Ormarar - poziv na suradnju, ideje i slično

Pozdrav kolege :slight_smile:
Neki dan me admin foruma “obavijestio” da sam u zadnjih 365 dana na forumu bio 364 dana haha
Malo nevjerojatan podatak, ali mislim da se i ne treba čuditi… ovaj forum je pun pametnih, načitanih i ambicioznih ljudi. Gušt je biti dio ove priče.

Eh, došlo vrijeme (i ideja) da pokrenemo još jednu priču.

Uz to što sam na forumu svaki dan, poslovođa sam i “vlasnik” jedne tvornice namještaja.

Nekim svojim izračunima, iskustvom (itd.) zaključio sam da trebam proizvoditi što više ormara (po mjeri). Bilo bi idealno ako ova priča omogući da proizvodim samo ormare (po mjeri).
Btw, kako se zove čovjek koji je stručnjak za proizvodnju ormara? :smiley:

Eh sad, zašto ovo pišem na geek (webmaster) forumu?
Zato što želim online projekt koji će prodavati ormare (po mjeri).

Kako bi dočarao ozbiljnost projekta: moja tvornica dnevno može izbaciti ormare u vrijednosti minimalno 30 000 kn.

Problem?
Nemam ideju, znanje, vrijeme ni novac da nekom odmah platim za pokrenutanje jedanog tako velikog i ozbiljanog projekta.

Tražim:
Tražim osobu (firmu) koja želi, može i ima dovoljno znanja za izraditi projekt (od weba na kojem bi ljudi crtali svoj ormar ili kupili gotovi primjerak, pa do marketinga) koji će u godinu-dvije-tri prodavati 20 000 - 50 000 kn dnevno.

Nudim:
Nudim sve osim velikih novaca unaprijed - nemam ih dovoljno za takav projekt.
Ako se javi netko sa stvarno dobrim projektom, a ne želi ići na proviziju nego novac unaprijed… i to se valjda može nekako riješiti (krediti, fondovi itd), ali radije bi išao u suradnje i provizije.

Meni se najviše sviđa ideja u kojoj bi onoj tko napravi projekt uzimao od mene proviziju po prodaji.
Primjera radi, tvornica dnevno izbaci 30 000 kn… provizija može biti (bubam, okvirno) 3 000 kn.
Tvornica izbaci 50 000 kn (moguće je), provizija iznosi preko 100 000 kn/mj.

Imaš ideju i rješenje, ali ne želiš to raditi i sudjelovati? Nema problema, masno plaćam ideju koja će na kraju zaživit.

Znam da na ovom forumu ima ljudi koji su sposobni napraviti tako nešto… javite se, dogovarat ćemo se :slight_smile:

1 Like

Svako bi mi bilo drago da ti se netko javi i da uspiješ u naumu. Nebi želio ulaziti i brojke i na prvu mi se svidjela ideja da si ljudi nacrtaju ormar i da ga naruče online. Super! Postavlja se pitanje, što ako ljudi daju krive mjere? Možda je ipak pomalo potencijalno rizično ako netko naruči ugradbeni ormar bez da stolar dođe izmjeriti. A ako on mora doći i ne treba to biti neka sofisticirana stranica, dovoljan je kontakt i par slika posla od prije i broj telefona

1 Like

Nema razloga da se proizvodi samo za RH… dostava ormara je jednostavna (donekle)

Ormari po mjeri su ugl skuplji od 5000 kn.

To sam bubnio, naravno da treba napraviti analizu koja bi dala točan postotak.

Hoćeš reći da osoba koja proda 300 ormara mjesečno može dobiti preko 550 000 kn/mj? :o

Neću reći da nije tako, ali nisam baš siguran.
Volio bih da ovaj topic ide u smjeru da se ljudi javljaju sa idejom, prijedlogom, ponudom itd. (Pa i ako je to da traži 50%, neka to bude u konkretnoj ponudi na koju ja mogu odgovoriti nekim konkretnim izračunima).

Nije mi potrebno da netko daje svoja financijska/ekonomska mišljenja. Ako ih pak bude, potrudit ću se odgovoriti i prodiskutirati svaki :slight_smile:

EDIT: nisam dobro pročitao ovo za 50%… sad mi je puno logičnije.
No, to i dalje nije ono o čemu želim raspravljati u ovoj temi :slight_smile:

U Dalmaciji ja mogu izraziti na mjerenja, a u ostatku RH mogu naći suradnike u izmjeri, montaži itd.

Ormari su najlaksi za mjerenje, proizvodnju, dostavu i montažu.

U ormarima se događa najmanje grešaka.

Sve se može riješiti…

Promet je 1 100 000, dobit je miljama daleko od toga…

Hvalaaa :slight_smile:

Odlicna ideja, na to bi pristao odmah. Ali nemam kapaciteta niti tim koji bi to radio.

To je model koji je za developere i prodavatelja nabolji. Prvo ce se developeri truditi da firma zaradi sto vise, jer dozivotno imaju postotak. A prodavatelju je lakse krenuti.

U buducnosit zelim raditi dev rjesenja na ovakvim modelima.

Bravo, svaka cast i sretno. Pozitivno!!

2 Likeova

Zanimljivo i inovativno!

Ali na čija bi leđa pao trošak marketinga?
Možda još bolje da pitam kako sad pronalaziš kupce za ormare?

Velik je rizik što ako bude problema sa nacrtom, mjere na kraju ne budu odgovarale, a poznavajući današnje internet kupce koji se bune radi robe vrijednosti do 50 kn strah me i pomisliti šta bi bilo da t netko vrati ormar od 5000 kn da ga prepravljaš i tako par puta.

Druga stvar je opće nepovjerenje hr kupaca prema stvarima koje nisu od Ikee ili od njihovog čovika.
Pretpostavljam da ciljaš masovno, dakle cijelu hrvatsku a ne specifičnu nišu tipa arhitektice iz Zagreba mlađe od 30 što četvrtkom jedu sushi.
Teško da će netko iz međimurja kupiti ormar od tebe, ako u krugu 10 km ima 10 stolara i bauhaus

Ako onaj koji porucuje unosi mjere ti stavis da je on odgovoran i snosi troskove ukoliko je napravio gresku, najbolje da mu ti par puta mijenjas o svom trosku kako da ne.

Moze da napravi mogucnost da kupci mogu da biraju dizajn, a da mjere uzimaju oni kao firma ili oni sami unose mjere time bi mnogo brze dobili proizvod eto da to bude prednost.

Najpametnije mu je da ako se rade ti crtezi da on ima vec predefinisane dizajne gdje ljudi unose dimenziju samo dimenziju. Kao ono kad porucujes majice na ove online sjatove jednostavno dodajes svoj logo natpise itd. biras velicine koje ti nude i to je to. Na istu foru moze i on samo sto bi imao vecu ponudu ili manju zavisi od njega.

Mislim da mu je mnogo bolje i lakse za ovaj projekat sto je zamislio da ima da odaberu boju onda koje drvo u pitanju ili sta vec zele i predefinisane modele da ima ljude koji ce da mu naprave modele gde ce ljudi imati ogroman izbor za odabir i samo kazu koja sirina visina i dubina i to je to.

Što ako hoću ormar po narudžbi od određenog drveta, određenih dimenzija, jer mi je takav prostor? Npr. hoću stol da mi se radi od hrasta ili oraha i to sam spreman platiti.

Jeste da je gotov stol od iverice 1000-1800 kn jer se radi serijski, a od oraha x4 ili x5 po narudžbi.

Npr. kad ću kupovati drugi stol za radnu sobu, morat ću ga dati raditi jer unutra ne ide standardni kutni stol, dimenzije su nešto manje, nadalje , hoću određenu širinu.

Recimo da mi na stolu koji imam ne odgovora širina, tj. preuski mi je.

Što se tiče izmjera, tu mogu ljudi poslati nacrt prostorije poslikan sa mobitelom, i ucrtati gdje hoće ormar i koliko razmaka. koje širine i zna se da je do stropa iznad 2 m, znaći ormar bi trebao biti visine 1.9-2.0 m.

Možda netko ima i manje, ali je druga situacija.

Nisam znao…

Kad sam trazio stol po narudzbi od oraha, cijena je bila 4x-5x u odnosu na cijenu stola od iverice.

Posto mi je bilo hitno, onda sam kupio u lesnini od iverice jer nisam mogao cekati 2 tjedna da mi odrade.

Mama i tata marketinga :slight_smile:


Nemojte ljudi trošiti vrijeme na pokušaje da mi objasnite ekonomiju (brat 5 godina ekonomije, ja i majka 3 godine + iskustvo) i njenu povezanost s proizvodnjom namještaja (stari i stara 25 godina, brat i ja po 5 iskustva) :sweat_smile:

Posvetite se rješenju teme i tome kako ćete u suradnji sa mnom zaraditi 100 000+ kn/mj :slight_smile:

2 Likeova