Otvaranje paušalnog obrta

Malo sam istrazivao o trosku pausalnog obrta kao druge djelatnosti i vidio da je trosak.obrta cca 600-700kn mjesecno. Kako mi se jos trenutno to ne isplati bi li bilo moguce raditi neke fakture preko nekog tko vec ima otvoren takav obrt a nije blizu limita, a da mu ja zauzvrat dam cca 15ak posto od svake fakture. Da li bi to.bilo isplativo nekom vlasniku takvog obrta?

zavisi kolike bi fakture bile, mozes se javiti na pm

Ima li neki vlasnik pausalca da bi mu ovo odgovaralo?

Mislim da su posljedice rađenja u ilegali puno veće nego 15% tvojih faktura.

@sime1 ima nekih knjigovođa koji to rade najčešće 25% pdv + 10% njima…

Ne isplati mi se to. Jedino bi se isplatilo pausalcima.

Da li netko od vas ima pausalni obrt sa registriranom djelatnoscu Web portali? Da li bi bio zainteresiran napraviti naplate oglasavanja na jednom portalu uz odredenu proviziju?

Uz zaposlenje je trosak max. 400-500 kn mj. u 1. razredu.

Majstore nece nitko tu foru popusit ovdje. Ili znas nekog osobno ili otvaraj svoje.
Otkud znamo da nisi iz porezne?
Iz prve ruke znam da su vec namjestali ljudima preko foruma i portala.

Razumijem da je rizik. Za sad ne znam koliko ce biti oglasivaca pa ne znam da li bi mi se isplatilo otvoriti svoj obrt. Ostvario sam neku vrstu suradnje. Da nije bilo tako stavio bi svoj privatni racun. Nek me zatvore zbog par stotina kn ako treba. Ove sto milijune deru njih nitko je kontrolira.

Mozes probati 1god. sa obrtom , popusit ces max. 5500 kn, ako nista ne zaradis, pod uvjetom da otvaras pausalni obrt uz zaposlenje.
Ove druge sto nitko ne kontrolira, to nije tvoj problem i tebe to nije briga.

Zato za zapadom zaostajemo doslovno 50-70 god.

Vrlo vjerojatno tako i bude.