Opet google nešto hoće

Dobio sam u adsensu poruku sljedećeg sadržaja: " Kasnije ove godine Google će od svih izdavača koji poslužuju oglase korisnicima u EGP-u i Ujedinjenom Kraljevstvu zahtijevati upotrebu platforme za upravljanje pristankom (CMP) koju je certificirao Google. U tu svrhu možete upotrijebiti bilo koji CMP koji je certificirao Google , uključujući Googleovo vlastito rješenje za upravljanje pristankom. Ako ste zainteresirani za upotrebu Googleovog rješenja za upravljanje pristankom, započnite s postavljanjem poruke o GDPR-u."

Jel se ovo baš mora stavljat i što će se dogoditi ako se ne stavi? Ovo mi je totalno bez veze i uopće ne razumijem o čemu se radi, pogotovo jer imam obične stranice na kojima korisnici mogu samo čitati, ne moraju se logirati niti ostavljati neke svoje podatke niti sam osobno zainteresiran za takve podatke, pa ne shvaćam čemu ovo maltretiranje.

Ispričavam se ako je o ovome već bilo razgovora, ali sad nemam vremena pretraživati forum i zahvaljujem svakome tko mi da neki smisleni odgovor da shvatim što ovi hoće.

Jednostavno google (adsense) zahteva da se upotrebljava njihov baner za cookies ili neki od licenciranih njihovih partnera

Verovatno će se morati (u skorijoj budućnosti) implementirati na svim sajtovima koji koriste adsense ad manager i ad mob app.

Koliko sam shvatio možda grešim…nisam siguran al moglo bi se odraziti na oglase koji se prikazuju na sajtu.

Nema to veze sa tim dal tebi trebaju neki podaci od nekog tamo tvog posetioca sajta.

Ti podaci trebaju google adsenseu da bi “servirali” personalizovane oglase i NEpersonalizovane oglase posetiocu sajta a i moraju da se usaglase sa EU zakonima o privatnosti građana EU , inače plaćaće debele kazne ili neće moći poslovati na teritoriji EU

1 Like

Hvala ti na odgovoru. Već mi idu na živce sa glupostima, a zarada sve lošija i gledaju kako da nas sjebu.

2 Likeova

Meni zarada sve bolja i bolja na tri primarna weba ostale web stranice koje su još uvijek u pokušaju ne računam ali i tu kapne po 15-20 eura mjesečno zarade

Tu sam poruku objavio i ponovno javlja da učinim istu stvar. Navijem ih na vijak lagano

1 Like