OPENCART atribute u options - zavrzlama

Trebam pomoć.

Naime imam jedan sajt koji ima preko 2500 artikala.
Ima proizvode koji imaju opcije, no nisu samo boje itd.
Već praktčki svaki artikl ima neke svoje opcije, glupe šifre, boje, dodatke itd…

E sad, do nedavno je to bilo postavljeno sa ovakvim riješenjem:
u atribut polje se postavljao niz opcija odvojen zarezom.
Onda se pozivao atribut polje, i pretvaralo u radio u frontendu.
Na ovaj način opcije su se znači unesel pod atribute, samo pisanjem i odvajanjem zarezom.
Čudno riješeno, ali brzo riješenje, jer je potpuno maknuto postavlajnje prvo opcija, pa onda arrtikla, pa onda njegovih opcija.

E sada je stavljena nova tema, i očito se nešto negdje pregazilo jer to više ne šljaka.
No da li postoji neko pametnije riješenje?

Tipa neki mod za custom option, tipa izabereš pod options artikla, i staviš radio, ali onda da unosiš vrijednosti, a ne da se učitavaju kao već stvorene negdje prije, jer je to u ovom dućanu jednostavno preporo.

Malo konfuzno pitanje, no eto ako netko ima volje, može i na PM.

Hvala

Ima modul koji omogucuje grupni unos opcija kod proizvoda, pa mozes definisati opcijonda ih jednim klikom sve uneti u proizvod.
Mozes iscackati pa iskopirati kod iz stare teme u novu, ako imas sacuvanu i staru temu, ili iscupaj to parce koda i napravi vqmod od njega, pa ce biti lako prilagodljivo i za buduce promene teme.

Problem što nemam više taj kod.
Imao sam ga spremljenog, no kako se klijent nije javljao mjesecima, a imam običaj ostaviti kod barem 3 mjeseca, pobrisao sam ga. Glup ja…
Iskreno mislio sam da sam ga dignuo u cloud gdje su svi spremljeni for life, ni ispostavilo se da nemam ni to više…

I sad koma.
Našao sam jedan plugin koji odgovara super:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=11645&path=5&filter_search=options%20value&filter_license=1&page=3

No sad je problem što sa starim zapisima koji su rađeni putem atributa?

Ma koma je složen cijeli sajt.
Cijene su sa porezima navedene, gdje bi trebale biti bez poreza, pa kad se dobiva račun sve je krivo.
Pa tamo gdje se želi prikazati bez poreza, je custom neki dodatk gdje se iznos onda manipulira da se dobije cijena bez PDV-a.
Pa onda te ocpije koje su napravljene preko atributa, a da ne kažem kada sam prvi put preuzeo sajt:
nisam mogao skužiti što jede prostor na serveru…
error.txt cca 2GB…txt fajl od 2GB!!!
Morao sam tražiti software koji može to uopće otvoriti, word, notepad++, notepad, wordpad itd, nisu htjeli ga otvoriti uopće.
11 milijuna redova pogrešaka, warninga itd. u nekih 7-8 mjeseci nakupljeno…
Ma strašno!

I ja sam koristio slican.
Cene mozes resiti jednom Sql komandom, tako da nije problematicno. A ove stare opcije bi ja ekportovao u csv fajl i napravio skripticu koja bi iscitala i prerasporedila po tabelama podatke. Mogu ti pomoci oko toga.

To sam i mislio da ih prebacim u options, ali kako se radi o live sajtu, jako posjećenom moram to prvo sve testirati.

No hvala na pomoći ako budem trebao javim se . Vrlo lako moguće da budem.

Eto kako nastaju problemi kad se radi od početka krivo, a sad ti popravljaj kad ima 2500 artikala io non stop promet…