Osjecaj u radu. (Job feeling)

Lijep pozdrav svima.
Vec par godina sam freelance.
Adsense, pagevi , webprostori.
Sam svoj gazda.
U medjuvremenu sam dobio prejaku ponudu za cool placeno radno vrijeme.
Global Operations Menager.
Radim quote i bookinge za shipmente
Ocean freight , Air freight.
Kontroliram te letove.
To je prvi posao u kojem imam jednog covjeka iznad sebe (Boss)
Ali nemam tog feeling dok radim sve to.
Ne osjecam se uredu zbog tih 10 radnih sati dnevno.
Osjecam se kao bot, bez ukljucivanja svoje maste , bez svog dizajna , bez icega svog sto bi ubacio u to sve.
Sto se tice zarade.
2x je veca od mog basica koji sam radio sa svim tim stvarima prije ovog posla.
Da li postoji neka knjiga ili nesto sto moze pomoci mojoj situaciji.
Mozda nisam fino objasnio situaciju u kojoj se nalazim, ali ne osjecam se uredu radeci za nekoga ili jos gore raditi posao kojem nije potreban osjecaj.
Da li jos neko od vas imao slicnu situaciju ili nesto slicno nakon cega ima neku toplu preporuku za mene.
Hvala
Lijep pozdrav.

kao što reče jedan forumaš ovoga foruma

“nađi kakvo žensko, smiri to u gaćama”

4 Likeova

Look, moraš try, nakon toga ćeš vidjet da li je to for you. However, sretno ti bilo.

1 Like

Haha Ruin, :sweat_smile:

Nikad nisam uspio biti skoncentrisan tako u nekim stvarima.
Nakon 10 dana se izgubim niti odgovorim niti sta.
Nestao sa planete. :blush:
Mislim da sam sa 21 godinom jos mlad za toga i to.

Vec 2 mjeseca rada.
Poceo mi se javljati ovaj osjecaj u posljednjih 20 dana.
Ali pokusam nesto napraviti sa tim,
Nekad se osjecam ne zahvalan i ne siguran sto se tice nekih odluka.
Ali u isto vrijeme volim kontrolirati i udovoljiti u svom osjecaju.

Hvala ti :slight_smile:
Have a great one!

Oprosti ali zaboravio sam zahvaliti.
Hvala ti. :slight_smile:
Mislim da to nije stvar koja bi popravila problem koji imam.
Hvala jos jednom,

Pazi nešto, radi ono što te čini sretnim, jer nije sve ni u :heavy_dollar_sign:. Budu i prođu. Bolje je zaraditi 50k € godišnje radeći ono što voliš, nego 80k € ono što ne voliš :wink:

1 Like

To je to kada gledamo bez bilo koje druge solucije za rijesenje.
Hvala,

Have a great one, :slight_smile:

Eh, moras se pitati koja ti je svrha. Ako se ne osjecas dobro na svom radnom mjestu daj otkaz i bjezi. Ali dobro razmisli zasto bi to napravio. Ako bi to napravio samo zato jer te nesto kopka pod kozom a mislis da je to zbog tog posla onda si u krivu. Vrlo je moguce da imas samo svrab…

Uglavnom sam sebi postavi ciljeve i pronaci svrhu u zivotu i ako se ona kosi sa tvojim poslom bjezi dok si mlad…

1 Like

Bio sam relativno nedavno u identičnoj poziciji. Zaposlen, puno bolje plaćen nego solo igrač…ali taj iznenadni gubitak slobode me poljuljao…

Nezahvalnost koju spominješ? Nikakva nezahvalnost nije težiti uvijek ka boljem. Pogledaj evoluciju, to radi milijardama godina… Tvoj osobni napredak staje onog momenta kada prestaneš udovoljavati sebi…a to je nezahvalnost prema životu i mogućnostima koje ti on nudi.

Napravi ovako:
stavi si na vagu sve što te muči iz trenutne situacije i sve što ti je bilo odlično u prethodnom životu freelancera.
Na prvom mjestu će tu očito biti slobodno vrijeme…

Čim težiš staroj slobodi, očito ti je ona bila bolja od ovoga. No i ovo ima svoje čari koje ne želiš napustiti…od tuda ti stižu dvojbe. Pa fino kreiraj u mašti uvjete na poslu koji su ti ekvivalent staroj slobodi.
Kako ćeš znati da si dobre uvjete izmaštao? Pa tako jer u tom momentu ćeš još manje biti siguran jel bi htio staru slobodu ili posao sa svježe izmaštanim uvjetima.

Onog momenta kada osjetiš da je srcu u potpunosti svejedno jel bi htjelo staru slobodu ili izmaštane uvjete…onda znaš da imaš ravnopravnu skicu onoga što želiš.

Sa takvom skicom odeš šefu i kažeš mu: “Ja želim to, to i to.” I otvoreno i pristojno mu objasniš da ako ti nije u mogućnosti ispuniti zahtjeve, da ćeš ti ipak rađe uživati svoje uvjete koje si već imao ranije. Mora biti i on svjestan slobode tvog izbora i pred što ga stavljaš.

Ako ne pristane, ionako ti je svejedno…ionako imaš već slobodu koju jednako cijeniš kao novu kreaciju koji si pokušao ostvariti.

Najgluplje bi ti bilo direktno vratiti se slobodi, a ne iskoristiti tu mogućnost slobode izbora da si kreiraš život kakav želiš.
Na ovaj način kada si slobodan maštati i kreirati si vlastite uvjete… jednostavno ćeš si omogućiti da uvijek živiš život o kojem ti maštaš i kojega si ti kreator, a ne da drugi budu kreatori tvog života.

Naravno, da bi ti kreacije lakše prolazile…uvijek gledaš koji su tvoji osobni interesi a da se preklapaju sa interesima okoline u koju se infiltriraš. I onda si nezaustavljiv.

Jer, uvijek moraš gledati kako tvoja kreacija nekome pomaže. Nikada, ama baš nikada nitko na ovom svijetu neće odbiti pomoć. Kada postaneš svjestan kako ćeš drugima pomoći, a da iz toga i ti imaš osobnu korist …znaš da su ti ta vrata uvijek otvorena.

Sretno i uživaj. To je nadasve glavno. :slight_smile:

2 Likeova

Ja sam isto razmišljao o tome. Radim oko 16 sati dnevno kod kuće, svaki dan, skoro bez slobodnog dana. Možda 1 dan mjesečno mi je slobodan. Klinci urliču ali kad odu u školu imam svoj kao mir. Mislim da bi se preporodio sam da sam među ljudima, da pričam sa nekim a da nisu moja obitelj, bez obzira dali sam u uredu. Krvav je ovaj posao naš na internetu. Jedino što me drži je ta para koju nebi zaradio nigdje. A opet, dali je sve u tim novcima… ne znam. Jedva čekam da prođu još tih godinu dvije i onda više neću morati raditi. Mislim da je promjena uvijek dobro došla, da nije neka monotonija

1 Like

Hvala ti dobri čovječe,
Ne bih želio da pokusavam nesto napisati kako se osjecam i sta bi volio uraditi za tebe zbog tvog odgovora na moj upit.
Pomogao si mi.
Stvorio si sliku koju nisam mogao kreirat.
Vratio si sigurnost i moju vlastitu dimenziju u moje ruke.
Ako postoji bilo koje kreiranje koje bi moglo pomoci tebi, any time , please let me know.
Zelim pohvaliti forum
Nisam siguran kako da zahvalim , ali vrijeme je pred nama.
Ako i kada budes gotivio da zezas amere.
Imas papir i uredjaj dostavljen za sebe.
Hvala ti,

Lijep pozdrav,

A mozda je cak obitelj odgovor koji ti treba.
Mozda trebas cesce provoditi vremena sa njima.
To su ti ljudi sa kojim bi mogao komunicirati.
I think.
:slight_smile:

Slažem se. Komuniciramo mi. Odlično se svi slažemo i funkcioniramo, samo što sam ja nezdovoljan jer nemam vremena a svaki dan mi je isti. Nemam alternative kao recimo ti. Baš je odlično bozoou složio odgovor a onda će i odgovor na tvoje pitanje doći samo.

Ma ništa, jako mi je drago ako sam pomogao…i nema lijepše zahvale od tvojih iskrenih riječi :wink:

Samo ću još nadodati…nemoj ni brzopleto ništa potezati, da te nebi zezno, hehe. Ali, čim ti pitaš na forumu, nisi brzoplet. Ja sam inače točno tri mjeseca nakon zaposlenja donio tako jednu bitnu odluku i ispalo je sve savršeno. Tako da nam se i tajming otprilike poklapa, pošto si ti dva mjeseca zaposlen. Moguće da sam i ja nakon dva mjeseca počeo grunatati…a onda nakon tri ispalio želje…

Isto kao što nemoj biti brzoplet, još gore je biti intertan. Neki provedu cijeli život radeći posao koji ne žele…a taj nikako ne želiš biti!

Vidim mlad si i čudesa su tek pred tobom. Nisam ni ja puno stariji, svega 31g imam …ali razlika ipak postoji. A točno tako sam u tvojim godinama počeo otkrivati čudesa ovog svemira, tako da ti želim sretan i vesel put. :smiley:

Reći ću ti još jedno,…ako ne poklekneš pod onim što imaš i ako ćeš ustrajno uvijek ganjati ono što želiš imati…hrabro sljedeći svoje snove…završit ćeš doslovno ko “Alisa u zemlji čudesa.”. :smiley: A ta zemlja čudesa je još luđa od snova koje ganjaš…tako da se definitivno isplati!

Tako je, vrijeme je pred nama. Bit će mi dovoljno da me se sjetiš onog dana kada skužiš što sam ti htio ovim gornjim reći.

Ovo nisam skužio na što misliš, ali djeluje zanimljivo? :slight_smile:

Amazon workspaces.
Privatni serveri.
Let’s jump to another subject. :email: :smiley:

Meni je super radit ono sto volim, a to je development, baze i sl.

Ali kad moram raditi doma oko kuce osjecam se kao u zatvoru i jedva cekam da zavrsim da odem na pivo ili sjednem za racunalo.

1 Like