Otvaranje društvene mreže

Pozdrav svima,

Ako bih hteo da otvorim neku društvenu mrežu koju bih nazvao eto jedan banalan primer “hotlinkedin” (ili bilo koja druga rec uz linkedin), i ta mreža jednog dana dobro krene…
Da li meni kompanija LinkedIn može nešto po tom pitanju? Da me tuže itd…
I da, imao bih naravno potpuno drugačiji koncept sajta, nišu i logo od njih.
Pitanje je samo informativno i svaki komentar je dobrodošao.

Nema šanse, kao ni neko ime koje bi sadržalo Google ili Facebook u imenu sajta. Odmah bi se pojavile gomile sajtova sa sličnim imenima. Suviše su to ozbiljne kompanije da bi dopustile tako nešto,

Nisi mogao doći na bolju ideju za ime, nego baš moraš u nazivu imati linkedin? Sada je to Microsoftovo, zatvorit će te u roku 7 dana :D.

Dobro su ti rekli @milito i @Tomas. A otvat dru štvenu mrežu u 2017. I probat izrklamirat nema šanse. Jedino ciljanje na neku svoju ekipu to će ti ić par mjeseci i opet češ zatvorit mrežu.

1 Like

Pozdrav svima,

Ako bih hteo da otvorim neku društvenu mrežu koju bih nazvao eto jedan banalan primer “peoplelinkedin” (ili bilo koja druga rec uz linkedin), i ta mreža jednog dana dobro krene…
Da li meni kompanija LinkedIn može nešto po tom pitanju? Da me tuže itd…
I da, imao bih naravno potpuno drugačiji koncept sajta, nišu i logo od njih.
Pitanje je samo informativno i svaki komentar je dobrodošao.

Ako ti krene to će ti biti najmanji problem… :wink: S druge strane moraš vidjet imaju li nekakav “patent” na proizvod “linkedin”

Milane, otvorio si istovjetnu temu prije 11 dana.
I maloprije novu, istoimenu. :frowning:
Sada sam ih spojio. I jedna ovako glupava tema na našem Forumu je previše, ali u redu. Nemoj to više raditi (otvarati duple tene), molim te. :frowning:

Moderator.
:o:

Lik baš zapeo nešto za linkedin, gubiš vrijeme čovječe, kakva društvena mreža…džabe ćeš izgubiti i pare i vrijeme…

1 Like

Druze nisi ni svestan, sa tim nazivom ili bez njega ima da napravim revoluciju.

zasto je onda vec nisi napravio?

Napravi onda druže, ovako samo gubiš vrijeme po forumu.

1 Like

DMCA u najboljem slucaju veruj mi :slight_smile: Meni zatvorise sajt i 150+ sajtova pored (bili na istom hostu) jer sam u indexu koristio zasticeno ime kozmeticke kompanije kao “fake klijent”… Tako da ne radi to uopste, skoro mi je stigla i neka tuzba postom za domen, ignorisao sam je videcemo sta ce da bude :smiley: Svakako, vise se ne peckam sa takvim stvarima

Hahahahahha, totalno nije bitno ciji hosting drzis, koji domen je (moj je bio .xyz), tako je nisam koristio whois, ali i sa tim mogu da te obore ako hoce :slight_smile: Btw traffic je u pitanju, kada pocne traffic brzo dolazi pretnja

Ja sam nedavno dobio upozorenje od Nintenda za DMCA jer imam stranicu super mario igre. Ugasio sam taj hosting,prebacio stranicu na hosting koji ima ignore DMCA,postavio whois zastitu i sve radi i dalje bez problema.

2 Likeova