se u div layerima prikazivala pojedina funkcionalnost tipa profila, pretrage, poruka i chata i sl. Layeri bi se mogli draggat i resizeat tako da si korisnik može adaptirati sučelje. Imam tu još podosta ideja. Kad složim nekaj malo ovog ‘kernel’ koncepta bude to bacil van da se može pogledat. Za sada na mojoj home mašini ima fantastičan response. Dodatni benefit je da se sučelje ne blokira dok se učitava dodatni module. Primjerice ako korisnik pretražuje profile i aktivira si chat može najnormalnije raditi na pretrazi dok se chat loada. Sve to skupa daje jedan žestoki dojam. Svjetlosne godine daleko od onoga što trenutni dating siteovi imaju.

Po meni, još jedan dodatni benefit ovog pristupa za dating siteove je u tome što posjetitelji takvih siteova, često, dosta dugo ostaju na samoj stranici pri svakom posjetu pa je sam feeling koji stranica daje dosta bitan.

Ajmo ljudi još malo konstruktive!

Napravil sam osnovni dio JavaScript jezgre. GUI počinje ličit na nekaj. Kad sredim osnovni dio baze sa podrškom za profile planiram izgenerirati par desetaka tisuća nasumičnih profila pa ćemo moći vidjeti koliko će to zapravo biti brzo.

što se uopće radi?

Počel sam raditi na sučelju i bazi. Za sad sam složil samo JavaScript kernel i shemu modula sa skinovima. Napravil sam osnovu tablice za profile i setupiral subversion repository na mom stroju. Imam dyndns domenu na njemu i stalno je online tak da ćemo moć raditi svi zajedno na tome. Sutra ću vam pokazati sve pa ćemo konačno moći krenuti raditi zajedno. Doduše još nemam pojma o subversionu i radu sa timom ljudi na njemu tako da ćemo to učiti u hodu, al u tome i je gušt.

Ne pitam to, nego kakav projekt se radi, o čemu?

Dating.

ja sam jos davno htio dici jedan dating network ali sam onda krenuo sa nekim drugim projektima i odustao od toga… to je projekat koji uzima puno vremena i truda, te nije bas tako lako pokrenuti ga i odrzavati kako se cini.

Apsolutno istina. Koje su tvoje vještine?

odgovorio sam ti na pm.

Evo ja sam se dogovorio sa dokmom… Imamo nekih unique ideja za raditi sa potencijalom za strano i/ili domace trziste. Ako Ima jos tko zainteresiran neka se javi meni ili dokmi na pm + napisite skillove.

LP.

Meni je u razvoju specijalizirani dating site već preko godinu :slight_smile: (vlastita skripta i manjak vremena), pa postam tek tako da mogu naći kasnije za eventualnu suradnju…

Napravite implementaciju fejsa na site, preko 100K HR korisnika na jednom mjestu, gdje ćeš bolje…

Nisam znal da postoji nekaj tak. Jel to nekaj u stilu da možemo importirat njihove usere? Čudno mi zvuči da bi dali tak nekaj. Di ima neke dokumentacije o ovome?

Nije implementacija njihovih usera nego aplikacija koja omogućava userima facebooka interakciju s tvojim dating servisom i veće mogućnosti ako se registriraju.