Opet zapeo sa Wordpress-om

Moram napraviti redizajn stranice, ali ne mogu to učiniti u jednom danu. Treba mi više vremena pa sam iza www otvorio novi folder “redizajn” a u njega podigao wp-admin, wp-content i wp-includes, te sve ostalo… Međutim, kad upišem u address bar domenu www.dragalic.hr/redizajn/ dobijem prazan ekran (monitor)… Gdje griješim?
Evo fotke…

Dakle, na prvoj fotki je sadašnje stanje i dodan onaj “redizajn” u kojeg sam podigao ovo sa druge fotke…

Obrisi sve unutar tog redizajn foldera i skini sa http://wordpress.org/ najnoviju verziju Wordpressa odzipaj i sve to podigin u taj redizajn folder. Nakon toga pici dalje

Ok, hvala… Idem uraditi po savjetu… Javim ako što zapne, hvala…
Za baze upisati iste user i pass da može povući postojeće podatke?

Ne, jer ce ti onda se spojiti na live bazu i onda ako budes nesto od podataka mijenjao sjebat ces live stranicu. Napravi kopiju te baze kroz phpMyAdmin ili kako vec i onda se na nju spoji. username i pass mogu ostati isti ali je bitno da je druga baza.

Evo sad dođoh… Hvala na savjetu… :slight_smile:

Riječ je o drugom web site-u… Napravio sam bazu, instalirao novi Wordpress, podigao preko FTP-a temu, osim onih postojećih i sad se ne mogu logirati…
Prijavljuje mi ovo:
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/veterani/public_html/wp-config.php:1) in /home/veterani/public_html/wp-login.php on line 425

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/veterani/public_html/wp-config.php:1) in /home/veterani/public_html/wp-login.php on line 438

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/veterani/public_html/wp-config.php:1) in /home/veterani/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 925

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/veterani/public_html/wp-config.php:1) in /home/veterani/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 926

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/veterani/public_html/wp-config.php:1) in /home/veterani/public_html/wp-includes/pluggable.php on line 927

Unaprijed hvala za pomoć!

Nesto nije u redu sa temom ili sa nekim pluginom. Prebaci na default temu i vidi jel radi (twenty fourteen).

Nisam podizao još nikakve plugine, osima ako nije problem sa Akismet …? Da ga obrišem?

Obrisao sam novu temu i Akismet, ali opet se ne mogu prijaviti:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/veterani/public_html/wp-config.php:1) in /home/veterani/public_html/wp-login.php on line 425

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/veterani/public_html/wp-config.php:1) in /home/veterani/public_html/wp-login.php on line 438

Izgleda da je problem u wp-config.php file-u, iz nekog razloga imas output na prvoj liniji.

Daj zalijepi ovdje kako ti izgleda prvih par linija wp-config.php file-a.

<?php /** * Temeljna konfiguracija WordPressa. * * Ovaj zapis sadrži sljedeće konfiguracije: MySQL postavke, prefiks tablice, * tajne ključeve i ABSPATH. Više možete saznati ako posjetite * {@link http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php Editing * wp-config.php} Codex stranicu. MySQL postakve možete dobiti od vašeg web hosta. * * Ovaj zapis koristi wp-config.php instalacijska skripta tijekom * instalacije. Ne morate koristiti web stranicu, samo kopirajte i preimenujte ovaj zapis * u "wp-config.php" datoteku i popunite tražene vrijednosti. * * @package WordPress */ // ** MySQL postavke - Informacije o postavkama možete dobiti od vašeg web hosta ** // /** Ime vaše baze podataka za WordPress */ define('DB_NAME', '.........'); /** MySQL korisničko ime baze podataka */ define('DB_USER', '.......'); /** MySQL lozinka baze podataka */ define('DB_PASSWORD', '.........'); /** MySQL naziv hosta */ define('DB_HOST', 'localhost'); /** Skup znakova koji će se koristiti u kreiranju tablica baze podataka. */ define('DB_CHARSET', 'utf8'); /** Collate tip baze podataka. Ne mijenjate ako ne znate što radite. */ define('DB_COLLATE', ''); /**#@+ * Jedinstveni Autentifikacijski ključevi (Authentication Unique Keys and Salts). * * Promijenite ovo u vaše jedinstvene fraze! * Ključeve možete generirati pomoću {@link https://api.wordpress.org/secret-key/1.1/salt/ WordPress.org tajni-ključ servis} * Ključeve možete promijeniti bilo kada s tim da će se svi korisnici morati ponovo prijaviti jer kolačići (cookie) neće više važiti nakon izmjene ključa. * * @od inačice 2.6.0 */ define('AUTH_KEY', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); define('SECURE_AUTH_KEY', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); define('LOGGED_IN_KEY', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); define('NONCE_KEY', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); define('AUTH_SALT', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); define('SECURE_AUTH_SALT', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); define('LOGGED_IN_SALT', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); define('NONCE_SALT', 'ovdje unesite svoju jedinstvenu frazu'); /**#@-*/ /** * Prefix WordPress tablica baze podataka. * * Možete imati više instalacija unutar jedne baze ukoliko svakoj dodjelite jedinstveni * prefiks. Koristite samo brojeve, slova, i donju crticu! */ $table_prefix = 'wp_'; /** * Za programere: WordPress debugging mode. * * Promijenit ovo u true kako bi omogućili prikazivanje poruka tijekom razvoja. * Izrazito preporučujemo da razvojni programeri dodataka (plugin) i tema koriste WP_DEBUG * u njihovom razvojnom okružju. */ define('WP_DEBUG', false); /* To je sve, ne morate više ništa mijenjati! Sretno bloganje. */ /** WordPress apsolutna putanja do WordPress mape. */ if ( !defined('ABSPATH') ) define('ABSPATH', dirname(__FILE__) . '/'); /** Postavke za WordPress varijable i već uključene zapise. */ require_once(ABSPATH . 'wp-settings.php');

Ako si ručno editovao, onda postoji mogućnost da ti je editor ubacio BOM (Byte Order Mask) na početak fajla. Radi se o par nonvisible karaktera koji se kod UTF-a dodaju na početak fajla i vidljivi su u HEX editoru. Meni to često napravi problem kad se zaboravim :smile:

1 Like

wp-config-sample.php sam preimenovao u wp-config.php i upisao potrebne podatke… Sve to sam odradio kao i do sada u Notepad-u… Ako ne ide u Notepad-u koji editor da koristim? Hvala… :smile:

Dečki, hvala, problem riješen sa Word text editorom… Ipak je bio problem u Notepad-u.

Još jedno pitanje… Kako podići logo iznad da se vidi cijeli?

Možeš na više načina:

.logo { margin-bottom: 50px }
.logo { margin-top: -50px }
.logo { position:relative; bottom: 50px }
.logo { position:relative; top: -50px }

Hvala na pomoći, no gdje ili u kojem folderu to mogu ispraviti…

Nađeš floder wp-theme i tamo ti je negdje glavni css file. Obično ga developeri nazivaju main.css, style.css, imeTeme.css i slično. Također, može biti smješten i ovdje recimo: wp-theme/css/main.css.

Također, ja sam ovdje kao primjer naveo da je logo označen klasom .logo ali to može biti i nešto drugo, npr. #wp-logo.
Instaliraj firebug ili neki drugi developerski alat za preglednike koji znatno olakšava pronalazak ispravnih putanja i nazive/klase elemenata.

Veliko hvala, Horz! :slight_smile:

Da ne otvaram novu temu, imam neki problem sa wordpressom, kad hoću da dodam temu ili plugin bilo šta otvori samo sajt i piše: