Otvaranje forum

Postovani,
odlucio sam da otvorim forum na komce biti pomoc oko Photoshopa, 4D Cinema, PowerDirector, Vegas Pro i dr.

Zelim da cujem Vase misljenje, da li je to u redu, ili je samo gubljenje vremena.

Tržište lokalno ili globalno?

Mislim nije loše, ali sve zavisi kako će iči, da li će raja dolaziti na forumu, da li će forum biti uvijek aktivan sa novim topicima i tako to.

Da se nadovežem na post člana @MeeGo, ako će biti namjenjen za lokalno stanovništvo, piši propalo, za globalno - možda uspiješ sa dobrom reklamom.

Naravno planiram globalno, ali samo na EX-YU jezicima, samo bosanski/hrvatski/srpski. Otvaranje foruma, kao i tutorijale sve nase snimljene.
Tako da vidim jos misljenja drugih.

To je za tebe globalno? Ukupan broj stanovnika jednak je stanovništvu dva veća europska grada.

Ako misliš na tim jezicima, lokalno :D, ne bih puno očekivao zauzvrat.

Nismo se dobro razumeli, kad pisem na forumima de je zastupljen nas jezik, kad kazem nas mislim na srpski/hrvatski/bosanski, mislim globalno u sustini ovih jezika, a ne globlano za ceo svet.

Postavio sam ovu temu na nekoliko foruma ivise od 80% ljudi su bili za ovu moju ideju i govorili kako je to veoma dobra ideja, da ce pomoci mnogima, da je takvih foruma malo na nasim prostorima. Naravno tu su i 20% ljudi koji misle da je glupa ideja, naravno svako ima svoje misjenje.

Posto je vecina preovladavala i bila za da otovim ovaj forum onda:

Sve zainteresovane ljude koji zele da rade samnom na tom forumu, nek se javi na PM
Popricacemo o detaljima naravno

80% ljudi su debili (klasični), ta ideja ti je osuđena na propast, sry ali valim ti kako ja to vidim. Eventualno češ nakon 2g teškog posla i reklamiranja imat 50ak aktivnih članova.

Savjet:
Probaj neku “zanimljiviju” tematiku foruma, a kako ne bi mislio da pričam gluposti pogledaj ProE Gurus forum, slabo nakon toliko godina.

PS
Za istu stvar globalno (ENG) trebaš minimalno 2-3g i jaaaako dobru reklamu :stuck_out_tongue:

Isto si ovo postavio i na IZF pricao kako su ti ovde rekli da je ok ideja i tamo su ti rekli sto sto i ovde a najveci fazon ni tamo ni ovde niko nije reko da je to dobra ideja bas suprotno pa je sada pitanje jel lazes sebe ili nas…

Ako ces da radis onda radi, al prvo se preracunaj koji su troskovi, koliko ljudi stvarno zanima ta tema i sve ostalo a ne da se zaletis pa razocaras… :slight_smile:

P.S. forumi posebno domaci su stvar proslosti posebno ako ciljas na zaradu…

A koju tu zanimljiviju tematiku ? Imas li ideju neku mozda

Post sam postavio i na mng druge forume, ne znam da li smem da stavljam linkove foruma ili teme. Pretrazi malo vise i nacices

Imam, religija (i sve oko nje), pogle ovaj forum (The Thinking Atheist Forum) vrlo brzo se razvio u kvalitetnu zajednicu. Nažalost za ovako nešto ti treba 3-4 “stručnjaka” za temu i dosta inicijalnih postova i reklame (ili u slučaju dotičnog visoko kvalitetna video produkcija na YT što mu je donjelo i fine novce).

Savjet2:
Trebaš temu foruma koja je kontroverzna i koja privlači ljude u diskusiju, naravno da je sve legalno :stuck_out_tongue:

Pokusacu sa ovim maximalnocu dati o sebi.

Ne kažemo mi da je ideja glupa, već da neće uspjeti, odnosno, mislimo da neće uspjeti.

Vreme ce pokazati svoje.

Otvaranje samoga foruma mora biti povezano i sa nekim drugim sadržajem. Meni npr zanimaju teme vezane za photoshop, međutim uvijek sam frustriran činjenicom da nikoga ne zanima onaj specifučni dio koji mene zanima, pa nikada nisam uspio dobiti odgovor na neka pitanja. Jedno od njih je bilo , photoshop i skriptni jezik. Kada sam negdje nešto o tome pitao, odgovor je znao biti, a što misliš pod time ili pa to ne služi za crtanje ili kod nas nečeš naći nikoga koga to zanima. Po meni to ne mora biti gubljenje vremena, ali ako imaš namjeru od toga zarađivati, to je nešto drugo. Na kratke staze to se možda neće isplatiti.

Ko kaze da ne planira da ima zarade od svoje websajta/ foruma ili sta vec to je LAZ! Jer ne postoji covek koji ne zeli zaraditi od svoje web stranice. Normalno da ne planiram da odma da zaradjujem, ali vremenom da.

Wrong, na ovome forumu možda nepostoji takva osoba, ali imaš na stotine blogera i ostalih web stranica čijim vlasnicima nije u cilju zarada. Evo npr. moj prvi sajt nije rađen zbog zarade već zbog ljubavi prema tematici i češće takve stvari uspiju jer si zaista tome i posvećen, a kad gledaš samo kroz novac često nedobiješ ništa.

…i iz iskustva, od foruma se nemožeš obogatiti.

Potpisujem MeeGo, ista stvar i kod mene.