Otvaranje foruma

Radio sam svasta ali eto nikada nisam imao forum niti ga pravio tj instaliravao.
Imam odavno cool domenu s igrama mislio sam napraviti stranicu ali mislim da bi bolje prosao s nekim forumom.

Par pitanja?

Da li da forum instaliram direktno na domenu ili u neki folder domena.com/forum
ili mozda u poddomenu.

Koji forum da izaberem vidio sam da vbuletin ima dobre teme.

Moj savjet, dalje od foruma, gubljenje vremena.

to toplo preporučuješ

mozda bi bio malo warez forum ne previse

Forum je jedino dobar kao prateća stvar uz neki sajt i kao takav može biti izvor velikog broja poseta.

Evo zašto.

Ljudi koji na Google-u traže razne stvari o tim istim stvarima i pišu na forumu. Tako da ti članovi rade SEO :wink:

Ti se nikada nećeš setiti da na sajtu napišeš neku glupost, dok će je taj isti prosečni posetilac koji traži svašta na Google-u ipak napisati na tvom forumu i tako ti doneti određeni broj poseta :slight_smile:

Čitaj ovde o long-tail frazama :wink:
http://www.istokpavlovic.com/blog/kratak-seo-kurs-ili-kako-da-moj-sajt-prvi-iskoci-kad-neko-na-guglu-kuca/

znam to zato su forumi i posjećeni

Ja kao papagaj “Preporučujem smf!”. :slight_smile:
Instaliraj ga u /forum ako planiraš i neki portal ili nešto da staviš u root. Ako ne onda ga stavi u root.

Vidim da je tema stara kao x386 ali aj da priupitam! Moze li sa ista zaraditi od reklama ako imas forum? Znam da to zavisi od posjecenosti ali da li iko ima neka iskustva vezano za zaradu i forum?

Pa ako baciš malo oko na najveće forume vidjet ćeš da rijetki imaju reklame.

Koristio sam SMF par godina i dok je dobar kao software, loš je zato jer ga developeri sporo razvijaju i nije kompaktibilan niti sa jednim blogging softwareom bilo joomla ili wordpress, a SMF portali nedaju prevelike opcije osim ako sam znaš programirat pa si napraviš nešto što ti odgovara. Zato preporučan Vanilla forums, mogu bit stand-alone ili u potpunosti integrirani sa wordpressom kao embedanje komentara, foruma, single-sign on itd.

Ali što se foruma tiče, pain-in-the-ass su. Je dobivaš nekakv seo ali zato je katastrofa ih moderirat i stalno kontrolirat a da ne govorim da ako ti debili od membera po noći naprave neku glupost na forumu a ti na vrijeme ne moderiraš mogu ti ugasit adsense itd. itd.

Radije razvijaj portal u smjeru da sami useri mogu napisati i objaviti članak, koji ti onda odobriš ako ti se sviđa i ako prati adsense TOS itd.

Nije da zvocam ali ovaj forum ima reklame.

forum.hr ima reklame
ana.rs ima reklame
elitemadzone.org ima reklame
metro-portal.hr/forums/ ima reklame
index.hr/indexforum/ ima reklame

Ako imaš dovoljno veliku posječenost da ti ljudi plačaju da postavljaš njihove reklame gore sve super, ali ako planiraš radit nekakav generalni forum sa adsensom neće najbolje proći.

Ok, hvala na savjetu :slight_smile: