Optimizacija za strani Google

[quote=“mestro67”]
Komentar se odnosi na Bugijev post, a uostalom ja sam prvi koji je dobio link od člana IvanPeso na PM tako da znam o kojoj se stranici radi, kada je napravljena i za što želi konkurirati.[/quote]

Joj…oprosti onda…mislio sam da si gore citirao mene a ne bugija :wokmen:…pa daj onda, kad vec imas taj PM clana IvanPeso (eh…koj’ si ti sretnik)…pomogni momku da poleti s tim webom.

Nije nimalo smiješno i konkurencija je jedini razlog zašto ne govorim neke svoje postupke. Možda to ne vrijedi za sve ali vrijedi za mene. Večina tu na forumu znaju o kojoj sam ja niši, isto tako je puno ljudi na forumu u toj istoj niši. Ti ljudi koji su mi konkurencija kopiraju moje sajtove kao i ja njihove, ne radi se o nikakvom preseravanju ni ničemu slično, jednostavno je tako. Tko prije njegovo.

Reći ću ti jedan banalan primjer. Radim sada neke sajtove, mogao bi se puno lakše i prije probiti da ih promoviram na svojim starim sajtovima ali ne želim to učiniti, ne linkam ih po svojim sajtovima jer bi konkurencija naišla na njih, zainteresirala bi se, raspitala i postala postala mi konkurencija za tu nišu. Pričekat ću barem 3-4 mjeseca da linkam te nove sajtove na svoje stare stranice, ubit ću se od posla, idem 10 puta dužim putem ali ako uspijem barem ću si stvorit 100metara prednosti pred drugima.

Puno puta to nisam ozbiljno shvatio , rezultat je bio da sam imao po prva 3-4 mjesta za jake pojmove, nakon što sam se izlajao u roku od 3 mj i par desetaka novih sajtova od konkurencije nisam imao ni jedan sajt na prvoj stranici googla.

jooooj Bugi…oprosti…ja cijelo vrijeme komentiram situaciju korisnika IvanPeso koji je zapoceo temu i postavio “problem”.
Pa sam tek sada shvatio da nas sve tu iebu guglovi algoritmi koji nam pozicioniraju webove gore-dolje osim tebe koji se izlaj’o na forumu pa ne ovisis o guglovom algoritmu nego o mangupima koji ti na forumu webmajstora kradu ideje??!!
Sve si mislim…pa daj i ti ukradi ovdje nekome neku ideju pa da se obogatis na brzinu :wink:
Mislim…ono…po sistemu oko za oko zub za zub… :wink:

@Bugi hvala na pm. Svakako zanimljiva tehnika.

BTW isprazni svoj inbox jer ti se nemože poslat pm

[quote=“posluzitelj”]jooooj Bugi…oprosti…ja cijelo vrijeme komentiram situaciju korisnika IvanPeso koji je zapoceo temu i postavio “problem”.
Pa sam tek sada shvatio da nas sve tu iebu guglovi algoritmi koji nam pozicioniraju webove gore-dolje osim tebe koji se izlaj’o na forumu pa ne ovisis o guglovom algoritmu nego o mangupima koji ti na forumu webmajstora kradu ideje??!!
Sve si mislim…pa daj i ti ukradi ovdje nekome neku ideju pa da se obogatis na brzinu :wink:
Mislim…ono…po sistemu oko za oko zub za zub… ;)[/quote]

Jesi ti glup ili se praviš glup?

Objavi na forumu da prodaješ sajt super mario igre i postavi sliku da zaradi 20 eura dnevno, sutra će biti zakupljeno 30 super mario domena, to nije krađa, to je normalno i činjenica.

[quote=“IvanPeso”]@Bugi hvala na pm. Svakako zanimljiva tehnika.

BTW isprazni svoj inbox jer ti se nemože poslat pm[/quote]

Jesam

I koji ti k…c oni smetaju, ti koji su zakupili te domene nemaju pojma koliko ti je trebalo da dođeš do tih 20€ dnevno i ja im dajem rok od max. 2 mjeseca i nakon toga će odustati neće zarađivati ništa i domena će otići u zaborav, a tvoja će i dalje zarađivati 20€ dnevno. Tako da skrivanje savjeta i znanja kao zmija noge služi isključivo u napumpavanje vlastitog ega i ništa više.

Po tvojoj logici mi ne bi trebali dijeliti svoje znanje i iskustva ovdje na forumu, jer ako ja nekom kažem kako da se spoji na bazu s PHPom ili kako da napravi ToDo aplikaciju u ASP.Net-u on mi automatski postaje konkurencija, a to uopće nije istina i da se svi povodimo tvojom logikom ovakvi forumi uopće nebi postojali.

[quote=“CreatifCode”]I koji ti k…c oni smetaju, ti koji su zakupili te domene nemaju pojma koliko ti je trebalo da dođeš do tih 20€ dnevno i ja im dajem rok od max. 2 mjeseca i nakon toga će odustati neće zarađivati ništa i domena će otići u zaborav, a tvoja će i dalje zarađivati 20€ dnevno. Tako da skrivanje savjeta i znanja kao zmija noge služi isključivo u napumpavanje vlastitog ega i ništa više.

Po tvojoj logici mi ne bi trebali dijeliti svoje znanje i iskustva ovdje na forumu, jer ako ja nekom kažem kako da se spoji na bazu s PHPom ili kako da napravi ToDo aplikaciju u ASP.Net-u on mi automatski postaje konkurencija, a to uopće nije istina i da se svi povodimo tvojom logikom ovakvi forumi uopće nebi postojali.[/quote]

Od njih 20 njih 2 te moraju prestić da imaš svo znanje svijeta. Normalno da nije problem u html-u phpu, tehničkom znanju… ali je problem kada neke druge podatke tipa niše, gdje ima love, kako do posjeta, neke svoje cake i sl.

Bugi jesi li ti stvarno iz Zadra ili si možda otočanin, sa Paga, Ugljana ili Pašmana:-)))

Koliko ti od prilike treba vremena da podigneš na 1-5 domenu koja je tek kupljena, a treba je pozicionirati na neke srednje konkurentne HR keyworde. Koji je red veličine?