Openssl i test.cert problem (trebaju mi upute)

Moram napraviti certifikat za etomitreba (RBA) servis.
Međutim, ne znam šta napraviti sa “test-server.cert” kojeg su poslali iz banke, odnosno kako ga uključiti u izradu ključa.
Zna li tko kako to napraviti, ili ako postoji negdje nekakav manual za to?

Znam da trebam iz command prompta, ali ne znam kam smjestiti taj “test-server.cert”…

Hvala na pomoći!

Kod mene je u /etc/apache2/ssl.crt/

Znači, zamijeniš taj “ssl.crt” sa “test-server.cert” i onda pokreneš generiranje certifikata?

Mislim da je za generiranje svejedno gdje se isti nalazi, ali kasnije ih staviš na predviđena mjesta. ssl.crt je direktorij u kojem se nalaze certifikati a ne file!

Hm…kod mene je direktorij “C:\xampp\apache\conf\ssl.crt” u kojem se nalazi server.crt … *ebem ti RBA, pa šta nisu složili ko sav normalan svijet…
Uopće ne znam odakle počet.

Ja sam prošao sve to tako da ti mogu pomoći, samo se moram prisjetiti svega. Dakle test.cert služi za provjeru potpisa payment gatewaya, njega samo staviš na predviđenu lokaciju, međutim nisam baš siguran da ćeš to moći raditi na localhostu, jer vidim da spominješ xampp.
Ti moraš generirati svoj privatni ključ i javni certifikat koji pošalješ njima da ga stave na testni server.

Ako ti je sve ovo prekomplicirano, možda je vrijeme da angažiraš nekog iskusnijeg.

Ma i ja sam radio taj certifikat, i nisam se mogao prisjetiti procedure. Međutim, malo čačkanja po netu i malo prisjećanja kako je to izgledalo i riješio sam.
Da i bilo bi zgodno kada bi netko iskusniji se javio, ali kao što rekoh, riješeno je.

Stavit ću ovdje proceduru, ukoliko se netko nađe u sličnom problemu.

Procedura za instaliran XAMPP (v2.5):

Downolidraj i instaliraj OpenSSL win32 (ili 64) sa adrese

http://www.slproweb.com/products/Win32OpenSSL.html

1.)U folderu napraviti copy i rename:

C:\xampp\apache\conf\ssl.crt\server.crt zamijeniti sa test_server.crt

2.)Ući u command prompt:
C:\openssl-win32\bin\

	- napraviti ključ: 	openssl genrsa -out server.key 2048
	- napraviti zahtijev: 	openssl req -new -key server.key -out (MID).csr
	- makni pass iz ključa:	copy server.key server.key.org
				openssl rsa -in server.key.org -out server.key
	- napravi certifikat:	openssl x509 -req -days 365 -in (MID).csr -signkey server.key -out (MID).crt

(MID) je MerchantID koji ste dobili od RBA za e-tomitreba

Napravljeni certifikat nalazi se u C:\openssl-win32\bin(MID).crt

Eto tako, nadam se da sam nekome skratio muke.

Ima li neko ovaj modul RBA e to mi treba za opencart shop
ili moze li ga isprogramirat
placam po dogovoru

Evo i jedan malo drugačiji pristup:

http://gorrc.blogspot.com/2010/11/generiranja-privatnog-kljuca-i-javnog.html