Online remote solucije i upravljanje lokalnim računalom

Imate iskustva sa upravljanjem lokalnim računalom putem neke online remote solucije?
Zanima me koliko je to funkcionalno, sigurno? Da li je moguče pokretati desktop programe,
aplikacije i drugo - online.
Da li šteka, da li je usporeno, da li je i koliko sigurno?

Prvi puta se susrećem sa ovim pa je svaki savjet dobrodošao.

Ovaj servis mi zapeo za oko

onaj teamviewer? jel to isto to?

Desktop2desktop
Team viewer ili Ammyy admin

Ok, evo precizno:

1.) Da li putem tih servisa mogu pokretati desktop aplikacije, programe?
2.) Koji su nedostaci ako ih ima?
3.) Da li je sigurno?

O kojem OS-u se radi? Na linuxu to ide kroz terminal bez problema.

1 Like

Hmh, svaka remote konekcije je valjda online :smiley:

Nisam ni ja odmah shvatio sto zelis jer se iz prvog linka naslucuje da zelis kontrolirati udaljeno racunalo preko browsera. Takodjer bez da pitas sto zelis tocno moci otvarati, ne mogu ti reci koji softver.

Ako se trebas spojiti na windowse, imas i RDP, nativnu windows implementaciju. Teamviewer je vise za pomoc nekome online pa da vidis i ti kod sebe sto on radi dok ima neki problem i pokazuje ti. I zgodan je jer ide po portu 80 koji je defaultno otvoren skoro svugdje ( koliko ih ima da ne mogu surfat?) pa neces morati otvarati portove na firewallu. Teamviewer je free za osobne potrebe.

  1. mozes, ali ne sve, ovisi o samom softveru i koje protokole podrzava. gejmat se npr. neces moci s takvim alatima, iako postoje neke implementacije i na tom nivou, ali preskoci
  2. to ces morati pogledati na stranicama proizvodjaca i vidjeti koji ti sto podrzava, a koji ne
  3. ovisi jel podrzava enkripciju ili ne

Na linuxu imas NX, freerdp imlementaciju RDP-a, X forwarding, VNC, Teamviewer… Za windowdse ti ne treba nista vise od RDP-a.

1 Like

Hvala, idem malo eksperimnetirati.
O Windowsu se radi, točnije win7 64 profesional.

Team viewer je besplatan dok je za osobnu upotrebu dok je za posao po meni jako skup.
I Ammyy admin zahtjeva neki fair use iako mene još ne gnjave a koristim ga svakodnevno.

Nedostaci? Ovisi šta ti treba. Ja obavim sve putem tih programa, ako pc može uraditi konekciju. Ako ne pali auto i pilaj na mjesto događaja

Nije riječ o nekom specifičnom programu, već opčenito.
Ideja za sajt, tipa recenzije besplatnih programa.

Pa sam se (vrlo skeptično) pitao da li je moguče posjetiteljima stranice nekao omugučiti
demonstraciju programa online, bez da ga mora preuzeti i instalirati na svoj komp.

A slušaj ti možeš ostaviti otvorenu konekciju prema nekoj masini da ima guest account pa uraditi snapshoot i svako malo ga vraćati.
Čak mislim da je team viewr to imao nekada i nekoj ranijoj verziji.

Kako god. Putem tih aplikacija možeš u potpunosti kontrolirati pc. Jednostavno, kao da si pružio miša i tastaturu nekom i ruke. Bez da može dirati kuciste

1 Like

Programi imaju web gui pa mogu po njemu korisnici klikati, sto naravno vecina programa nema. Tu onda moras vidjeti kako da napravis nonpersistent, kad se covjek ulogira tj. odlogira da se sve promijene brisu. Ovi online demoi ili imaju isprogramirano u sebi podrsku za nonpersistent ili jednostavno cube na nekom virtualnom serveru ciji image se svakih par sati resetira na pocetne postavke (vrate se na snapshot).

Ako to zelis napraviti preko RPD-a, treba ti Mandatory user profile kojem dodijelis ovlasti koje zelis. I korisnik koji radi pod tim profilom kada se odlogira, sve promijene koje je napravio se ne pamte i brisu se. Detaljnije pogledaj po netu i istestiraj. RDP po defaultu omogucava dvije paralelne konkecija, za ostalo ces morati kupiti licencu za RDS od microsofta…

Ili opcija VPS-a na kojem ces istalirati neki od remote programa i postaviti da se VPS resetira svakih x sati na pocetne promjene… Ne znam kako imaju ti programi rjesen multiple session management odnosno koji od njih dozvoljava vise usera spojenih. Teamviewer kad se spojis preuzmes konekciju, znaci one user at a time. Na kraju price morat ces dobro podesiti sigurnost i postavke samog servera da limitiras tko sto moze raditi. Ako ga rasture,resetiras ga svakih x sati na pocetno, ali je bed ako netko tko ga je rasturio napravi neki problem dalje s njim na netu…

1 Like

Thx.
Znao sam nije jednostavno (ne može biti).
VPS opcija mi se nekako čini prikladnijom ali proučiti ću
i taj RPD.

Mislim, sama ideja je dosta tehnički “teška” ali isplati se potruditi i uložiti ako je
to moguče izvesti i ako bi radilo na zadovoljavajućoj brzini, stabilnosti i sigurnosti.

Našao sam servis baš za to. Ima i free solucija. Limitirana ali dovoljna za testiranje.
http://www.cameyo.com/

1 Like

S obzirom da je prošlo 8 godina od zadnjeg posta, a ja sam u potrazi sa istim, zanima me ima li tko iskustava ili preporuke nekakvog programa ili servisa putem kojeg mogu sa laptopa upravljati svojim računalom.

Probao sam putem onog od Windowsa ali radi samo dok sam povezan na istu mrežu, što mi ne odgovara. Cilj mi je kada sam negdje s laptopom, da si s mobitela pustim hotspot i da se mogu povezati na svoj komp doma.

Gledao sam da bi nešto trebao paliti na bios wake up LAN opciju, ali treba mi preporuka za nekakav program koji je pouzdan za ovo što mi treba, i ono na kraju najvažnije - ta wake-up opcija me malo i straši jer to je onda prilično lako za hakirati ili ipak nisam u pravu?

Ako ne postoji siguran način za to, onda ću odmah odustati haha.

Pogledaj sponzora Manchester Uniteda, druge ne moras :smiley:

TeamViewer

Koristim TeamViewer za tu svrhu … mada mi je malo aljkav. Spora konekcija i često pucanje - nakon kojeg se treba ići ponovno konektirati…uglavnom diže živce.

Nekad je bio pouzdaniji i tečniji u radu što se tog tiče.

E sad, kako ga ne trebam često … to sve govorim za free verziju, nezz jesu stvari bolje u plaćenoj.

A za remote paljenje računala, ovdje ima ok rješenja: Remote paljenje racunala (Samogradnja - općenito) @ Bug.hr Forum

1 Like

Ovisi kakav router imaš. Pogledaj jeli možeš podesiti openVPN, što bi značilo da ide remote desktop od Windowsa kao da si u lokalnoj mreži.

Druga opcija je TeamViewer, ali je limitiran dosta u free verziji.

1 Like

Remote Desktop
TeamViewer
AnyDesk

Jedna kombinacija (nešto manje sigurna) je da na Remote Desktopu promjeniš defaultni port kojeg koristi na neki bezvezni port. Sa 3389 na bilošto. Taj port portforwardaš u routeru na svoj komp. Na svojem kompu otvoriš taj port. I na kraju balade trebaš dyndns adresu (npr: petarvu.dyndns.org) koju možeš dobiti free od dyndns-a i te podatke ubaciš u router (imaju opciju za DDNS).
I onda kada pristupaš svojem kompu, pristupaš putem petarvu.dyndns.org:bilošto

Ne znam da li je to što tebi treba.

1 Like

Hvala svima, mislim da ću pokušati sa TeamViewer pa vidjeti kako će to ići.

Ovo sa openVPN mi se sviđa, moram istražiti malo ruter sad sam baš u nekoj gužvi…

@trnac da strah me da nije baš sigurna takva metoda