Online projekt prodavanja bitova

Bok ljudi. Novi sam na forumu, tj. stari ali sad sam napravio račun. Inače se bavim poljoprivredom kao stalan poso ali sam učio programirati PHP i HTML zadnjih godinu i pol dana.

Na nekom forumu sam našao dečka koji je prodavao milijun pixela za 1$ po pixelu i prodao sve.

Meni je palo eto napamet da prodajem bit-ove. Nije nešto originalno i ludi al eto zanimljivo će mi biti odradit svoj prvi projekt.

No pitanje mi je kako prikazat but, prikazivanje pixela je lako jer je to nešto vizualno, no bit je ipak malo apstraktniji. Možda vi imate neku ideju?

To je opšte poznata stvar i sajt je star 15 godina.
Reklama na njemu nije reklama [jer sajt manje više niko ne posjećuje] već više stvar prestiža za uspješne kompanije (moguće da neko tako čuva i kapital).

Šta znači prodaja bitova, uopšte?

To mi i je problem, kako tako nešto prezentirati vizualno

Pa to ja tebe pitam. Ti nešto prodaješ i treba da mi objasniš šta ja to kupujem.

Nisi prvi kojem je to palo na pamet. Biteve prodaje gotovo svaka trgovina koja prodaje racunalnu opremu, tocnije hard i RAM memoriju.
U online svijetu biteve prodaju hostinzi…i generalno clooud servisi.

Mozes lako izracunat i koliko se krece cijena jednog bita. :slight_smile:

A to sto bi ih ti prodavao pakirajući ih u maglu …
…a čuj, vjerovatno postoji način i za to. Ima neka izreka, koja kaže da se i g.ovno može prodati, ako se lijepo zapakira. Pa sretno :slight_smile: