Omirox spam

Zamolio bih admine da provjere sa kojim ciljem vec navedeni clan dize teme iz arhive i na njih odgovara spamom, doslovno receno jer nista korisno ne kaze u jednoj jedinoj recenici!

Sve mi smrdi na to da zeli da nabije postove koji ib mu kasnije mogli koristiti, sada na koji nacin :slight_smile: to ostaje za vidjet!

ili da stavi nesto u potpis kad prestane sa spamanjem

Član je dignuo je neki broj tema u kratkom vremenu. To samo po sebi ne znači niÅ”ta. Novom članu su sve teme ā€œnoveā€, a tipično je za osobe koje su nove s forumima uopće da se ne sjete gledati datume tema i da nemaju osjećaj za ā€œtrolanjeā€, koje se vrlo različito definira na forumima za različite publike. Tako da ja ne bih niÅ”ta pridodavao tome, niti bih očekivao da će se to ponoviti.

tsereg, je li tebi ovo uman odgovor?

http://www.webmajstori.net/forum/39402-textpattern

Sam po sebi, taj odgovor je trolanje. O ā€œumnostiā€ ne bih sudio. Ali kada već želiÅ” polemizirati, reći ću da tvoj komentar nije previÅ”e ā€œumanā€. Naime, svrha tvog posta je zapravo reći da je moje zaključivanje bilo maloumno, tj. da sam trebao odmah banirati člana. Za takvu reakciju nemaÅ” nikakvog opravdanja, niti temelja, jer na osnovu svog iskustva na forumu znaÅ” jako dobro da ne postupam na prvu loptu, već kada imam konkretne argumente. To činim zato jer se bavim moderiranjem, a ne režiranjem meksičkih sapunica. Ipak, odmah si iÅ”ao ā€œgurnuti moj nosā€ u to - bez da si promislio, tj. učinio si upravo istu onu stvar koju sam ja izbjegao učiniti prema spomenutom članu - skakati na prvu loptu.

Dakle, moderatori trebaju moderirati, a ne režirati i ne pisati scenarije za meksičke sapunice.

Svatko zna da će se povremeno na forumu pojavljivati osobe koje se ponaÅ”aju antisocijalno. To se deÅ”ava i u autobusu i na ulici i na poslu i u Å”koli. No, strah od takvih pojava ne smije rezultirati stvaranjem neke vrste ā€œdiktatureā€ gdje će se već prvi takav postupak neke osobe tretirati kao maliciozan čin i u potpunosti ignorirati mogućnost da se radi o običnoj pogreÅ”ci.

To je vječna moderatorska dilema, a zapravo dilema svakoga tko ima neku odgovornost - kako god da postupi, polovica će promatrača misliti da je postupio krivo. Zato jer ne nose odgovornost, pa se niti ne opterećuju prosuđivanjem.

Govorimo o njemu a ne o tebi. Cilj mi je da ukažem da dečko ne prati teme nego da spama. Posljedica je da vec ima 20 postova, za 7 dana ce imati 100 postova i prodat ce nekom stranicu. Uzeti keŔ i nestati. Ja ili decko koji je pokrenuo temu, smo nebitni, bitno je da uvidis ono sto je jasno. Meni je jasno, nadam se da ce biti i drugima. Scim bude nesto pokusao prodati ja cu da reagujem. Doista nemam potrebu da se sa tobom prepirem, ti si stub ovog foruma i decko kojeg jako cijenim. Imas moje najdublje postovanje, al ove stvari radimo zbog dobrobiti nase male zajednice.

Bez obzira na njegove namjere, ne može se reagirati na prvu loptu. A to Ŕto nisam reagirao na prvu loptu isto tako ne znači da sam tolerirao ili i u jednom trenutku imao namjeru tolerirati ponavljanje takvog ponaŔanja - rekao sam odmah da ne bih očekivao ponavljanje takvog ponaŔanja.

Sada ne očekujem da će bilo Å”to prodavati Å”to se tiče njegovih postova na ovom forumu.

Oprosti ali baÅ” iz tog razloga ovdje povremeno navraća svakakva žgadija i uredno spama i trola. Promicanje tolerancije i uvažavanja da ali ne pod svaku cijenu.

Velim, to je klasična dilema. Forum nije od jučer - imali smo i ovu drugu politiku i zavrÅ”ila je u gorkim svađama članova i moderatora.

Ovaj član u pitanju je, pretpostavljam, primjer te ā€œÅ¾gadijeā€. Pa, analiziraj kako je ta priča zavrÅ”ila i koja je stvarna Å”teta ili smetnja nastupila?

Ali niÅ”ta neće spriječiti padobrance da upadnu u forum. Pa neće se pronijeti glas o tome da ovdje desperadosti gube glave, pa da se ne budu usudili niti učlaniti. :slight_smile: Mislim, nemamo kapacitet za takav angažman.

A meni je malo teŔko isčitavati svaki post i analizirati ga kao doktorsku disertaciju - je li stvaran i izvorni doprinos temi ili je viŔe trolanje. No mislim da ovakve ispade uhvatim.

Svaka pomoć u aktivnom moderiranju je dobrodoÅ”la.

U pravu si i vidim da si jedini koji čini neÅ”to po tom pitanju (ako sam u krivu neka me odgovorni isprave). Mislim da je moje negodovanje opravdano jer želim ovaj forum vidjeti u puno ljepÅ”em svijetlu s konstruktivnim stručnim raspravama na puno većem nivou.