Otvaranje j.d.o.o. i prijevremeno stavljanje na stranicu "Sva prava pridržana xxxxx j.d.o.o."

Da li se smije staviti “Sva prava pridržana” xxxx j.d.o.o. ako je još otvaranje jednostavnog d.o.o. u procesu, dakle nije još sve finiširano te da li već mogu napraviti cijenik te postaviti ga na web stranicu te kasnije unijeti druge podatke koji budu potrebni. Da li time kršim neki od zakona RH.

Isto tako me zanima kako će inspekcija gledati “ako navrate i kad navrate” na platforme otvorenog koda, za wordpress imam isprintanu licencu za njegovu temu također ( i tema je besplatna). Isto tako imam i open office, notepad++. Kako na to gleda inspekcija i da li trebam imati nešto više od isprintanih licenci

I mene ovo zanima, ja sam odradio kolegi stranicu u wordpressu, sada me zanima kakve sve zakone se mora ispuniti. Jel se smije koristiti wordpress, jer treba imati neke licence ili se smiju koristiti free teme, koje podatke i gdje treba staviti na stranicu?

Ako pogledamo ostale firme oni svi rade u WordPressu ili u Joomli tako da mislim da to nebi predstavljalo neki problem isto tako mislim i za open office i druge open source programe, zasto bi nesto placao ako te zadovoljavaju besplatne opcije.

Mislim da nebi trebalo imati nikakvih problema ali opet bolje je pitati, ako je netko imao iskustva sa ovime bilo bi dobro dobiti i neke potvrdne informacije.

Nemam firmu pa i nemam iskustva sa inspekcijama i sa printanim licencama ali vidim da ove nase najace web dizajn firme rade u wordpressu. Valjda ce se neko javiti s firmom i objasniti stvari.

Vjerojatno kršiš no vjerojatno nikog neće biti ni briga. Samo ne razumijem zašto se ne strpiti dok procedura otvaranja ne bude završena?

Dovoljno je imati licence za software koji koristiš. Ne moraju biti ni isprintane, mogu biti u elektronickom obliku.

Još jedno pitanje. Da li je obavezno postaviti osnovne podatke o firmi na web stranicu, vidim da dosta web stranica to je istaknu kao ni uvjete korištenja.