Otvaranje firme

i vidim da nitko nije nešto konkretno odgovorio na prvi post… i mene zanima, što kad prestaneš zarađivat na netu “đeparac” i počne to već biti lijepa mjesečna zarada. kako to legalizirat da se ne brineš da će ti jednog dana porezna zakucati na vrata.
otvaranje doo-a? prijavljivanje toga kao neki dohodak, honorar? svaki mjesec ili na kraju godine? kako to uopće navesti s obzirom da zarada dolazi s nekoliko strana i na različite načine (ček, WU, direktna uplata, moneybookers i ostalo). što je najbolje da se manje poreza plati? sve se zarađuje van, pa doo ne bi trebo zbog nekih računa i slično.

puno nepoznanica meni, a jako malo o tome piše, nije valjda da nitko nema iskustva?

Potrebna mi je pomoc,dobila sam resenje za otvaranje firme,pecat,op obrazac racun u banci znaci sve sam zavrsila samo mi je ostala poreska uprava.
Da li treba da popunim samo PPDG-1 obrazac ili je potrebno jos nesto…posto sam pausalac.Na drugoj strani tog obrasca treba popuniti- podaci o prihodima koju cifru tu upisati,svaki savet je dobrodosao

Svaka država ima svoje lokalne propise i obrasce pa je možda najbolje da se konzultiraš s računovodstvenim servisom koji će ti voditi knjigovodstvo.

Probaj staviti pa vidi kako će reagirati ovi u poreskoj. Ponesi fotoaparat.

[color=“White”].[/color]