Online mjesto za oglašavanje [potreban savjet]

@tomi9186 nemoj valjati gluposti više molim te jer nazvat gore dva dotična korisnka početnicima je kao da si rekao da ti je susjedov mali napravio web stranicu za 50kn. Imaju oni malo i previše iskustva da bi bili kako ti kazes “noobovi”

Savijet

Nemoj se sramotiti molim te

@tomi9186 ja neznam u kojim si ti firmama radio ali 80% firmi koji su duze u ovom poslu pocele su sa vlastitim frameworkom i kroz neko vrijeme shvatili su da nemogu sami pratiti php zajednicu i odrzavati framework “up to date” pa su presli na symfony,laravel,codeintegnitor …

Ti moraš shvatiti da mi ne hejtamo wordpress!Wordpress je savršen za neki jednostavniji sajt firme recimo Naslovna,O nama,Novosti,Kontakt i to niko ne spori.U takvim situacijiama uvijek koristim wordpress premda imam napravljen svoj CMS u Laravelu.

Citiram: “Ali zašto WP ? Jednostavno zato, što npr. creatifcode i belamin mogu zajedno pisati nekakvu aplikaciju od 0, a wp prosječnom wp developeru će trebati barem 3-4 puta manje vremena da napravi isti posao kao i oni.”

Ovdje si pokazo da nikad u zivotu nisi koristio framework i neznas o cemu se radi.
1.Svaki moderni framework je napravljen na MVC standardu sto mu je velika prednost nad WP om.

2.Kada koristis framework ti ne radis aplikaciju od nule ti imas vec hrpu gotovih klasa sa kojima jako brzo napravis puno toga.

Uzmimo za primjer validaciju gdje trebas provjeri polja:
username - required,unique u bazi podataka,minimalno 3slova,maximalno 10,i smije sadrzati samo slova
email - required,mora biti email,unique u bazi podataka, maximalno 20znakova
šifra - required,minimalno 5,maximalno 20 znakova,mora bit ista ko i confirm password

Evo koda kojim cu ja to napravit sa Laravelom:

public function rules()
{
    return [
        'username' => 'required|unique:users|min:3|max:10|alpha',
        'email' => 'required|unique:users|email|max:20',
        'password' => 'required|confirmed|min:5|max:10'
    ];
}

Ovo je najbanalniji primjer ali dovoljno dobar da vidis kako je brz development sa frameworkom, a ajde sad ti napravi ovo isto da vidim kolko ce ti redaka trebat :slight_smile:

Daj stari ne kenjaj, tko je još vidio išta pisati sam. Za to imaš milijun WP pluginova i tema.

I <3 WP

Ne, to nije CMS!

Da čujemo… kad treba jedno, a kad drugo?

Juhuuuuuuuu… ! :heart:

Evo kaže znalac:

Ha, ha, ha, ha

:heart:

Svako ko se profesionalno bavi web developingom i radi prave projekte…

Istina je da tu možeš iskoristiti i plugin, međutim validator bi morao napisati u php-u custom.

add_filter( ‘wpmu_validate_user_signup’, ‘rules’ );

function rules()
{
    if( strlen( $user_name ) < 4 && strlen( $user_name ) > 10 && (!preg_match('/[^A-Za-z]/', $user_name))) $errors->add( 'user_name',  __( "Username doesn't meet requirements" ) ) else $result['user_name'] => $user_name ;
	if( strlen( $email ) > 20 ) $errors->add( 'email',  __( "Error : Email must have less than 20 characters" ) ); else $result['email'] => $email ;
	if( strlen( $pass ) < 5 &&  strlen( $pass ) < 10 ) $errors->add( 'pass',  __( "More than 20 characters" ) ); else $result['pass'] => $pass ;
	return $result;	
}

Za required, unique, confirmed polja, wp već ima validator.

Ajmo se ipak držati teme, prodaješ oglasni prostor, imaš naziv, opis, cijenu, link, itd. WP

// Kreiranje oglasnog prostora u bazi, automatski spremno za dodavanje, editiranje i brisanje
// Također i dodavanje bilo kojeg polja potrebnog za oglasni prostor poput cijene i slično (1 click)

function kreirajOglasniProstor() {
	register_post_type( 'oglasniProstor',
		array(
			'labels' => array(
				'name' => __( 'Svi oglasni prostori' ),
				'singular_name' => __( 'Oglasni prostor' )
			),
			'public' => true,
			'has_archive' => true,
			'rewrite' => array('slug' => 'oglasni_prostor'),
			'supports' => array( 'title', 'editor', 'custom-fields' )
		)
	);
}
add_action( 'init', 'kreirajOglasniProstor' );

// Dohavaćanje i ispis oglasnih prostora

$type = 'oglasniProstor';
$args=array(
  'post_type' => $type,
  'post_status' => 'publish',

$my_query = new WP_Query($args);
if( $my_query->have_posts() ) {
  while ($my_query->have_posts()) : $my_query->the_post(); ?>
    <p><a href="<?php the_permalink() ?>" rel="bookmark" title="Pogledaj <?php the_title_attribute(); ?>"><?php the_title(); ?></a></p>
    <?php
  endwhile;
}
wp_reset_query();

Na sličan način se povlači i “single” oglasni prostor. Samo što ima puno manje linija koda. A tu odmah i vidite ono, što ako wp promjeni queryije…

Znamo i ti i ja da nema smisla ovo pokušavati napisati u Lavarel-u. Jer će ti trebati par sati za ovo :smile:
A WP ima daleko jači support, tako da 90% stvari možeš lagani copy-paste u functions.

Ali drago mi je da su se konačno počeli vrtiti nekakvi argumenti, nakon svih onih pljuvanja po drugima zato jer misle drugačije. One početne rasprave možete nastaviti sa WPfanboy-em, koliko vidim on je baš za tu razinu rasprave.

Vjerovatno ima nekih tipfelera gore, ali ignorirajte jer sam tipkao na brzaka :wink: pozz

A ako mi ipak budeš htio to pokazati u lavarelu onda znaj da se gore u navedenom postu u kodu za oglasni prostor nalazi :

  1. create, read, update i delete u adminu
  2. metode za filtriranje po datumima, custom fieldovima (raspoloživost, ukupna zarada, koliko puta se zakupio, itd itd)
  3. 1-Click mogućnost dodavanja novih fieldova, po kojima se može vrtiti pretraga
  4. i puno drugih featura koje vam možda neće trebati za ovaj post type - istaknute slike, galerije, prodavač/autor, itd itd

WP bez ograničenja !

Zaboravio si jednu stvar, a to je da se sve stvari nece vrtiti oko Custom Post Type-ova i Taksonomija, te da ces mnogo stvari morati uraditi na nivou Plugina, bilo da ih sam pisao ili nasao na netu.

I ne svode se sve stvari na to koliko ces brzo ti to zavrsiti, bitan je kvalitet.Plus uz WordPress ces dobiti dosta stvari koje su uradjene u Core-u, a koje ti uopste nece zatrebati u ovom slucaju.E onda tu imas moderne, rapidne frameworke s kojim imas hajmo reci slobodu.

Kazem, volim raditi sa WordPressom, ali treba znati kada WordPress, Drupal, Joomla i slicni nisu za nesto, te kada je potrebno neko custom rjesenje ondnsno kada je vrijeme za neki framework.

A o C/P sa neta - praviti cu se da nisam procitao to uopste…

@WPFanboy odnosno alaca, u cemu je tvoj problem ? Na cemu si, daj i nama malo ?

Upravo suprotno, sve što pišeš po wp standardu (poput kreiranje novog post type-a, taksonomija, custom fieldova) je prilagođeno globalnom korištenju (pluginovima i templatovima)

A o C/P sa neta se ne moraš praviti da nisi čuo, samo dokazuješ da si na “vi” sa wp-om, jer za WP doslovno postoje već snippeti za zencoding, koji se koriste u standardom programiranju i gotovo su isti kod svih. Zato i je dobra stvar, a upravo zato je i support najjači.

@belmin, ali ti i dalje nisi naveo niti jedan argument, nema smisla sa tobom ulaziti u nikakvu raspravu. tabularaziš bezveze, isto kao i ovaj gore WPfanboy. on na svoj način, a ti na svoj…

Bas suprotno s tobom ne treba ulaziti u raspravu jer sama pomisao da se ovo radi unutar nekog CMS-a je smijesna, tako mislim da nema potrebe da dajem dodatna obrazlozenja.

Kada naucis razliku izmedju CMS-a i Framworka, sta je CMS, sta je Web Aplikacija i slicno javi se da razgovaramo.

Da i kakve to ima veze ? Uostalom nisam znao da se Custom Post Type moze registrirati po nekom “ne standardu”, kao ni taksnomija.

Kakve veze imaju snnipeti iz nekog Plugina za Text editor sa c/p nekih code snnipeta sa neta ?
Btw Emmet FTW.

Inace poslije ove tvoje famozne izjave prestao sam biti ozbiljan biti u ovoj temi i davati neka obrazlozenja

Ali zašto WP ? Jednostavno zato, što npr. creatifcode i belamin mogu zajedno pisati nekakvu aplikaciju od 0, a wp prosječnom wp developeru će trebati barem 3-4 puta manje vremena da napravi isti posao kao i oni. Hoće li biti razlike ? Hoće, aplikacija na wp-u će biti kvalitetnija i sigurnija, ukoliko je pisana po wp standardima. Hoće li se njihova aplikacija brže loadati ? možda… (pri manjem opterećenju, sigurno ne).

Ok stari aj ti napravi web aplikaciju u kojoj će korisnik moći sam radit html i css stranicu (npr. Wix i ostalo) i ti ćeš uzet wp umjesto frameworka? Čemu? Zašto? Šta skinit ćeš plugin koji daje useru da radi web stranicu preko sučelja? Prikini srat.