Online server backup servera

Nedavno uzeo VPS na probu, i zanima me ako nastavim s tim, koja je preporuka za backup?
Zanima me online storage riješenja, i cijene tipa s čim ste zadovoljni.

I koja je praksa za hard backup , tipa download na disk preko FTP/SFTP ili čega…

Server je mali 30GB, ali meni dovoljno za što trebam…WHM sučelje…centOS 6.5

Hvala

Ako sam tacno razumio ti imas 2 servera, jedan za LIVE drugi za backup.

Backup radis tako sto ces sve zipovat sa LIVE servera, i uradit WGET tog zip fajla na backup server.

I naravno rm -rf backup.zip sa LIVE severa :slight_smile:

Amazon S3 je jako jeftin. 0.09$/mjesecno.
Enkriptujes svoj backup i uploadujes na amazon.
Sve to automatizujes na cron job.

Pozdrav,

Preporucam Ideira Backup (R1 Soft), nije free, ali svakako je najbolji softwer za backupiranje od baze pa sve do podataka. 80% ozbiljnih hosting firmi njih koristi i mogu ti reci da backup radi sve, od restorea accounta, baze pa cak i do restorea na razini VPS-a ili cijelog NOD-a, ovisno sto ti treba i kako koristis.

Naravno to je samo software, treba ti jos backup space. Obicno ti je dovoljan samo FTP pristup s određenom kolicinom prostora. Danas je to jeftino, a preporucio bih amazon ili ako tvoj hoster ima remote backup servere koji su u LAN-u cisto zbog propusnosti i brzine restorea / backupa.

Ako ne zelis placati R1Soft … onda je ti dovoljan i backup alat koji ima cPanel u sebi, a on naravno dozvoljava i offsite (remote) backupove.

Ako ti zatreba kvalitetan VPS, s mnostvo resursa a s prihvatljivom cijenom, javi se na PM, imam dobru ponudu :smiley:

Pa naravno da ne želi to plaćati, niti ga, vjerujem, zanima išta od ovoga gore napisanog. :slight_smile:
Dakle, cPanel ima u sebi backup alat…
No, kako je rekao da je na VPS-u, pitanje je ima li cPanel? Ja recimo, na svom VPS-u imam zPanel, što je free opcija cPanela, i tu imam Backup opciju.

Radi. :slight_smile:

P.S. Pardon, ispričavam se, sad sam vidio, ipak ga zanimaju cijene. Neće ništa gratis. Odlično. :slight_smile:

Nema boljeg backup-a do onoga kada sve imas kod sebe na HD-u vjeruj mi.

Nisam citao topic ali logicno mi se cini rsync. Postavis da automatski sinkronizira svaki da u 4 ujutro i to je to

Pa ovak, imao sam u firmi gdje sam, VPS, i backup mi nikada nije bio razrađen baš. Pa sam ja sve povremeno skidao preko FTP-a na HDD. Sada slažem nešto svoje…

No zanima me neko automatizirano backupiranje.

Recimo u WHMu vidim da ima taj Amazon S3.
Ok.

Otišao na njihov sajt i ništa ne shvaćam što je i koja je cijena itd.

Evo da se sad prijavim što mogu očekivati koje su cijene za što?
Da mi se ne dogodi situacija da trebam platiti ne znam koliko za neku sitnicu, naime, opet ponavljam radi se o serveru od 30GB, i tu će mi biti mojih dvadesetak klijenata. Koliko se tu što plaća, jer ne kužim baš sve ove stavke gore na linku.