Otvaranje društvene mreže

Pozdrav svima,

Ako bih hteo da otvorim neku društvenu mrežu koju bih nazvao eto jedan banalan primer “hotlinkedin” (ili bilo koja druga rec uz linkedin), i ta mreža jednog dana dobro krene…
Da li meni kompanija LinkedIn može nešto po tom pitanju? Da me tuže itd…
I da, imao bih naravno potpuno drugačiji koncept sajta, nišu i logo od njih.
Pitanje je samo informativno i svaki komentar je dobrodošao.

Nema šanse, kao ni neko ime koje bi sadržalo Google ili Facebook u imenu sajta. Odmah bi se pojavile gomile sajtova sa sličnim imenima. Suviše su to ozbiljne kompanije da bi dopustile tako nešto,

Nisi mogao doći na bolju ideju za ime, nego baš moraš u nazivu imati linkedin? Sada je to Microsoftovo, zatvorit će te u roku 7 dana :D.

Dobro su ti rekli @milito i @Tomas. A otvat dru štvenu mrežu u 2017. I probat izrklamirat nema šanse. Jedino ciljanje na neku svoju ekipu to će ti ić par mjeseci i opet češ zatvorit mrežu.

Pozdrav svima,

Ako bih hteo da otvorim neku društvenu mrežu koju bih nazvao eto jedan banalan primer “peoplelinkedin” (ili bilo koja druga rec uz linkedin), i ta mreža jednog dana dobro krene…
Da li meni kompanija LinkedIn može nešto po tom pitanju? Da me tuže itd…
I da, imao bih naravno potpuno drugačiji koncept sajta, nišu i logo od njih.
Pitanje je samo informativno i svaki komentar je dobrodošao.

Ako ti krene to će ti biti najmanji problem… :wink: S druge strane moraš vidjet imaju li nekakav “patent” na proizvod “linkedin”

Milane, otvorio si istovjetnu temu prije 11 dana.
I maloprije novu, istoimenu. :frowning:
Sada sam ih spojio. I jedna ovako glupava tema na našem Forumu je previše, ali u redu. Nemoj to više raditi (otvarati duple tene), molim te. :frowning:

Moderator.
:o:

Lik baš zapeo nešto za linkedin, gubiš vrijeme čovječe, kakva društvena mreža…džabe ćeš izgubiti i pare i vrijeme…

Druze nisi ni svestan, sa tim nazivom ili bez njega ima da napravim revoluciju.

zasto je onda vec nisi napravio?

Napravi onda druže, ovako samo gubiš vrijeme po forumu.

DMCA u najboljem slucaju veruj mi :slight_smile: Meni zatvorise sajt i 150+ sajtova pored (bili na istom hostu) jer sam u indexu koristio zasticeno ime kozmeticke kompanije kao “fake klijent”… Tako da ne radi to uopste, skoro mi je stigla i neka tuzba postom za domen, ignorisao sam je videcemo sta ce da bude :smiley: Svakako, vise se ne peckam sa takvim stvarima

pa kad si koristio americki hosting i com domenu koju kontrolise SAD … vjerovatno nisi koristio whois zastitu ako ti je stigla tuzba za domen … dnevno se otvori milion sajtova koji krse dmca, neki traju po godinu dana i imaju nevjerovatan traffic … kada bi sve gasili bilo bi posla

Hahahahahha, totalno nije bitno ciji hosting drzis, koji domen je (moj je bio .xyz), tako je nisam koristio whois, ali i sa tim mogu da te obore ako hoce :slight_smile: Btw traffic je u pitanju, kada pocne traffic brzo dolazi pretnja

dimitrije drag si mi lik, pratim te jos sa internetzarada foruma ali grijesis

znas li uopste da postoje dmca ignore hostinzi? sta mislis zasto postoje? zasto sto ignorisu dmca zahtjeve, za razliku od onih koji suspenduju kada dobiju dmca obavjestenje o krsenju autorskih prava

obicno su dmca ignore hostinzi u rusiji, panami a ima ih i u moldaviji, sve zavisi od zakona tih država … sve i jedna država ima svoj zakon o autorskim pravima, ali hostinzi u tim državama nisu dužni da prate dmca jer je to američki zakon … sve dok se neko ne pozove na zakone tih država i dok ne dođe zahtjev za suspenziju od suda te države oni ne moraju ništa gasiti

whois je naravno bitan, ako neko hoće da te zaplaši naravno da preko whoisa može naći sve tvoje podatke, ako hoće da vidi podatke koji su sakriveni iza whois zaštite onda mora da se ide preko suda što je opet problem, treba dokazati kršenje autorskih prava

i naravno da je bitna ekstenzija, ove svjetski poznate trackere su gasili na .com i .org domenama, isto kao i wikileaks i thepiratebay … dok nisu počeli koristiti .se i .ch domene (ko tebi brani da kupiš .ws, .cc, .io domen)?

isto tako postoje dmca ignore registri domena i bulletproof serveri, ako domenu registruje bitcoinima kod dmca ignore registra naravno ne mora unijeti prave podatke, a pritom ima offshore/dmca ignore server … ko mu šta može?

recimo ako registruje hotlinkedin.ru domenu … sve je stvar ruskih regulatora hoće li tu domenu ukinuti

“LinkedIn, the LinkedIn logo, the IN logo and InMail are registered trademarks or trademarks of LinkedIn Corporation and its affiliates in the United States and/or other countries. You should include this attribution, as applicable, with your other trademark and copyright notices.”

čak i izuzetaka ima, gledalica ima com domenu i 4 miliona mjesecnih posjeta, što to ne gase? masa domacih streaming sajtova koristi offshoreracks i com domene pa ih ne gase godinama, najgore što bude je da GOOGLE izbrise domenu sa pretrage, oni registruju novu, cekaju mjesec da google sve to indexira i nema problema, sve po starom

sa domenama problema moze biti samo u slucaju ino trzista

a to što su te suspendovali, čisto sumnjam da je zbog toga što si naveo, ipak je tu bilo gems for free, free coins i adsense varanja, zar ne? :smiley:

btw. je l’ ti managed vps na poweruphosting.com ? ako je unmanaged mozes tri puta jeftinije naći kod veesp.com

Ja sam nedavno dobio upozorenje od Nintenda za DMCA jer imam stranicu super mario igre. Ugasio sam taj hosting,prebacio stranicu na hosting koji ima ignore DMCA,postavio whois zastitu i sve radi i dalje bez problema.