Online turistička agencija - što otvoriti?

Pozdrav svima!

Ovako, planiram otvoriti online turističku agenciju pa sam u nedoumici što da otvorim, obrt, doo, jdoo ili možda čak ltd u uk? Zarada bi bila primarno od bookinga, te možda prodaja nekih paket aranžmana koje sam složim.

E sad, zanima me kako proći sa što manje davanja prema državi, a opet da sve bude po p.s. :slight_smile:

Šta mislite o ltd firmi u uk?

Ima li vas u ovoj branši? Imate li kakav savjet?

Za početak probaj vidjeti koliko možeš dobiti posjeta na stranici s tom tematikom i koliko možeš zaraditi od affiliatea. Ta je branša dobro aff pokrivena. Kada vidiš koliki su ti mjesečni prihodi, vrlo lako ćeš odlučiti što ćeš dalje.

Ja sam to zamislio na način da sve smještajne kapacitete prikupim u vlastitom aranžmanu, a zarada bi bila provizija za rezerviranje istih. Znači ne bi išao na affiliate i slično, a plan za dovući posjetitelje je oko 200 do 400 € mjesečno (adwords, face)

Dosta optimistično.
Kako planiraš naći smještajne kapacitete?

Imas li uvjete za otvorit turisticku agenciju kod nas? (Dvije godine radnog iskustva na slicnim poslovima i ispit za voditelja poslovnice)…posto je tesko zadovoljit ovo prvo vecina ih se odluci na ltd UK…

@trnac :slight_smile: nije problem
@plin da, imam sve uvjete

OK, na sve imaš odgovor pa te onda neću tlačit podpitanjima

Između doo i jdoo ne vidim neke pretjerane razlike osim početnog kapitala koji i nije tako velik s obzirom da i tako moraš s nečim početi. Planiraš ozbiljno pa onda je možda bolje odmah na doo - AKO se na to odlučiš.
Obrt mi nikad nije sjeo kao pravni oblik. Papirologija je nešto jednostavnija, ali za turističku branšu prodaje aranžmana mi se čini da je DOO bolja stvar.

Za UK Ltd nemam pojma. Ovisi kako će naši reagirati na “dobar dan, dobar dan mi smo Ltd” u odnosu na “dobar dan, dobar dan mi smo doo”.
Stavi na papir fiksne mjesečne troškove pa i to stavi u računicu.

Radije pokušaj postići dogovor sa vlasnicima objekata pa njihov oglase postaviti na booking i arbnb uvečan za svoju proviziju. Sa 200 do 400 eura mj. nećeš sigurno dovući dovoljno gostiju da možeš plaćati troškove firme ili obrta, možda za te pare ne dovedeš nikoga. Zaletjet ćeš se ko budala u ne znam što ono kažu, pa ćeš nakon mjesec dana googlati kako ugasiti firmu sa što manje troškova.

Pametni ljudi obično krenu lagano na sivo sa nečim dok ne vidu da to ide, najlakše se nakrac sa obavezama pa onda krenut sa biznisom, a činjenica je da uspije samo 5% firmi, a ti sa takvim stavom naginješ na onih 95%, i još uz to ti je nick neradnik.

Ako ti treba direktorij (kupljen template) za apartmane i domena na kojoj se nalazi stara dvije godine pa se mozda mozemo dogovorit :blush: …iskreno nisam uspio uhvatit vremena da to pokrenema pa stoji…Imam i grupu s apartmanima i skoro 4000 clanova od kojih su dobar dio vlasnici apartmana dok zahtjevi stizu svaki dan i mislim da ce ih na kraju ljeta biti bar jos tisucu-do dvije vise nego sad …

[quote=“bugi, post:8, topic:27548”]
Radije pokušaj postići dogovor sa vlasnicima objekata pa njihov oglase postaviti na booking i arbnb uvečan za svoju proviziju. [/quote]
Vidim da si našao poslovni model za rezerviraj.hr :wink:

[quote=“bugi, post:8, topic:27548”]
Sa 200 do 400 eura mj. nećeš sigurno dovući dovoljno gostiju da možeš plaćati troškove firme ili obrta, možda za te pare ne dovedeš nikoga. [/quote] Govoriš napamet, tako da ne pravi se pametan.

[quote=“bugi, post:8, topic:27548”]
Pametni ljudi obično krenu lagano na sivo sa nečim dok ne vidu da to ide, najlakše se nakrac sa obavezama pa onda krenut sa biznisom, a činjenica je da uspije samo 5% firmi, a ti sa takvim stavom naginješ na onih 95%[/quote]
Odakle ti ovaj podatak, te kakav mi je to stav? Baš me zanima.

Eh da, u mom selu ti je živo stari alkos bugi, jadan umro je u svojoj bljuvotini i fekalijama. Šta da ja zaključim iz tvog nicka?

@pixie hvala ne treba mi, ali vjerujem da bi @bugi bio zainteresiran jer izgleda kao da mu baš treba to :slight_smile:

@trnac hvala, i meni se čini. U biti dvojba je bila doo ili jdoo.

Jdoo ima određenih zavrzlama oko poslovanja. Moja preporuka je doo, ali svakako se konzultiraj s nekim tko je detaljno upućen u sve troškove poslovanja jdoo i doo.

Nisam…

Ne znam šta da ti kažem, a da ne počnem pametovati. :relaxed:
Realno imaš možda 3, 4 opcije šta ćeš i kako ćeš dalje. Sretno!