Otvaranje racun za Makedoniju i Hrvatcku

Pozdrav,

Dolazim iz Bosne i Hercegovine i zanima me sljedece;

-Dali je potrebno biti drzavljanin Hrvatcke da bi se otvorio racun u kunama.
-Dali je potrebno biti drzavljanin Makedonije da bi se otvorio racun i denarima.

hrvatcka ne postoji
denari ne postoje

[quote=“nedimx2”]hrvatcka ne postoji
denari ne postoje[/quote]

Hrvatska *

Makedonski denar

Kao prvo, nije bitno tko je hrvatski državljanin tko nije.
Bitno je tko je rezident, a tko je nerezident.
Rezidenti: Strani državljani koji imaju prebivalište u Hrvatskoj imaju ista prava kao i hrvatski državljani s prebivalištem u Hrvatskoj.
Nerezidenti: Hrvatski državljani koji imaju prebivalište izvan Hrvatske izjednačeni su sa stranim državljanima s prebivalištem izvan Hrvatske.
Banke ne zanima čiji si državljanin.

Sad kad smo ustanovili da se to što ti treba zove “nerezidentni račun” ili “tekući račun za nerezidente” možemo izguglati Savjeti - Nerezidentni račun i otvaranje nerezidentnog računa – Novac.net | Više za vaš novac!

Koliko znam, isto ili slično je i sa otvaranjem nerezidentnih računa u Makedoniji.

U Makedoniji možeš otvoriti nerezidentni račun, u Komercijalnoj banci A.D.
Međutim toplo ti preporučam da to ne činiš, jer novac će ti, ako imaš sreće, leć za 30-45 dana. Ja nisam imao sreće pa mi nije legao novac uopće iako su sve koordinate (broj računa, SWIFT, ime prezime, adresa banke, naziv banke) bile točne. Kasnije sam doznao da je kod njih to uobičajeno - “nema gajle, nije velik novac”

Mislim da ti treba paypal racun i skril i da ti ljudi placaju iz cijelog sveta i ex yu
kakvi racuni u banakama u ex yu drzavama u 21 veku , a radis prodaju hostinga…

Paypal je svakako najjednostavnije rješenje.

Sada kad je Hrvatska u SEPA, kod računa u Hrvatskoj je zgodno što su bankovne naknade pri prebacivanju eura među bankama iz država članica SEPA minimalne.
Nedavno sam prebacio 1400 eura iz češke banke u hrvatsku i platio sam naknadu samo 1 euro. Na račun u hrvatskoj banci stiglo mi je 1399 eura.
Da mi netko preko Paypala uplati 1400 eura, na račun u hrvatskoj banci stiglo bi mi osjetno manje od 1399 eura.

Imam i paypal acc medjutim zelio bi da omogucim i bankovano placanje.

Nije problem otvoriti devizni racun,ali prilikom placanja platitelj placa veliku proviziju vise od 50 % cjene game servera.
Zato mi je potreban racun u domacoj valuti.
Pre 2 godine sam otvorio racun u Srbiji (preko rodbine),prilikom placanja iz Srbije platitelj placa u domacoj valuti (dinarima) ,dok ja preko kakrtice mogu da u Bosni podizem novac u domacoj valuti (markama).

Pri konvertovanju dinara u marke koristi se kursna lista banke,tako da nema gubitaka.

Sada me zanima dali se ovo moze ostvariti za Hrvatsku i Makedoniju i ako nemam drzavljanstvo.

Vezano za nerezidentni racun sto kaze @dmitrecic , kako je moguce da novac legne tek nakon 35 dana ?,u Srbiji i Bosni ako se uplati u banci u kojoj je racun otvoren novac ljeze u roku par minuta,dok ako se placa u posti ili drugoj banci novac ljeze u roku od 2-3 dana.
Ako je uplatilac iz Makedonije,nevidim zasto ti je bio potreban swift kod.