Otvaranje forum

Laz :wink:

Sretno ti u izradi profitabilnog foruma lol :D. Nije mi jasno zašto si otvorio temu ako ne planiraš usvojiti prijedlog.

Ja mislim da može uspjeti i sa domaćim forumom, ali jako teško će biti mainstream jer teško će se izboriti protiv sajtova kao što su to krstarica.com, klix.ba, index.hr, b92.net, forum.hr i slični pošto svi ti sajtovi imaju forum koji je usko povezan sa novinskom sekcijom portala, izuzetak je jedino forum.hr koji je jedan od najstarijih foruma na ovim prostorima. Sve u svemu, ako misli imalo zarađivati od foruma mora biti mainstream, a da bi bio mainstream morao bi da dobro “zalegne” sa reklamom i reklamiranjem uopšte još plus da bude aktivan na svom forumu i da nađe ekipu koja ima barem minimum 5 do 10 godina aktivnog iskustva u konkretno forumskim vodama koji će znati da pokrenu kvalitetne teme i da učestvuju u postojećim raspravama pokrenutih od strane samih forumaša, a to je dio teži i od samog reklamiranja jer gdje naći forumaše sa tolikim iskustvom, osim na postojećim mainstream forumima što znači da ako hoćeš da imaš kvalitetne moderatore moraš i sam da budeš višegodišnji aktivan učesnik (forumaš) na barem jednom forumu i do tada ćeš steći iskustvo dovoljno da možeš profesionalno upravljati svojim budućim forumskim projektom, to a i upoznaćeš tako mnoge forumaše koji bi možda željeli da pređu kod tebe, jer bi nakon nekoliko godina forumašenja sa tobom stekli povjerenje i slično, tako da za vođenje jednog ozbiljnog foruma potrebni su ti ljudi, dakle forumaši, a najviše aktivni, a da bi stekao aktivne forumaše moraš da imaš aktivne moderatore koji će u startu probiti led, a da bi imao aktivne moderatore i pritom za džabe moraš i sam da budeš nečiji mukte arbajter. :smiley:

Ma da taman ti netko ide na index,forum,klix pitat pitanja vezano za video obradivanje… Ja dan danas neka pitanja koja sam postavio ima i par tjedana na bug forumu nisu odgovorena. Bas bi volio da netko otvori takav forum jer bih znao da oni znaju odgovor :slight_smile: Ali naravno neisplati se otvarati forum samo zbog 1 membera :slight_smile:

Za dobar forum uvijek ima mjesta… Samo se što bliže fokusiraš na jednu oblast… Na primjer: fudbal, kladjenje, photoshop, e-zarada.