Otvaranje firme u BiH: Prodaja preko interneta i UVOZ

Pozdrav ekipa, upravo sam u istoj dilemi i imam jednog dobavljaca u BH i ide mi relativno dobro samo sto nemam bas mnogo proizvoda. Na kraju sam shvatio da je najbolje uvoziti, medutim ugledah ovaj komentar sa comtradom itd, I zato bi volio da vas pitam, da li ima jos kompanija s kojim se moze ugovor potpisati na isti nacin?
Unaprijed hvala
Sam

Asbis, RiS, Kimtec, Domod. Svako je povoljan u necemu, tako da saradjujes sa svima.

1 Like

Digitalis def najjači al su za dogovor haos…

Genelec,CPU,uni expert,startech…

Digitalis se može lako dogovoriti. Imaju top ponudu veleprodaja ali poslovi se dogovaraju face to face old school. A što se tiče inače biznisa i svega Tuzla je zakon jer za jako malo novaca advokat ti završi sve u rekordnom vremenu, računovodstvo isto jako povoljno, za uvoz (al ga planirana raditi) preporučujem brzu postu neku, fkt odrade sve. Al ćeš radit s digitalisom, onda oni to rade, imaju sestrinske firme po regionu.

Zna li neko odakle iz Madarske se najvise roba nabavlja, lokacija?

Izašao je novi zakon za BiH, sada i obrti mogu uvoziti robu, trebaš se raspitati kod nekog knjigovođe, trebao bi ti dati besplatne informacije.

U BiH imaš jako puno firmi koje se bave uvozom robe iz kine, a i one koji plate kontejner robe iz kine koji košta oko 3-4 hiljade KM zavisi od robe i stiže za mjesec dana.

Bolja opcija ti je da nađeš nekog u BiH ko uvozi takvu robu koju bi ti prodavao i dogovoriš s njima veleprodajnu cijenu i onda dalje rasprodaješ, puno lakše i isplativije.

1 Like

U kini nešto košta $5 u hr to isto $ 50-80.
Balkan rules.:sweat_smile::sweat_smile::sweat_smile:

Kakve veze ima Balkan sa maržom od 30%?

Prijevoz, carina, porez, marza i eto ti cijena u hrv. Taj proizvod da se proizvodi u hrv mozda bi bio nesto jeftiniji od trenutne cijene, a mozda i nebi jer opet treba ti sirovina. Tako da nema veze to s balkanom, vec takva je ponuda i potraznja.
Ja radim s marzom puno vecom od 30% jer biram premium proizvode i gradim brend.

2 Likeova