Onclick pokupi varijablu

:uaa:Dakle, ne znam kojim putem jer imam jako malo vremena, najradije bi s PHPom only ako je moguće.

Imam formu koja je tipična $_POST metoda. Sve 5.
Nakon što se popune podatci šalje se s submit.

No na jednom mjestu imam opciju unosa broja i pored klik uredi da bi se se varijabla ažurirala.

E sad kako se tak akcija UREDI prikazuje kao sličica i link mislio sam s linkom postaviti neku varijablu koja onda uvećava broj u formi kučice za vrijednost, i refresha page i sve varijable koje su spremljene u session.

No proble mi je upravo to “ZA VRIJEDNOST”. Ako u input field postavim neku vrijednost kako da je pokupim, a da nije sa submit?

Ako koristim sve to s jscriptom, kako onda da pospremim prilikom svake izmjene u session varijable?

Najradije bi sve s PHPom ako je izvedivo jer , ovisno o vrijednostima nekih varijabli trebaju se prikazivati određeni dijelovi stranice unutar same forme.

Naišao sam na ajax ali kako da pospremi opet na promjenu, neku varijablu iz js u session php varijablu?

Primjer:
sve unutar forme!

Broj:____
Uvećaj broj za(input field) potvrda za uvečavanje na link nakon toga se mijenja vrijednost na prvom redu za upisanu vrijednost

<<<prešli ste xy vrijednost!<<< pojavljuje se samo kada se pređe vrijednost

submit gumb <<<<klasični $_POST koji onda obradi podatke.

Znam da je konfuzno, isprike zbog objašnjenja.

Hvala unaprijed

nisam bas pretjerano dobro skuzio sto ti treba i u cemu je problem, ali probaj dodati jos jedan input type=hidden u formu, njemu namjestis da je value taj neki broj koji ti treba, i onda ga mozes checkirat i s js-om/ajaxom, i imas ga kad se submita forma.
Kazem, nisam najbolje skuzio sto ti treba, oni dijelovi oko sessiona mi nisu jasni, zasto upisujes u session nesto, ali mislim da mozes preko hidden inputa to rijesit, ako ti nije problem, postavi neki link ili kod i reci sto trebas dobiti

Da baš paradajzom u glavu:) znam da je loše objašnjeno no riješeno je.
naime postavio sam unutar forme submit button koji onda odvija funkciju koja mi treba.
Naime malo sam se zapetlja imao sam više submit butona unutar forme, a opcija s linkom nije mi davala rezultate koje sam htio.

naime okvirno ovo je što sam radio:
input field u koji želim unesti broj za koliko želim uvećati neku vrijednost u košarici, za koliko komada.
[HTML]

[/HTML]

a kod:

Vjerovatno nezgrapno no na kraju ispalo svega 4 reda koda, a svi problemi koji su bili jer je forma poduža su riješeni na ovaj način.
Istina zabrijao sam s jscritpom i s ajaxom no nije bilo potrebno.