Otvaranje firme za affiliate marketing

Poštovanje svima,

Članovi koji imaju otvorene firme za primanje zarade od affiliate marketinga, zanima me koju ste primarnu djelatnosti registrirali za svoje firme i šta navodite na računima kao uslugu?

Na par mjesta sam naišao na informaciju da bi djelatnost trebala biti vezana za “posredovanje u prodaji” pa me zanima koja je to točno šifra djelatnosti? Uz to me zanima šta ako se ne radi o posredovanju u prodajama nego smo plaćeni recimo po registraciji?

Unaprijed hvala svima!

Ako imaš firmu (d.o.o.), ne moraš se zamarati s time. Primarna djelatnost tvrtki je relikt prošlosti. Staviš ono za što se nadaš da će ti biti primarni izvor prihoda, ali to se kroz vrijeme može promjeniti.

Hvala na odgovoru.

Trenutno sam u procesu otvaranje firme, ali me brine da sam možda pogriješio s djelatnostima jer sam odabrao djelatnost “Agencije za promidžbu (reklamu i propagandu)” vodeći se time da svu zaradu ostvarujem sa prometom koji dolazi plaćenim oglašavanjem, skroz sam smaknuo s uma da ja nisam plaćen za oglašavanje nego za rezultate koje ostvarujem.

Griješim li možda ili bi ovo stvarno mogao biti problem?

Kao što @trnac napisa: ne zamaraj se s time.
Navedi 300 djelatnosti koje misliš da će tvrtka obavljati, nitko ti ne brani. Radi posao i zaradi novce, angažiraj pametnog knjigovođu koji će ti primarno biti porezni savjetnik, a tek sekundarno generirati uplatnice (to znaš i sam).
LP

Mogao si komotno za primarnu djelatnost navesti “usluge”.
TVOJAFIRMA d.o.o. za usluge

Ne znam da li znaš za sudreg?
https://sudreg.pravosudje.hr/registar/f?p=150:1

Evo primjer - slučajni odabir:

Nadležni sud

Trgovački sud u Zagrebu

MBS

081132302

OIB

47889190934

EUID

HRSR.081132302

Status

Bez postupka

Tvrtka

filka DESIGN j.d.o.o. za usluge

filka DESIGN j.d.o.o.

Sjedište/adresa

Zaprešić (Grad Zaprešić)
Ulica Augusta Šenoe 5

Adresa elektroničke pošte

[email protected]

Temeljni kapital

200,00 kuna / 26,54 euro (fiksni tečaj konverzije 7.53450)
Napomena:
Iznos temeljnog kapitala informativno je prikazan u euru i ne utječe na prava i obveze društva niti članova društva.
Društva su u obvezi temeljni kapital uskladiti sukladno Zakonu o izmjenama Zakona o trgovačkim društvima (“Narodne novine” broj 114/22.).

Pravni oblik

jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću

Predmet poslovanja

* proizvodnja namještaja
* popravak i održavanje namještaja
* proizvodnja građevinske stolarije i elemenata
* proizvodnja proizvoda od drva, pluta, slame i pletarskih materijala
* proizvodnja ukrasnih predmeta i suvenira
* uljepšavanje i njega kućnih ljubimaca
* turističke usluge u nautičkom turizmu
* turističke usluge u ostalim oblicima turističke ponude
* ostale turističke usluge
* turističke usluge koje uključuju športsko-rekreativne ili pustolovne aktivnosti
* djelatnost prijevoza putnika u unutarnjem cestovnom prometu
* djelatnost prijevoza putnika u međunarodnom cestovnom prometu
* djelatnost prijevoza tereta u unutarnjem i međunarodnom cestovnom prometu
* prijevoz za vlastite potrebe
* kupnja i prodaja robe
* pružanje usluga u trgovini
* obavljanje trgovačkog posredovanja na domaćem i inozemnom tržištu
* usluge informacijskog društva
* zastupanje inozemnih tvrtki
* promidžba (reklama i propaganda)
* pripremanje jela, pića i napitaka za potrošnju na drugom mjestu sa ili bez usluživanja (u prijevoznom sredstvu, na priredbama i slično) i opskrba tim jelima, pićima i napitcima (catering)
* pripremanje i usluživanje jela, pića i napitaka i pružanje usluga smještaja

Ako otvoriš obrt paušalni onda obratiš pozorno da staviš djelatnost koju misliš raditi.
Ja kada sam otvara paušalni obrt za adsens zaradu sam stavio internet biznis/prodaja. Tako nešto.

Za doo kao što su kolege napisali nije obavezno da piše, a bolje staviti više djelatnosti nego manje.

Dodavanje djelatnosti naknadno zna biti teži proces od stavljanja većeg popisa odmah na početku.
Za detaljnije informacije je bolje nazvati računovodstveni servis i platiti za 1h savjetovanja da ti daju sve potrebne podatke. A odmah možeš opisati svoju situaciju pa dobiti točne podatke za svoju situaciju. Ako ti treba kontakt računovodstvenog servisa javi se(Zagreb).