Optimizacija - gdje se upisuju ključne riječi?

Pozdrav!
Prvi put vršim optimiziranje web stranica tako da me trenutno muče osnove.
Rečeno mi je da se ključne riječi (po kojima će SEO tražilice prepoznat stranicu) upisuju unutar svake stranice web-a.
Gdje upisujem ključne riječi (u stranici) i koji su mi kodovi potrebni uz ključne riječi?
Stranica je izrađena u Dreamweaveru CS4.

Ako misliš na meta keywords, Google ih više ni ne gleda.

Sorry ali sad mi nije jasno - na osnovi čeka će onda Google prepoznati novu web stranicu?

Ovo ti je dobar pocetak za citanje:
http://www.seomoz.org/article/search-ranking-factors

Nakon toga još par godina citanja, pracenja i prakse i mozda uhvatis odokativno kako Google izracunava SERP :slight_smile:

To upisujes u HTML tvog sajta, samo napravis tag Ovo gdje je primjer upisujes rijeci!

Evo ti primjer jedne head sekcije html dokumenta. To se stavlja u sve dokumente, ali ti je već rečeno da ih tražilice više ne čitaju.

Davor R. Bergam - personal homepage <meta name="keywords" content=

Davor,Bergam,osobna,stranica,personal,page,zivotopis,biography,

slike,pictures,kontakt,contact,gosti,guests,ibm,computer,kompjuter,racunalo,reuma,rheuma,sibenik,dalmacija,

dalmatia,hrvatska,croatia,jadran,adriatic,radio,photo,karate,zastitar,guard,pensioner,umirovljenik,bas,bass,

glazba,music,muzika,more,sea

Hvala vam, to su tagovi koji su mi trebali! A što se tiče prepoznavanja na Google-u, vidjet ću šta bude-bude.

Gledaj, to NISU tagovi koji su ti trebali. Dodavanje tih tagova skoro je u potpunosti besmisleni gubitak vremena. Tražilice ne funkcioniraju tako da dodaš sitemap i upišeš keyworde u meta keywords (iako vecina pocetnika misli da je to SEO). SEO je vrlo kompleksna “znanost” i ako stvarno želiš znati o cemu se tu radi, kreni citati od onog linka koji sam ti dao.

Gledaj, upiši te pojmove u title i sa ostalim se ne zamaraj, samo radi sajt kako znaš i dodaji sadržaj redovno i što više. Reklamiraj što više taj sajt i to je seo.

Dobro a zakaj ti ljudima to pises i promoviras uzvisenost kroz topice, a istovremeno nedas suvisli odgovor? Inace to opce nije vrlo kompleksna znanost :slight_smile:

OP, vidi sto ti sime pise i drz se toga.

Šime, svaka čast!!! :kuc:

Da. Hrpa besmislica koje je Gigolo dao je dobar primjer kako meta tagovi nebi trebali izgledati.

Da. To bi bilo nekih 90% optimizacije.

Preostalih 10% je znanost i ne može se objasniti u dvije-tri rečenice.

Ključne riječi ako je to moguće trebaju biti u naslovu stranice (), heading tagovima (

do

, ali naravno da ima nekog smisla), istaknutim riječima (boldane riječi) i u samom tekstu (

). Na vlastitoj stranici je dobro stavljati i linkove na ključne riječi ali da ne odlaze sa tvoje domene, dakle da se linka na neku drugu stranicu na domeni. I na kraju, ključne riječi nisu zgorega ni u URL-u sajta. Što se tiče to ti google više ne čita kao relevantan podatak za SEO tako da možeš i preskočit.