Optima hosting - reviews?

Pozdrav,

ima li netko ovdje da koristi Optima hosting, i kakva su vam iskustva? Cijeni i paketi mi se čine skroz ok. Razmišljam se prebaciti tamo s Infoneta kojem se generalno, po mom iskustvu, usluga jako pokvarila.
Konkretno me zanima kakva je podrška za korisnike, downtime usluge, problemi s njima ako ste ih imali i slično.

S Plus hostingom sam uglavnom imao dobra iskustva (tu i tamo je znao iskočiti poneki problem ali nije strašno), ali su im cijene dosta visoke, tako da tražim neki kompromis. Slobodno preporučite i neku treću opciju.

Ja sam kod Optime od 2014. za firmu koristim, nikad problema.
Podrška je tu uvijek kad ti zatreba.

Uglavnom, samo pohvale imam za njih.

Prije sam ih koristio i mogu reci da sam zadovoljan bio.

2 klijenta su mi bila na Optima, nije bilo problema. Zbog drugih okolnosti su danas kod drugog providera.

Klijent mi je jučer zakupio Optima hosting. Nemam što drugo reći nego da sam ostao nemalo razočaran. Prepiska ispod (od dolje prema gore):

Ukratko:

  • SSH se dodatno plaća :joy: :joy:
  • sve izvan public_html-a je zaključano i to se ne može promijeniti :joy: To valjda oni imaju specijalni server i cPanel koji na Plusu i Infonetu nemaju
  • root se ne može postaviti na /public_html/whatever jer cPanel tako ne funkcionira :joy:
  • miješaju pojmove subdomain i addon domain
  • generalna nesusretljivost

Sva sreća da i ja nisam kod njih zakupio hosting…a sada definitivno ni neću.

@crais Niste ni ti ni klijent upravu.

a# Optima nisu dužni da vam daju ssh pristup radi sigurnosti i sebe jer se isti može zloupotrebiti
b# Sigurnosno pitanje opet, ti kao klijent možeš vršiti putem ssha malicious code execution i pristupiti root serveru.
c# root od klijentovog cPanel naloga se može staviti na koji god hoćeš, međutim defaultni je /home/imedomena/public_html tako da ne vidim zašto bi tebi bio suprotno, sem ako ne želiš da ti se dodatni domen ponaša kao subdomen glavnog pa želiš izbjeći search indexing tog foldera unutar root domene.

Svi klijenti koje sam ja služio pre par godina su uz opravdan razlog dobili i ssh pristup besplatno, i bilo koje modifikacije koje su tražili, a koje su predstavljale sigurnosni rizil po host.

SSH na share hosting okružju nije baš najsretnije riješenje (govorim iz iskustva) :slight_smile:

S Optimom imam dobra iskustva… a za ostalo - svaka hosting kuća kroji svoja pravila i vjerojatno imaju još dobrih razloga (osim iz prepiske) zašto je tome tako.